Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів

Спроба дати пряму відповідь на питання: «Що краще, ламінат або паркет?» Спочатку провальна. Чому? Та тому що такі питання «А для кого краще?» І «Де саме краще?» Здатні припинити полеміку. Ось приклад: уявіть собі один із залів Лувру з ламінатом або квартиру з протікають кранами і обірваними шпалерами, але з новісінькою дубовим паркетом … Важко уявити? Мабуть, просто неможливо!

Та й в будь-якому приміщенні з підвищеною вологістю не варто старатися, намагаючись укласти як то, так і інше, а потім відчайдушно намагаючись зберегти підлогу, чи то із ламінату або паркету.

Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів. Більш раціональним буде підхід, при якому господар враховує кілька важливих факторів і робить обдуманий вибір.

Паркет і ламінат, трохи про матеріали

  • паркет

Насправді те, що раніше називали паркетом, сьогодні практично не зустрічається – дорого і капризно. Нерідко цільні конструкції паркету, навіть з дуба або інших міцних видів деревини може «повести» через невеликі перепадів температур або інших параметрів. Та й догляд за цільним паркетом – справа непроста.

Тому в наш час більше говорять про «паркетної дошки», як натуральному заміннику паркету.  Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів Паркетна дошка має три шари:

– верхній або «цінний шар» товщиною близько 3 мм;

– середній шар – дощечки або ламелі з сосни або їли (зрідка каучукове дерево);

– нижній шар – соснова (або ялинова) фанера в 1-2 мм для стабілізації конструкції.

Середній шар має напрямок волокон, перпендикулярне верхньому і нижньому, що перешкоджає деформації від впливів температури і вологи.

Після укладання таку дошку неможливо відрізнити від цільного паркету. До того ж, її можна циклювати як вручну, так і ціклёвочнимі машинами.

  • ламінат

Також листкове і практичне покриття, відмінно служить фінішною обробкою підлоги. З яких шарів складається ламінат?

– нижній шар, основа з картону, пресованого паперу або навіть металу;

– середній шар, що несе, – зазвичай ДВП або ДСП для додання всій конструкції міцності;

– верхній шар, меблева фольга або пластикова плівка, найчастіше – надміцна меламиновая смола.

Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів

Саме цей верхній шар несе відразу дві функції: захисну і декоративну. Фактур і забарвлень так багато (причому тільки «під дерево» сотні варіантів, не кажучи вже про плитці, камені та інших), що підібрати покриття ламінатом можна під будь-який дизайн.

Ламінат має достатню вологостійкість, так як навіть краю просочуються восковим складом, відштовхуючим вологу.

Що спільного у паркету і ламінату

1. Величезний асортимент за зовнішнім виглядом і зносостійкості.

2. Простота і швидкість установки і монтажу. Немає необхідності клеїти до основи ні паркет, ні ламінат. Замкове з’єднання дозволяє встановлювати елементи один за іншим як на клей, так і без нього. Завдяки такому з’єднанню без наклейки можливий демонтаж і повторний монтаж статі.

3. Доступний ремонт окремих зіпсованих елементів.

4. Подібність загального зовнішнього вигляду, якщо ламінат «під дерево».

Критерії для вибору – ламінат або паркет

1. практичність – очко на користь ламінату. Його стійкість не припиняє дивувати власника. А якщо врахувати, що можна вибрати ламінат з кількох градацій міцності … Як сказав один продавець, є навіть ламінат «як для стаєнь». Це означає, що кіт, собака або навіть більш велика тварина не зашкодять поверхню ламінату. В офісі, наприклад, якщо хтось впустить кухоль або якийсь час на підлозі пролежить тліюча сигарета, – це не залишить помітних слідів.

Паркет же потребує до себе більше уваги, не кажучи вже про вартість виклику в разі потреби майстра по ремонту або очищенню паркету. Та й в офісі доведеться всім, хто входить взувати тапочки (ладно підлеглим, але партнерам або чиновникам?) Або літати в повітрі, не торкаючись дорогого і красивого покриття.

2. екологічність. Очевидно, що це плюс паркету, адже і дерево, і лак – антіаллергічни і безпечні. Та й запах деревини завжди викликає приємні відчуття. А ходіння по натуральному дереву дуже приємно.

3. Шум при використанні, голосніше ламінат або паркет? При правильному укладанні на добре підготовлену поверхню шум при ходьбі по ламінату трохи голосніше, ніж по паркету, проте на сусідах це взагалі ніяк не позначається. Але запишемо очко на користь паркету.

4. Вибір зовнішнього вигляду. На відміну від паркету, що має види різної деревини, ламінат може бути набагато більш різноманітним, і виглядати і як деревина, і як плитка, і як різні види каменю.

Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів

Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттівМожна внести значну різноманітність в візерунок паркету, але при збільшенні вартості. А так як сучасний ламінат має фактурну поверхню, то схожість з оригіналом додає ще один вагомий плюс на користь ламінату.

5. Експлуатація та догляд.

Паркет, хоча і підлягає ремонту і реставрації, все ж примхливий і вимогливий. Вологість, кігті домашніх вихованців, пил, пісок, тверда взуття неминуче залишать сліди. Так що поточні витрати часу і сил у паркету набагато вище. Ламінат піднімається ще на одну сходинку, так він більш міцний, а забруднення видаляються простими засобами за лічені секунди!

6. Ціна.

Якщо коротко, то найдорожчий ламінат коштує приблизно як найдешевша паркетна дошка. Хоча і не завжди ціна – головний критерій, але в більшості випадків ціна має велике значення.

Роздуми перед вибором

Що краще, ламінат або паркетна дошка, вирішувати, звичайно ж, тобі, дорогий читачу.

Що краще ламінат або паркет: порівняння двох підлогових покриттів

Адже всі зазначені вище плюси і мінуси – лише допомога у виборі одного з варіантів. Безумовно, корисно буде розглянути можливість фінішної обробки підлоги і іншими матеріалами. Адже як ми, так і читачі хочуть, щоб підлогове покриття було красивим і зручним, міцним і довговічним!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*