Стиль рококо – французька розкіш в інтер’єрі квартири

Багатство кольору, розкіш обстановки, хитромудрість декору – основні постулати стилю рококо, що зійшов на нову хвилю популярності в наші дні.

Що характерно для рококо в інтер’єрі

Багато фахівців розглядали стиль рококо як продовження пихатого і манірного бароко. У цього напрямку були і прихильники, і противники, але вже три десятиліття таке оформлення приміщень вельми затребуване.

Історія виникнення

Час появи стилю рококо – період 1700-1780-х років. Історична батьківщина – Франція. Етимологія слова «рококо» походить від французького терміна «рококо», що в перекладі означає «раковина» і символізує асиметричність візерунків і завитків. У вигляді таких химерних зображень представляли гілки дерев, хмари, квіти і морські раковини. Саме від цих химерних елементів і бере початок стиль рококо.

Надлишок декоративності, відрив від реальності, мало практичності – такі негативні думки щодо цього стилю висловлювали його противники. Але, незважаючи на це, стиль почав свою ходу і по інших країнах Західної Європи, особливу популярність він отримав у італійських і німецьких художників і оформлювачів інтер’єру.

Сучасні віяння рококо перегукуються з історично склалися особливостями:

 • перевагу в оформленні – пастельні кольори;
 • тяга до золотих елементів інтер’єру;
 • розкіш і багатство.
Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Так могло виглядати приміщення в стилі рококо в минулі часи

Характерні ознаки

Стиль рококо, що прийшов на зміну бароко, можна назвати жіночим і визначити за такими «прикметами»:

 1. Кімнати, оформлені в цьому стилі, – овальні, із закругленими кутами.
 2. Відсутність жорстких, прямих ліній у всіх елементах дизайну.
 3. асиметричність форм.
 4. Витонченість і химерність меблів.
 5. Велика кількість дзеркал.
 6. В текстилі – пишність, безліч драпіровок, складок, дорогі тканини.
 7. Сама використовувані меблі – комоди, секретери.
 8. У декорі та оформленні багато квіткових мотивів, химерних візерунків.

Для кого підходить

Зароджувався стиль рококо став «візитною карткою» дуже багатих людей – аристократів, представників королівського роду, придворної знаті. В даний час можна припустити, що така обстановка теж по кишені людям забезпеченим. Декоративність стилю переважає над практичністю. Тому люди раціональні і люблячі функціональність інтер’єру навряд чи виберуть рококо.

Якщо говорити про характер володарів інтер’єру рококо, то, швидше за все, це врівноважені, спокійні і не схильні до балачок люди, охочі щоб я міг оглядати і розкіш на самоті або в сусідстві з небагатослівними гостями.

Дух минулих століть можна з найбільшою точністю відтворити лише у великих апартаментах: заміських будинках, квартирах з високими стелями і величезними площами. Власники шикарних приміщень, шанувальники старовини, цінителі мистецтва можуть стати щасливими володарями інтер’єру в стилі рококо.

Виробляючи обробку під рококо в маленьких приміщеннях, можна отримати зворотний ефект: замість помпезності і краси – пародійність і ущербність. Це явище подібно до того, як недоречна бідна рамка, що обрамляє мальовничий шедевр. Не слід малогабаритні апартаменти навантажувати елементами рококо.

Фотогалерея: приклади готових кімнат

Оббивка меблів, оздоблення стін, балдахін – все в єдиному стилі Оформлення спальні повністю відповідає стилю рококо Приємне спілкування в спокійній обстановці найкращим чином підходить для цього інтер’єру Позолота, ніжно-рожевий колір, витончені меблі на гнутих ніжках підкреслюють причетність до рококо Непоганий варіант втілення стилю в сучасній обстановці Розкіш, витонченість, багатство притаманні всім елементам оформлення інтер’єру Краса оформлення приміщення варто тут на першому місці Традиційне оформлення інтер’єру в стилі ро коко

Оформлення приміщень в стилі рококо: загальні відомості

Використовуючи певні «штампи» стилю, можна отримати обстановку, наближену до первозданного рококо.

Колір

Колірні переваги дизайнерів, що оформляють приміщення в стилі рококо, – пастельні. Вибір розмитості і ненасиченості «змушує» використовувати ніжно-рожевий, бузковий, салатовий, світло-блакитний, золотистий.

Зазвичай поєднуються золото і відтінки ніжних тонів. Золотий колір відмінно виглядає на тлі кольору слонової кістки, блакитного, жовтого, рожевого. Відмінний колірної дует можна отримати, застосовуючи в оформленні колір смарагдовий і рожевий або ліловий. У сучасному рококо-оформленні допускається використання навіть чорного кольору, але тільки в якості основного тону меблів або одного з елементів інтер’єру (наприклад, сходи).

