Шпаклівка стін своїми руками

При організації ремонту у вашому домі вам необхідно врахувати всі його етапи для того, щоб розрахувати витрати матеріалів і витрати на необхідний інструмент, при цьому ви напевно хочете зробити більшість роботи самостійно, так як ви дійсно можете заощадити значну суму грошей. У цій статті ви дізнаєтеся, як провести один з важливих етапів в обробці поверхонь, шпаклівку, самостійно, при цьому якісно і швидко. Шпаклівка стін своїми руками повинна виконуватися в будь-якому приміщенні вашого будинку або квартири.

C допомогою не ви зможете усунути невеликі нерівності на отштукатуренная підставі, що не перевищують сантиметри, підготувати всю площу до нанесення фінального декоративного покриття – шпалер, фарби, декоративної штукатурки, плитки, а також заповнити розділові шви або отвори, наприклад, між листами гіпсокартону.

Які бувають суміші

Весь матеріал, які ви знайдете в будівельних магазинах, ділиться на дві основні групи: можна виділити сухі суміші, які потрібно замішувати вдома самостійно за інструкцією на упаковці, і вже приготовлену масу в відрах.

  • готові розчини

Зазвичай виробляють на основі оліфи, тому вони виходять олійно-клейовими, латексними, і саме тому вони залишають ефект забарвленої емалі або масляної фарби. При цьому потрібно дотримуватися мінімальна кількість речовини.

  • Сухі суміші

Після того, як їх розвести і ретельно розмішати, можна накладати в більшому обсязі, вони також формують рівну і гладку поверхню, але можуть дати усадку і погано обробляються. Вибираючи суміш, враховуйте, що продукти відрізняються в залежності від того, яке фінальне декоративне покриття ви хочете застосувати.

При покупці також звертайте увагу на показники на упаковці, що мають різні індекси KR і VH, перший з них вказує на призначення товару для звичайних приміщень, залів, спалень, коридорів, їдалень, прихожих, а другий означає, що їм можна обробляти кімнати з великою кількістю вологи , наприклад ванну і кухню.

Порядок роботи

Якщо штукатурка вже покладена, то починайте роботу після повного висихання це шару і пам’ятайте, що 1 см покриття повністю просихає за 5 днів.

Перш за все всі поверхні потрібно ретельно підготувати, відшліфувати залишилися горби крупнозернистою наждачним папером, обдирні рубанком або стамесками. Маленькі тріщини і невеликі ями згодом можна замазати. Також зчистіть можливі залишки старих матеріалів, відшарування, сміття, використовуйте для цього щітку з металу. Після очищення потрібно наносити ґрунтовку.

Шпаклівка стін своїми руками

Вибір правильного матеріалу

У вас може виникнути справедливе запитання: яку фірму найкраще вибрати з величезного асортименту на сучасному ринку? У магазинах існує кілька різних продуктів, придатних для підготовки площі перед нанесенням шпалер або фарби. Розглянемо особливості, переваги і недоліки кожного з них:

1) Багато професійні будівельники рекомендують «Ветоніт LR», тому що його легко замішувати, вона не відразу густіє, тому можна приготувати відразу велику кількість, вона також дуже проста в нанесенні і подальшої зачистки. Але є у даного товару і негативні якості – низькі рівень міцності, вона може обсипатися крейдяний пилом навіть якщо провести по ній рукою. З нею важко добитися ідеальної поверхні, вона занадто м’яка для того, щоб зверху наносити тверді шари. Крім цього, якщо навіть в затверділому стані на неї потрапить вода, вона перетвориться в пасту і стече, тому у ванній, на кухні, на балконі її застосовувати не варто. Склад можна застосовувати під шпалери, але спочатку додатково доведеться класти зміцнює грунт.

Шпаклівка стін своїми руками

2) Популярний засіб «Фугенфюллер» якісно вирівнює територію, ліквідуючи при цьому суттєві нерівності. При застосуванні цієї речовини гарантується твердість підстави, після по ньому можна наносити декоративну оздоблювальну фарбу. Але деяким «Фугенфюллер» не подобається, тому що його не можна наносити рясно, а потім шліфувати, застосування повинно бути локальне, з постійним вирівнюємо і перевіркою площини. При цьому замішаний розчин буде зберігати свої активні властивості тільки протягом 50-60 хвилин, а потім вже застигати, а просто розбавляти його водою вже не можна. Однак це вірне універсальне рішення для закладення стиків гіпсокартонних листів з використанням армуючої стрічки, монтажу нових перегородок на основі пазогребневих плит, склеювання гіпсових деталей.

