Система кондиціонування будинку

Завдяки фантазії людини на сьогоднішній день житло може бути виконано в будь-якому дизайні, які відрізняються між собою плануванням і розподілом простору. Вентиляція в будинку не завжди може відповідати площі і, в такому разі, вона не здатна охолоджувати приміщення в літню спеку. Саме з цієї причини варто проводити кондиціонування будинку. Давайте розглянемо всілякі системи кондиціонування, які можна встановити в будинку.

Система кондиціонування будинку

Типи і види систем кондиціонування

У приміщення використовується певна кількість кондиціонерів або спліт-систем, які не тільки регулюють температурний режим, але ще і здатні створювати сприятливий мікроклімат в будинку. Існує кілька видів кондиціонування в будинку:

 • віконні блоки;
 • мобільні моноблоки;
 • спліт-системи;
 • моноблочні кондиціонери.

Також розглядається безліч виробників систем кондиціонування будинку. Вони пропонують споживачам різноманітні класи таких агрегатів. Всі кондиціонери за вартістю можна розділити на кілька класів:

 • бюджетний клас;
 • середній клас;
 • преміум.

Дешевші спліт-системи і кондиціонери виготовляються Китаєм. Основними недоліками кондиціонерів бюджетного класу є нестабільність роботи. Також може бути відсутнім система захисту від неправильної експлуатації. Саме з цієї причини користувач повинен уважно вивчити інструкції і не покладатися тільки на цінову політику виробника. У кондиціонерах з доступною ціною є спрощена система і мінімальна кількість датчиків контролю. Тобто, кондиціонер може регулювати тільки обмежені температурні показники.

Система кондиціонування будинку

Не варто забувати про те, що кондиціонери мають високий рівень шуму при роботі.

Порада. Через велику кількість браку в моделях бюджетного класу перед покупкою варто перевірити обладнання і наявність гарантійного обслуговування.

Кондиціонери середнього класу мають спрощеної системою захисту при неправильній експлуатації. Вони відрізняються високою якістю і відносно невисокою вартістю.

Преміум-клас відрізняється своєю ціною, купити агрегат такого класу може собі дозволити не кожна людина. Кондиціонери мають відмінною якістю, і їх можна використовувати досить тривалий період часу. Як правило, середній термін експлуатації цього обладнання при правильному догляді досягає 15 років.

У кондиціонерах преміум-класу є надійна система захисту і численні датчики управління. Вони володіють низьким рівнем шуму при роботі, що тільки благотворно позначається на емоційному стані людини. Є можливість використовувати енергозберігаючий режим, що дозволяє скоротити витрати на оплату електричної енергії.

Система кондиціонування будинку

Кондиціонери преміум-класу завдяки своєму дизайну можуть вільно вписатися в будь-який інтер’єр. Термін гарантійного використання в рази перевищує гарантії на кондиціонери бюджетного і середнього класу.

Як провести кондиціонування власного будинку?

На сьогоднішній день існує безліч систем кондиціонування будинку. Можна для цього використовувати звичайні кондиціонери і сучасні спліт-системи.

Кондиціонери охолоджують тільки те повітря, яке знаходиться в кімнаті. Спліт-системи дозволяють затягувати повітряні маси із зовнішнього боку приміщення, внаслідок чого в приміщенні присутній постійний свіже повітря. Обидві системи можна застосовувати в будь-якому зручному місці. Вони володіють низьким рівнем шуму.

Моноблочні кондиціонери

Така система кондиціонування в будинку вважається на даний момент досить поширеною. Їй віддають перевагу, в більшій мірі, через доступної ціни. Агрегат такого типу має Ластикова і металевий корпус. У ньому ж розташовується необхідна автоматика. На передній панелі моноблока виведені ручки. Також в цьому блоці знаходиться і конденсатор і випарник. Моноблок зустрічається мобільний і віконний.

Віконні кондиціонери-моноблоки

Віконні кондиціонери-моноблоки кріпляться в віконних або дверних отворах. Вони створюють штучну вентиляцію повітря в приміщенні. Єдиним мінусом такого блоку є не зовсім приваблива зовнішня естетика. І такі агрегати на сьогоднішній день не можуть бути вмонтовані в металопластикові вікна.

Переваги віконних моноблоків:

 • доступна ціна;
 • низьке споживання електроенергії;
 • практичне застосування;
 • легкість установки (до роботи такий кондиціонер готовий відразу після монтажу).

