Роздуми на тему дизайну трикімнатної квартири

Маленькій родині, як правило, досить двокімнатної квартири. Але 4, 5 або 6 чоловік в одно- або двокімнатній – тісно буде … А це означає, що 3-х кімнатні квартири як і раніше затребувані, тому корисна стаття, в якій розглянуті варіанти дизайну трикімнатної квартири, принесе читачам користь. Особливо, якщо вона невелика, прикрашена показовими фотографіями і несе практичну користь.

Тим більше, що в новобудовах практично завжди представлені «троячки», ціна яких незначно вище двокімнатних побратимів, а для дизайнера-професіонала кращий трикімнатний варіант, так як інтер’єр трикімнатної квартири надає набагато більше простору для створення авторського дизайну або просто естетичного, зручного і приємного.

У квартирі-трійці не потрібно економити сантиметри, а можна просто дати волю фантазії і втілити свої бажання без лімітів.

Особливості дизайну 3-х кімнатної квартири

  • Перша особливість – і досвід дизайнера, помножений на його професіоналізм. Хоча якщо ви уважно розглянете фото дизайну трикімнатних квартир, представлених на цій сторінці, то зможете продумати і втілити свій варіант дизайну. У будь-якому випадку, помічників і порадників з основних питань знайти завжди можна.
  • Друга особливість – індивідуальність кожного приміщення повинна гармонійно вписуватися в загальну концепцію 3-х кімнатної квартири, не випадаючи з стилю і колірної гами.
  • Третє, – скільки господарів буде проживати постійно, як часто і скільки гостей надовго або не дуже буде перебувати в квартирі. Одна справа, коли гості рідкісні, тому їх переваги можна передбачити, і цього буде достатньо. Але якщо улюблена теща, довгоочікуваний свекор або інша рідня навідується частенько, то однією передбачливості буде явно недостатньо, щоб врахувати їх вже вимоги до комфорту і елементарного зручності.
  • По-четверте, дрібниці і деталі, яких буде чимало: як зонувати приміщення, куди відкривається кожні двері і як відповідно до цього розташувати розетки і вимикачі, щоб вони не виявилися в недоступних місцях. Це стосується і розташування меблів (пам’ятаєте вимикач за шафою в передпокої?).

Роздуми на тему дизайну трикімнатної квартири

Важлива деталь: наявність гарної площі і обсягу не варто тринькати, краще залишити максимум простору. Для цього дизайнери аналізують, які перегородки дійсно потрібні, а які підлягають безжалісного видалення. Завдяки продуманому плануванню можна уникнути втрат і залишити тільки корисну з практичної і естетичної точки зору площа.

Крім візуального розширення, властивого маленьким квартирах, в дизайні 3-х кімнатних квартир все частіше застосовується підхід «openspace» – відкритий простір, в якому відокремлюються тільки спальня (спальні) та ванна кімната з туалетом.

Роздуми на тему дизайну трикімнатної квартири

На що звернути особливу увагу!

Інтер’єр трикімнатної квартири включає в себе розташування і функціональність кімнат, розташування дверей і вікон, наявність можливих додаткових приміщень: ніш, комор, балконів, лоджій і еркерів. Важливим є тип санвузла: суміщений він або роздільний.

Приймати потрібно і рішення про знесення «незручних» внутрішніх простінків суміжних кімнат або про прорубуванню отворів і прорізів. Збільшення простору одного приміщення можливо за рахунок іншого, а й тут важлива врівноваженість, щоб така перепланування не погіршувала ситуацію.

Перепланування також повинна мати оформлений і зареєстрований дизайн-проект, щоб не порушити несучу здатність стін і не створити «штрафну» ситуацію при продажу квартири.

Кілька корисних попереджень:

  • Не варто збільшувати санвузол за рахунок кухні і житлового приміщення.
  • Вхід в санвузол з боку кухні – неприпустимий.
  • Нові прорізи не повинні виходити за межі 1,2 м ширини і не повинні бути ближче півтора метрів від зовнішньої поверхні несучої стіни. Такі зміни повинні бути прораховані і затверджені в проекті. На одній стіні не повинно бути більше одного отвору.

Реально збільшити і раціоналізувати простір дозволить утеплена лоджія, особливо якщо продумати в ній опалення – тепла підлога або обігрівач, але виносити радіатори на балкон можна не завжди.

Стильний дизайн 3-х кімнатної квартири

Після розгляду практичних питань, коротко розглянемо вибір стилю. В цілому, такий вибір – справа особистих уподобань, адже жити в цих умовах вам, а не іншим. Але і тут важливий не дизайн-одноденка, відразу приголомшливий, але швидко застаріваючий або набридає вже через п’ять хвилин. Що ж сьогодні воліють багато?

екостиль

Все максимально натуральне і природне. Це стосується і матеріалів, і декору «під природу». Максимум зелені (в сенсі рослин) і мінімум пластика. Кольори – м’які, приглушені, меблів небагато, а її форми – без гострих кутів і великих виступів.

Роздуми на тему дизайну трикімнатної квартири

Максимум світла і повітря, все зосереджено на зручність і комфорт мешканців та їх гостей. Самобутність етносу гармонійно поєднується із зручністю необхідної побутової техніки. Сюди відносяться різні «народні» стилі: слов’янський, японський, скандинавський і інші.

Модерн, Техно

Все підпорядковано одній ідеї – блиск! Контрастні кольори і різкі лінії в дизайні підкреслюють ексклюзивність кожного рішення. Побутова техніка – останнє слово, причому явно на увазі.

Щоб не розбіглися очі, кожне приміщення має своє колірна перевага, а дизайн такий 3-х кімнатної квартири в цілому дійсно різноманітний.

Класика, Прованс

Напрямок, що нагадує екостиль, але містить масу елементів, які прийшли з класичної європейської історії. Римські штори, меблі з дерева, прикраси у вигляді старовинних підсвічників – величезна безліч декоративних елементів, що поєднуються з основними предметами повсякденного побуту.

Роздуми на тему дизайну трикімнатної квартири

У Класики і Провансі важливу роль відіграє освітлення, що виділяє і підкреслює окремі кімнати і їх зони з меблями і прикрасами.

Трикімнатна квартира – справжня знахідка

Крім перерахованих, важко описати всі можливі стилі дизайну квартири-трійки, а їх розумне поєднання примножує ваші можливості. Площа дозволить по-справжньому «розгулятися» як в дизайні, так і в зручності. А стриманість і продуманість після закінчення робіт з благоустрою дасть відчуття справжнього комфорту, приємного затишку – того, що ми звикли називати своїм будинком.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*