3) «Мультіфініш» від виробника Кнауф є вже рідким і готовим до застосування, продається в відрах, він відрізняється дрібною зернистістю, забезпечує ідеальну гладкість застиглого шару. Хоча в відрах продається вже готовий до застосування склад, його потрібно набирати в окрему ємність в невеликій кількості для одного застосування, а упаковку закривати, тому що час ефективної дії відкритої суміші обмежується до однієї години. Коли залишки густіють, не має сенсу їх чимось розбавляти, вони вже непридатні.

Шпаклівка стін своїми руками

4) «Шитрок» ​​також легко наноситься і зашкурівают після. Це засіб вважається універсальним, служить як основа, так і фінішне закріплений. База виходить рівна і гладка, її легко буде відшліфувати, а час дії речовини триває більше, ніж 60 хвилин. Негативні моменти, з якими ви можете зіткнутися при його використанні, це утворення небажаних бульбашок при нанесенні товстих смуг, також після зачистки деякі частини можуть почати відшаровуватися, тому доведеться знову виконати ґрунтовку і покласти нову порцію суміші.

Шпаклівка стін своїми руками

Проаналізувавши всі найбільш поширені засоби, можна прийти до висновку, що під товсті види декоративного покриття найефективніше користуватися «Ветонитом» LR. Під фарбування або тонкі різновиди шпалер використовується «Фугенфюллер», як компенсаційна засіб для відхилень до 3х мм в поєднанні з «Мультіфініш», як закріплює складу. Також топовим кріпленням може служити «Шитрок», його легше використовувати самостійно.

 Технологія шпаклівки стін своїми руками

Розчин замішують за інструкцією на упаковці, або купіть одне з вищеописаних засобів, вже готове до використання. Вам знадобиться шпатель, на його середину потрібно наносити суміш. Пристрій інструменту таке, що під тиском його площину прогинається, піднімаються краю і на центр доводиться саме сильний тиск, тому саме туди кладіть пасту.

Спочатку кладіть масу на поверхню, а потім розгладжуйте її і вирівнюйте. Якщо ви заповнюєте ями або тріщини, тримайте пластину перпендикулярно, щоб не формувати хвилі або прогини. Якщо ви формуєте кути і кромки, притримуйте край інструменту лівою рукою, а широку лопатку можна тримати двома руками за обидва краї. Вам знадобляться кілька шпателів наступних розмірів:

  1. широкий в 600 мм.
  2. середні в 450 мм. або 300 мм.
  3. вузький в 80-100 мм для акуратного накладання.

Не забувайте, що різні види продукції мають різний час дії. «Мультіфініш» і «Фугенфюллер» застигають вже через годину на відкритому повітрі, «Шитрок» ​​можна використовувати трохи довше, а ось решту «Ветонітом» можна закрити і застосувати на наступний день.

Накладайте засіб уздовж леза, а на центральну частину набирайте більше. Коли намазуєте шари, притискайте лезо до оброблюваної основі. Потім поставте лопатку перпендикулярно до базової поверхні і порівнюйте покриття, знімайте надлишки. Частину маси, яку ви тільки що зняли можна покласти на нове місце. Продовжуйте процес цими повторюваними рухами – спочатку накладайте пасту, а потім ліквідуйте надлишки, які можна знову намазати.

Не допускайте утворення напливів, що не викладайте занадто багато обробки, не тисніть надто сильно, дотримуйтесь нахил в 60-50 градусів, коли робите мазки. Згладжуйте переходи, для цього можна збризнути вже застиглу частину водою, щоб згладити її з подальшою.

Шпаклівка стін своїми руками

За допомогою штукатурного правила періодичні виконуйте вирівнювання. Для цього наносите складу широкої лопаткою по всій площі розмашистими рухами, а потім розрівнюйте правилом. Виконуючи даний етап, тягніть його в напрямку основи і зрізайте надлишки.

Шпаклівка стін своїми руками

Після вирівнювання перший рівень повинен добре просохнути, а після покривайте готову базу ґрунтовкою.