Недоліки теж є. Основним з них є те, що більшу частину скління в приміщенні займає саме такий віконний моноблок. Змінюється рівень освітлення, і немає можливості використовувати жалюзі. Робота такого виду кондиціонера має високий рівень шуму і в приміщенні.

Порада. Якщо все-таки зупинити свій вибір на віконному моноблоке, то встановлювати його в зоні відпочинку не рекомендується через шум при роботі.

Система кондиціонування будинку
Схема пристрою віконного кондиціонера моноблока

Мобільні моноблоки-кондиціонери

Мобільні моноблоки встановлюються так само легко, як і віконні. В процесі монтажу гофрований шланг для виведення повітря розташовується із зовнішнього боку будівлі або у вентиляційній шахті. Можна вивести його у вікно.

Такі кондиціонери в будинку не тільки не поступаються віконних конструкцій, але вони набагато більш досконалий і практичніше. Всі прилади оснащені спеціальними програмованими таймерами. За допомогою пульта від кондиціонера здійснюється управління його функціями.

Система кондиціонування будинку

Сьогоднішні виробники все більше стали піклується про здоров’я покупців, і намагаються в кожен мобільний моноблок впровадити спеціальні фільтри. Вони здатні очищати повітря від пилу і насичувати повітряні маси іонами, що благотворно позначається на здоров’я людини.

Визначення «мобільний» означає, що прилад можна вільно монтувати і демонтувати. Якщо шланг виведення повітря дозволяє, то його можна буде перенести в іншу кімнату в будинку.

У конструкції мобільного моноблока є істотний мінус. Є ємність для збору конденсату, яку необхідно регулярно спорожняти.

Як зробити зливну яму для приватного будинку

Система кондиціонування будинку
Схема пристрою мобільного кондиціонера

Важливо. При покупці такого виду кондиціонера варто попередньо здійснити його тестування. Для цього необхідно включити кондиціонер на повну потужність і подивитися, як саме буде працювати вентилятор, і яка кількість конденсату буде збиратися в спеціальній ємності. Зверніть увагу на ємність для цього конденсату: якщо вона мала, то кожні 3 години воду доведеться зливати.

Види кондиціонерів

Є два види систем кондиціонування будинку в залежності від типу кріплення і подачі повітряних мас: настінні і канальні.

Канальні кондиціонери

На сьогоднішній день спліт-система канального типу з усіма адаптерами і захисними решітками звичайному користувачеві обходиться в кілька разів дорожче, ніж стандартна спліт-система з внутрішнім блоком. Це відбувається тому, що канальний тип кондиціонування приміщення передбачає монтаж в стельові покриття, і повітря може виводитися тільки теплий. За допомогою адаптерів відбувається вилучення повітряних мас і виведення їх через витяжні колії. Саме цією причиною обумовлена ​​висока вартість на канальні кондиціонери.

Адаптери виготовляються окремо під кожну модель такого кондиціонера, і може виникнути проблема з пошуком цієї деталі в разі її поломки. Щоб цього не відбувалося, потрібно попередньо подумати про фільтри повітряних мас, які можна встановити в приміщенні. На даний момент на ринку їх більш ніж достатньо. Є мобільні установки, які не тільки здатні фільтрувати повітряні маси, але і зволожувати, осушувати і іонізувати повітря.

Буває, що може трапитися поломка самого двигуна канального кондиціонера. Так як він кріпиться до стелі, то доведеться розбирати стельове покриття для демонтажу системи кондиціонування.

Порада. Щоб не довелося наносити шкоду зовнішньому вигляду приміщення, канальні кондиціонери найкраще встановлювати на стелю, покриття якого складається з окремих елементів, які можна буде демонтувати в разі потреби (рейкова стеля, плиткові покриття і так далі).

Є можливість зробити управління такою системою кондиціонування не тільки від дистанційного мобільного пульта, але і пульта, який встановлений на стіні. Для цього потрібно підібрати зручний місце і провести туди потрібні комунікації (електроенергію). Варто приділити велику увагу установці інфрачервоного датчика, який буде забезпечувати надходження сигналів від пульта управління. Система досить складна, але багатофункціональна і практична.

Система кондиціонування будинку
Реалізація роботи канального кондиціонера

У канальної системі кондиціонування потрібно правильно підібрати і встановити решітки. Неправильний вибір може позначитися на роботі кондиціонера, і конденсат може просто капати з лопатей системи всередині приміщення. Все це тільки людський фактор, і саме з цієї причини краще довірити установку і вибір систем кондиціонування будинку професіоналам.

