Що потрібно знати про дизайн ванної кімнати площею 5 або 6 кв.м

Дизайн ванної кімнати 5 кв. м. так само як і дизайн ванної кімнати 6 кв. м. навряд чи буде можливий в повній мірі, якщо не підготувати приміщення відповідним чином. Йдеться про максимальне збільшення простору – як візуальному, так і фізичному.

Як правило, в таких випадках просто підбирають таку техніку, яка призначена для монтажу безпосередньо до стіни. Ще один безпрограшний варіант – установка душової кабіни. Більш радикальний спосіб звільнити більше місця – поєднання ванної кімнати і туалету. Всі ці варіанти, а особливо, якщо застосовувати їх разом посприяють вельми значної економії місця.

Експериментуємо з плиткою

Що потрібно знати про дизайн ванної кімнати площею 5 або 6 кв.м

Що й казати – плитка є незмінним атрибутом ванної кімнати ось вже багато років. Безумовно, це відмінний оздоблювальний матеріал, хоча і має досить вагомими недоліками (вартість, монтаж і т.д.).

У ванних кімнатах невеликих розмірів – 5-6 м.к. плитка може стати грізним «зброєю» в руках дизайнера, так як вона володіє і великим декоративним ефектом. Ви можете створювати незвичайні варіанти плиткового облицювання, просто підключивши до справи свою фантазію. Мабуть, найпопулярнішим варіантом є застосування в дизайні ванної кімнати морської тематики. Благо, будівельні супермаркети пропонують величезну кількість плитки «морський забарвлення», колірна гамма якої становить не одну сотню відтінків. Також варто пам’ятати, що різні варіанти синього або блакитного кольору дають відчуття глибини, а насичені кольори на зразок блакитного зможуть зробити вашу ванну кімнату більш світлою. Намагайтеся також не переборщити з глибиною кольору, адже надто темний тон створить відчуття тяжкості і віддаленості предметів.

Використовуємо дзеркала

Дзеркала, мабуть, одне з найбільш ефективних рішень для дизайну ванної кімнати площею 5 або 6 кв.м. Кожному відомо, що наявність хоча б одного великого дзеркала вже досить сильно змінює наше візуальне сприйняття простору. Вішаючи дзеркала, пам’ятайте, що горизонтальне дзеркало «розтягує» простір. Вертикальне ж – «подовжує». Крім усього іншого, дзеркала маю чудову властивість – вони відбивають світло. Додатковий ефект спостерігається, якщо загальний дизайн ванної кімнати виконаний в світлих тонах. Що потрібно знати про дизайн ванної кімнати площею 5 або 6 кв.м

Не шкодуйте простору на дзеркала – чим більше їх буде, тим більше буде і саме приміщення, навіть якщо ваша ванна кімната має площу всього лише 5-6 кв.м. Можливий також варіант із застосуванням різних скляних мозаїк – вони також відбивають світло і збільшують розмір приміщення.

Задаємо конкретний стиль

Дизайн навіть в маленькій ванній кімнаті 5 кв.м. може бути виконаний в якомусь певному стилі. На даний момент існує безліч різних стилів, що включають в себе характерні тільки для цього стилю особливості і деталі. Дизайнери зазвичай пропонують вибір з найбільш використовуваних стилів – класика, модерн, прованс, ампір, хай-тек, мінімалізм, японський і т.д. Одними з найбільш підходящих для оформлення інтер’єру ванних кімнат стилями вважають модерн і прованс. На кожному з цих стилів варто зупинитися докладніше.

Модерн або прованс?

Прованс – одна з приморських провінцій Франції, яка власне і дала назву однойменному стилю. Прованс – досить романтичний стиль, який чудово підійде для оформлення невеликої ванної кімнати. Характерними рисами Провансу в аспекті дизайну ванної кімнати є наявність округлої ванни з бронзовими ніжками, світлі тони в оформленні стін, можливо навіть картини на відповідну тематику. Вибираючи меблі під цей стиль, майте на увазі, що найкраще підійде дерево «під старовину». Відносно інших елементів – намагайтеся купувати побільше плетених речей – кошики, стільчики і .т.д – це підкреслить вишуканість стилю. Відносно стелі – найкраще використовувати для його оформлення дерев’яні балки. Сам же стелю залиште побілені.

Ще один стиль для дизайну ванної кімнати площею 5 або 6 кв.м. – модерн. Він зародився в Європі в кінці дев’ятнадцятого століття і відрізняється від інших повною відмовою від прямих ліній. Їх замінюють більш природні «хвилясті» елементи. Відповідно, найкраще для ванної кімнати в стилі модерн застосовувати плитку або шпалери із зображенням дерев, комах, птахів та інші натуралістичні елементи. Ідеально підійде для модерну підлогу з мармуру, але з огляду на його дорожнечу простіше буде його замінити плиткою «під мармур» в світлих тонах. Також вітаються кам’яні або дерев’яні елементи інтер’єру, які будуть нагадувати про природу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*