Спецодяг – екіпірування для особливих випадків

При словосполученні «люди в спецодязі» частіше згадуються працівники будівництва або зварювальники в яскравих комбінезонах. У цього типу обмундирування є кілька функцій, перш за все, інформаційна та захисна.

Інформативність спеціального одягу працює на інтуїтивному рівні. Іноді незрозуміло, до якої конкретно професії належить людина, але його ставлення до роботи ясно. Інша функція спецодягу – захисна – заради неї і існує такий тип екіпіровки. Охороняє від вологи, пилу, опіків і інших непотрібних дотиків. У лікарів, офіціантів, продавців, навіть охоронців в торгових центрах спецодяг більш інформативна, ніж, захисна, і називається уніформою. У зварювальників, будівельників, інженерів, працівників сільського господарства – все навпаки: захист перш за все. У першому випадку костюм складається тільки з текстилю, у другому додаються додаткові елементи: каски, маски, рукавички та інші.

Спецодяг - екіпірування для особливих випадків

Спецодяг часто використовують в побуті і на відпочинку через її технологічних характеристик. Наприклад, на полюванні чи риболовлі. Але основна функція – захищати. Існує затверджена для виробників державна система кодів, укладена в ГОСТ.

По ній захист буває від:

  • механічних пошкоджень і впливів;
  • температур вище і нижче рівня навколишнього середовища;
  • радіоактивного і рентген-випромінювань;
  • електричних і магнітних впливів різного роду: струму і полів;
  • нетоксичних (пилу, бруду) і токсичних субстанцій;
  • води, з домішками і без;
  • кислоти і лугів;
  • масел, жирів та продуктів нафтовиробництва;
  • шкідливих біофакторов (бджіл, мух, бактерій).

Ще виділяють захист від загальних забруднень і сигнальну функцію (світяться в темряві елементи). А так же літній і зимовий варіант. Вивчити загальний асортимент і подивитися за призначенням можна тут: http://specteks-plus.ru/letnyaya_specodejda.

Крім класифікації, є стандарти за рівнем захисту. На їх відповідність одяг перевіряється дослідним шляхом, через випробування, статичні і динамічні. Після цього їй призначається певний клас. Ті речі, що продаються в магазинах спецодягу, марковані символами, проходять сертифікацію на заводах-виробниках. Через складність і рівня важливості цієї процедури, асортимент захисного спецодягу рідко поповнюється новинками і в загальному огляді незмінний багато років. Так само поява нових видів може бути спровоковано або випуском інноваційних матеріалів (які спочатку будуть дорогими), або створенням нової галузі промисловості або іншій людської діяльності виробничого масштабу.

Оформлення спецодягу частіше супроводжується нашивкою логотипа, а її обов’язкову наявність входить в норми охорони праці.

У побутовому плані найбільш поширена захист від забруднень, води, бруду і пилу. У порівнянні зі звичайною, вона більш шкарпетках, краще стирається. Розміри мають велику різницю між собою, але це частіше не має значення. Мішки для туризму, гумові чоботи, каски і інші аксесуари так само прийнято відносити до такого типу обмундирування. Футболки, тільняшки і шкарпетки відповідної якості і забарвлення теж вважають спецодягом. Весь цей асортимент застосовується на підприємствах рибальства, мисливських угіддях, тому речі істинно є спецодягом, а не просто продаються в магазинах за схожість за зовнішнім виглядом.

Крім захисту і побуту, використання костюмів має місце і в субкультурі і театрі. Яскраві світяться костюми і широкі штани для обмундирування дешевше купити, ніж зшити, виглядають вони на сцені природніше.

Виготовляють одяг з щільних тканин: саржі, сукна, брезенту, ріпстоп та інших. За цим принципом її можна поділити на 2 різновиди: втрачає захисні властивості і немає. Тканини, просочені складами для здійснення функцій, від чисток можуть знижувати захисні властивості. А, наприклад, прогумовані матеріали – немає. Механічні пошкодження, як правило, властиві всім тканинам.

Головними критеріями підбору моделі є функціональна відповідність, надійність, міцність, зносостійкість.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*