Поряд з великими перевагами канального типу кондиціонерів, є ще ряд недоліків. Такий тип систем дуже складний в регулярному очищенні і догляді. Якщо не брати постійно такі заходи щодо запобігання утворенню нальоту на лопатях або на двигуні, то з часом система може просто зупиниться, і ремонт буде досить дорогий.

Настінні кондиціонери

Є альтернатива канальним кондиціонерів – настінні блоки. Вони розташовуються усередині приміщення. Вартість таких систем кондиціонування будинку досить низька і натомість покупець отримує велику кількість функцій. На вулицю через спеціальний отвір виводиться шланг, який і пропускає повітря назовні і набирає його зовні. Такі системи дуже часто називаються інверторні. Вони можуть на сьогоднішній день створювати велику конкуренцію звичайним спліт-систем.

Система кондиціонування будинку
Схема установки настінних кондиціонерів

Інверторні типи систем кондиціонування

Якщо пояснювати простою мовою, то інверторні моделі кондиціонерів можуть регулювати роботу двигуна компресора і створювати оптимальний температурний режим в приміщенні. Саме швидкість обертання двигуна дає можливість ефективно здійснити охолодження або нагрів повітряних мас.

Система кондиціонування будинку

Переваги інверторних систем:

 • багатофункціональність;
 • швидке реагування на зміну функцій;
 • автоматичне створення оптимального температурного режиму;
 • провітрювання приміщення зі свіжим повітрям;
 • іонізація повітряних мас;
 • низький рівень споживання електричної енергії.

Функції і властивості таких моделей кондиціонування на порядки вище стандартних спліт-систем. Можна сказати, що вони теж є спліт-системами, але з великими можливостями і функціями. Компресори в інверторних моделях стандартні, а значить, кількість споживаної електроенергії буде низьким, що дасть можливість постійно використовувати таку систему кондиціонування. При поломці краще звернутися до професіоналів.

Є можливість використовувати кондиціонер інверторного типу та взимку. Тільки є певний температурний максимум, який не дозволить експлуатувати обладнання при -10, -15 градусів морозу. Системи мають регульовані лопаті, що дає можливість направляти потоки повітря в потрібну сторону.

Порада. Кондиціонери інверторного типу найкраще монтувати його в будь-якому кутку. Таким чином, потік повітряних мас буде здійснюватися по колу.

Інверторні системи кондиціонування завжди сприятливо позначаються на мікрокліматі в приміщенні. На сьогоднішній день існують різні типи інверторних спліт-систем. Вони дають можливість підключатися до одного зовнішнього блоку декільком внутрішнім. Як правило, максимальна кількість таких підключень не перевищує 5 штук внутрішніх блоків.

Таке застосування дає можливість використовувати кондиціонери в кожному приміщенні будинку і не псувати при цьому зовнішній вигляд будівлі.

Спліт-системи та мультиспліт

Така система кондиціонування практично аналогічна кондиціонерів. Також є два блоки: внутрішній і зовнішній. Гучний конденсатор і вентилятор монтується на зовнішню стіну. У внутрішньому блоці зосереджені фільтри і вентилятори внутрішньої системи. Такий блок можна повісити на будь-яку стіну приміщення або стелю.

Між собою внутрішній і зовнішній блок з’єднуються трубами для подачі фреону, який переносити тепло з блоку всередині приміщення назовні. Радіатор внутрішнього блоку охолоджується вентилятором, що не дає можливості перегріватися такому агрегату.

Система електропостачання приватного будинку

Система кондиціонування будинку
Стандартна схема роботи спліт-системи кондиціонування

На сьогоднішній день спліт-системи оснащені пультом дистанційного керування. Він дозволяє встановлювати такі режими:

 • охолодження,
 • обігрів,
 • вентиляція,
 • осушка,
 • нічний режим.

Можна за допомогою автоматичної системи визначити температурний режим в приміщенні і вибрати оптимальний роботу спліт-системи. Також є можливість вибору роботи вентилятора. Обладнання оснащене таймером, який дозволяє включати і вимикати його в потрібний час. Шторки теж регульовані, і це дає можливість направляти повітряні маси в потрібну сторону.

Мультисплит дозволяє використовувати з одним зовнішнім блоком кілька внутрішніх. До кожного такого пристрою є свій окремий пульт дистанційного керування. Системи такого типу вже оснащені спеціальними фільтрами повітря. Є канальні і настінні мультісістеми, як і у кондиціонерів, тільки мультіспліти володіють великим функціоналом і практичністю.

