Реставрація ванни своїми руками – 4 способи

Буває ж ситуація: дивитися на стару ванну вже просто немає сил, а купити нову – немає грошей … (Фото 1). Ось так мимоволі і задумаєшся як класик: «Що робити?» Перше що потрібно – не варто впадати у відчай, а друге – зайнятися ремонтом ванни. Що, страшно? Але ж боятися абсолютно не варто, адже сучасні технології і матеріали дозволять зробити ремонт ванни власними руками і без виклику майстра!

А чи не буде це занадто дорого? Звичайно ні, адже не потрібно платити за роботу, так, до того ж, варто врахувати:

  • Чи не потрібно демонтаж і вивезення старих ванни.
  • Чи не потрібна ліквідація демонтажной розрухи.
  • Скасовується покупка (і супутні витрати) нової ванни і її монтажу.
  • Чи не потрібна ліквідація послемонтажний розрухи і заміни сантехніки.

Що, цікаво стало? А ось ще один козир: як щодо сумісності розміру вашої ванної кімнати (наприклад, хрущовської) з розмірами і формою сучасних ванн?

Отже, рішення прийнято – ванна буде оновлюватися, але як?

Чотири варіанти реставрації ванни своїми руками

1. Звичайна емалювання ванни звичайної пензлем.

Реставрація ванни своїми руками - 4 способи

Відразу підкреслимо, що це – найекономічніший, прийнятний в більшості випадків (якщо не прогнив метал) і перевірений часом варіант самостійного ремонту ванни. Для того, щоб вибрати цей спосіб реставрації слід уважно оглянути місце стоку, і якщо не пошкоджено воно, то і в інших місцях чавун або інший метал, швидше за все, теж буде цілим. І якщо пошкоджена тільки емаль, то ви можете використовувати цей спосіб, що не вимагає ні особливих навичок, ні професійних інструментів.

Перше – ретельна і акуратна очищення всієї поверхні від жиру, бруду або відкладень.

Друге – дайте просохнути поверхні.

Третє – нанесіть емаль шар за шаром, даючи кожному з них добре просохнути.

А потім відчуєте зросле самоповагу – приголомшлива економія в поєднанні з відсутністю розрух і прибирань. А якщо хочете, то і колір ванній можна змінити до невпізнання і вписати його в інтер’єр ванної кімнати.

При цьому піде 3-4 години на первинну реставрацію, близько 6 години на часткове застигання поверхні, а через добу (залежить від виду емалі) – вже можете користуватися ванною.

Навіть якщо реставрація своїми руками не вдалася (виникло відшарування або здуття) – запросіть фахівця для повторної реставрації з гарантією.

2. Ремонт ванни вручну пульверизатором.

Реставрація ванни своїми руками - 4 способи

Високий рівень сучасний, популярний у багатьох розвинених країнах метод реставрації ванн. Так досягається якість поверхні, якщо не рівне, то вже точно наближене до заводського. Метод простий: підготуйте поверхню (дивіться вище) і використовуйте балончик з емаллю для ванн білого або іншого відповідного кольору. Якщо ви запрошуєте майстра, то у нього має бути тільки професійний пульверизатор, не платите за непрофесійну роботу балончиком, яку можете зробити і самі. Та й хороша фірма зробить таку реставрацію ванни порівняно недорого.

3. Акриловий вкладиш або «ванна у ванні».

Цей спосіб реставрації найдорожчий, але найефективніший і екологічний. Своїми руками його зробить тільки кваліфікований майстер. Ніякого демонтажу, пилу і бруду. Примітно, що індустрія врахувала типові радянські стандарти і відсутність різноманітності, тому вибір простий: до будь-якої такій ванні є повністю відповідний акриловий вкладиш.

Сам акрил, завдяки двошаровій структурі, міцний і стійкий навіть до ударів. Завдяки спеціальному клею вкладиш стикується з ванною в суцільний моноліт. Така реставрація поліпшить здатність ванни довше затримувати тепло води, що зробить купання більш комфортним. Та й вибір кольору стає доступним з великої кількості кольорів і відтінків.

Майстру знадобиться заміряти чотири величини: довжина ванни, глибина (в місці зливу) і внутрішня ширина між бортиками 1) у головах і 2) у зливу. Після цього він принесе готовий вкладиш і встановить його за годину, максимум – за два. А служити така відреставрована ванна буде більше 10 років без змін своїх властивостей.

4. Наливна акрилова ванна.

Реставрація ванни своїми руками - 4 способи

Якщо сказати прямо, то такий ремонт своїми руками недоступний, та й не все ж робити самому. Для такої реставрації застосовується спеціалізований литтєвий акрил з додаванням керамічного затверджувача. За ціною – приблизно вдвічі дешевше готового вкладиша, а по результату – набагато краще, ніж навіть нова радянська ванна.

Єдине, що в цьому способі реставрації ванн заподіє незручність, так це неможливість користуватися ванною близько чотирьох діб. Але про це можна заздалегідь домовитися з родичами або сусідами.

Для 6-ти міліметрового покриття з боків і 10 міліметрів на дні потрібно понад 4-х кг рідкого матеріалу, що дасть ідеально рівну і гладку поверхню, стійку до ковзання і не піддається впливові бактерій.

Підведемо підсумки

Якщо ви твердо вирішили реставрувати ванну своїми руками, то найпростіше зробити це одним з перших двох способів, а якщо такого бажання або можливості немає, то краще, без всяких сумнівів, застосувати останній спосіб – наливну акрилову ванну.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*