На ділянки, які схильні до утворення тріщин потрібно покласти частини малярської сітки або скловолокна. У кутах для зміцнення закладається сітка і армована стрічка. Коли ви будете вклеювати стрічку, вдавлюють її в кутом довгим вузьким інструментом, а більш широким накладочним розрівнюйте смуги в обидва боки. Коли все добре просохне, замажте одну сторону, а коли вона затвердіє – другу. Після того, як ділянка перестає бути вологим, приступайте до шліфування.

Прогрунтуйте всю площу і нанесіть верхній рівень, який приховає всі залишилися подряпини. Якщо в завершенні база буде фарбуватися, то застосовуйте розмір в 45 см для основного нанесення, 30 см на сдир, і 8-10 см підійде для точкових виправлень, і для простору навколо роз’ємів під світильники і розеток. Шліфування виконується шкіркою з зерном в 240, а можна і менше.

Зверніть увагу, що шпаклівка стін своїми руками починається спочатку з обробки стиків зі стелею, вертикальні і горизонтальні кути. При цьому, коли ви вирівнюєте кути, починайте рухатися з одного боку, наприклад, правої, а після її готовності приступайте до протилежної. Якщо є нерівності більше 4 мм, то їх можна видалити штукатуркою (наприклад, Ротбанд). Коли абсолютно всі стики по периметру готові, переходите на основну широку площину.

Шпаклівка стін під шпалери

В даному випадку вашої основним завданням стає якісне згладжування, щоб потім було простіше і зручніше здійснювати поклейку. Товщина шару повинна бути близько 2 мм., Але не більше 5 мм, інакше готові пласти просохнуть і потріскаються.

Коли намазуєте субстанцію, дотримуйтесь нахил в 20-30 градусів, рухайтеся по діагоналі, щоб одночасно захоплювати верхню і нижню частини, горизонталь і вертикаль. Для цього можна на великий шпатель наносити склад маленьким. Починайте від лівого краю стіни, коли ви наносите сусідню ділянку, витягайте його і з’єднувати з попереднім. У вас буде виходити техніка внахлест і ви будете уникати утворення ущільнень, горбів, ям.

Нехай вас не бентежать смуги від пристосувань – їх ви зможете згладити. Сушка кожного підходу триває близько 12 годин, а потім площа отшкурівается, зернистість може варіюватися від показника 80 до показника 120.

під забарвлення

В даному випадку ви повинні домогтися ідеальної гладкості. Водоемульсійна фарба зможе приховати деякі пошкодження, але емаль з таким завданням не впорається. Вся технологія повторює вищеописані дії, але їх легше вибирати той, який не перевищує 60 см, а наждачка повинна бути з розміром зерна Р150.

Зашкурівают варто з піднесенням лампочки прямо до оброблюваної ділянки, щоб точніше виконувати цю процедуру. При такому прийомі ви відразу побачите неточності і зможете швидше і краще їх прибрати. Глибокі тріщини проклеюються серпянкой, яка не допустити їх нового прояви в майбутньому вже крізь новий шар фарби (відео).

Обробка кутів

Для оформлення кутів скористайтеся малярським кутовим профілем, його приклеюють на стик до нанесення першого шару, для цього може добре підійти штукатурка, або прикрутити його на тонкі саморізи. Планка не дозволить рідини розтікатися по всьому кутку, тому матеріал буде лягати рівно і щільно, і на сусідню сторону не потраплять надлишки і не утворюються напливи. Вам потрібно тільки заповнювати склад щільніше, і після застигання його вже не буде помітно.

Шпаклівка стін своїми руками

Ще одне зручне пристосування – кутовий кельму. Їм ви можете накладати матеріал, видаляти надлишки, виконувати зачистку і проводити вирівнювання. У тих випадках, де може знадобитися дві кельми, вам буде зручно користуватися однією. Подвійний кельмою зазвичай оформляють зовнішні і внутрішні кути.

Шпаклівка стін своїми руками

Як ви переконалися, при ремонті і оновленні будь-якого приміщення у вашому будинку абсолютно необхідна шпаклівка, і ви тепер знаєте, що з цим процесом зможе впоратися будь-який господар без необхідності запрошувати професійного майстра. Даний вид обробки потрібен для нанесення будь-якого нового оздоблювального покриття, щоб воно лежало рівно, не деформувалося, що не тріскалося і не відшаровується в кожній з кімнат вашого будинку, головне при цьому пам’ятати про різницю видів продукції для приміщень з високим рівнем вологості і сухих кімнат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*