Система кондиціонування будинку
Мультисплит система кондиціонування

Спліт-системи касетного типу

Такі системи встановлюються під підвісною стелею. Вони можуть направляти повітря тільки в трьох напрямках, а охолоджене повітря в приміщення надходить через нижню частину внутрішнього блоку. Касетні спліт-системи мають велику потужність і розподіляють повітряні маси рівномірно в приміщенні.

До основних переваг такого агрегату можна віднести те, що він практично непомітний і не порушить будь-які дизайнерські втілення. Не варто забувати і про економію електроенергії, так як можна в приміщенні використовувати тільки один агрегат такого типу і його буде достатньо, звичайно, якщо сам простір не дуже велике. Дуже зручно використовувати таку систему кондиціонування в спальні. Вона практично безшумна і відрізняється своєю функціональністю.

Система кондиціонування будинку
Касетна спліт-система

Колонний кондиціонер

Такий тип кондиціонерів дуже часто застосовується в таких приміщеннях, де необхідна висока ступінь прохолоди і зовсім немає ніяких естетичних норм. Його краще використовувати на складах або виробництві. Такий тип агрегатів краще не використовувати в житлових приміщеннях будинку. Його можна розташувати в будь-якому іншому технічному або підсобному приміщенні в будинку.

Система кондиціонування будинку
колонний кондиціонер

VFR-система

Така кліматична техніка не дуже давно прийшла на сучасний ринок, але, не дивлячись на це, вже встигла завоювати визнання користувачів. У ній є можливість використовувати кілька зовнішніх і внутрішніх блоків. Внутрішні блоки можуть виконувати функції очищення повітря, охолодження і обігріву.

Всі блоки з’єднані спеціальними трубами, по яких циркулює фреон. Самою роботою такої системи управляє вбудована автоматика. Може в комплект також входить і припливна установка для вентиляції.

Система кондиціонування будинку
схема роботи і установки системи кондиціонування VFR

VFR-системи – це новий напрямок в створення кондиціонування в будинку. Довжина труб, які з’єднують внутрішні блоки з зовнішніми може досягати 100 м, що дозволяє встановлювати блок далеко від зовнішнього.

Порада. Зовнішній блок такої системи можна буде встановити в підвалі або на даху, і зовнішній вигляд будівель не буде зіпсований.

Системи дозволяють використовувати 30-32 внутрішніх і 3-4 зовнішніх блоку

одночасно.

Система кондиціонування будинку

Монтаж систем кондиціонування

Після того, як обрана система кондиціонування будинку, потрібно переходити до дій з її встановлення. Найкраще за допомогою звернеться до фахівців, які не тільки встановлять, але і налаштують роботу системи.

Спочатку необхідно виміряти розмір системи, яка буде знаходитися всередині. Якщо це спліт-система, то і зовнішній блок в вимірі також потребує. Такими діями чітко визначається місце для монтажу систем кондиціонування будинку.

Кріплення для монтажу зовнішніх блоків повинні бути міцними. Є спеціальні підприємства, які їх виготовляють, і гарантую міцність і довговічність. Кріплення представлені металевими конструкціями різного розміру. Є можливість підібрати оптимальний варіант.

Система кондиціонування будинку
Кріплення для кондиціонера повинні бути міцними

Щоб система кондиціонування працювала безперебійно, потрібно виконати правильно її монтаж: не допустити вигинів труб, по яких проводиться подача фреону. Якщо не дотримуватися цього правила, то фреон може витікати і роботи агрегату зупиниться.

Всі марки сучасних кондиціонерів і спліт-систем практично аналогічні в процесі установки, але кожна система має свої нюанси. Якщо встановлювати зовнішній блок кондиціонера на терасі, то потрібно врахувати, що конденсат зі спеціальної трубки буде постійно стікати на підлогу. Щоб цього уникнути, краще всього сам шланг відведення конденсату збільшити до потрібного розміру і вивести за межі тераси або іншого приміщення.

Система кондиціонування будинку

Кондиціювання приватного будинку – процес дуже простий. Він полягає тільки в тому, щоб правильно вибрати систему, виходячи зі своїх переваг і потреб. Є величезна кількість різноманітних кондиціонерів і спліт-систем, які відрізняються не тільки вартістю, але і своїми функціональними можливостями.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*