Матеріали

Звичайно, в розкіш стилю рококо Ніяк не впишуться матеріали дешеві і дуже прості. Дорожнеча використовуваних «джерел» оформлення інтер’єру часто пов’язана з їх натуральністю:

 • рідкісні породи деревини;
 • ексклюзивні сорти каменю;
 • золото;
 • бронза;
 • шовкові і гобеленові полотна і ін.

На піку моди – буазері (візерункові панелі з дерева) і паперові китайські шпалери.

Стіни, стеля, підлога

Дворцовое оформлення не терпить ніяких гострих кутів, тому для стін, підлоги і стелі застосовуються дизайнерські «хитрощі» по скруглення форм. Для плавного переходу стелі і стін в стилі рококо використовується падуга. У наш час таку конструкцію легко відтворити, взявши в помічники гіпсокартон, який пластичний і може повторити будь-який вигин. На стелі в стилі рококо дуже часто поміщають ліпнину. Її витіюваті візерунки (тонкий рельєфний орнамент) поступово спускаються на стіни, створюючи ілюзію монолітності і монументальності конструкцій. Колір ліпнини або білий, або золотистий – це відмінне рішення для традиційного білого покриття всієї стелі.

Пол, як правило, виконується з дерева або матеріалів, його імітують. Допускається на підлозі керамічна плитка «під мармур» або «під паркет». Якщо по стилістиці потрібно килим, то він обов’язково повинен бути орнаментальним, з натуральних матеріалів. Розмір килима не повинен перешкоджати розгляданню краси і шику глянцевого покриття підлоги, тому великі килими рідко застосовуються дизайнерами.

Ідеальний варіант для стін, який відтворює традиції французьких палацових залів, – оббивка шовком. Але в сучасній дійсності це велика рідкість навіть для стилю рококо. Дизайнери найчастіше використовують нові технології: шпалери з тканини або флізелін з текстилем. Спокій колірного рішення стін розташовує до умиротворення і споглядальності. Для цього вибирають білий, фісташковий, блакитний, розмитий бірюзовий і ін.

Освітлення

За часів зародження рококо головний упор при висвітленні величезних приміщень робили на природному світлі, тому в таких інтер’єрах обов’язково присутні вітринні вікна, що сприяють проникненню денного світла. Вечірньої пори зали в стилі рококо висвітлювалися за допомогою свічок і масляних ламп, «ув’язнених» в величезні люстри і світильники.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Люстра – основний елемент освітлення

Сучасні дизайнери для стилю рококо прагнуть повторити старовинні «світлові прилади», застосовуючи кришталеві або ковані масивні люстри, настінні канделябри-бра. Центральне освітлення найчастіше виглядає як люстра з багатьох ярусів з безліччю завитків, «вісюлек» і ін.

Всі сліди сучасності (дроти, лампи розжарювання і т. П.) Намагаються ретельно приховати, щоб не вибиватися з стилю. На столах і комодах розміщують свічки в срібних або позолочених свічниках з обов’язковою витіюватістю в їх оформленні.

Меблі

Інтер’єр в стилі рококо неможливо уявити без ґрунтовної меблів, виконаної з червоного дерева, з оббивкою з оксамиту, парчі або натуральної шкіри. Меблі найчастіше ексклюзивна, з безліччю вирізаних елементів.

В даний час червоне дерево практично не застосовується, найчастіше використовують липу, горіх. Але якщо фінансові можливості дозволяють, то можна розщедритися на розкішні меблі з дерева дорогої породи сімейства Мелиева (меранті, ньята, джоконг, махагон).

Меблі з розписом – теж не рідкість в інтер’єрі рококо. Причому розпис стін і меблів обов’язково повинні були перегукуватися, повторюючи деякі елементи. Це призводило до того, що жоден предмет обстановки не можна було «вирвати» з приміщення, в інше оточення він просто не вписувався.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Софа ідеально підходить для стилю рококо

Витончені вигнуті ніжки, наявність позолоченою або бронзової обробки, використання чохлів – відмінні ознаки меблів стилю рококо.

Різьблені шафи і шафки, комоди з витіюватими візерунками, секретери, комоди, бюро, консолі – всі ці меблеві представники «родом» з інтер’єрного рококо. За часів зародження стилю були придумані спеціальні крісла-Бержер, що враховують особливості жіночого одягу тієї епохи, – з широкими сидіннями і високими підлокітниками. На цих меблевих предметах дами з пишними спідницями і завищеними корсетами відчували себе дуже затишно.

Сучасні жінки такий одяг не носять, але дизайнери, дотримуючись традицій, можуть використовувати і такі меблі в оформленні інтер’єру.

Основне призначення меблів в рококо – для відпочинку і сидіння. Якщо ви наповніть інтер’єр такими предметами, це буде дуже стильно:

 • крісла;
 • дивани;
 • кушетки;
 • маленькі стільці;
 • шезлонги;
 • канапе.

Декоративні елементи

Все, що є присутнім у приміщенні стилю рококо, має відповідати цьому напрямку. Порцелянові статуетки, різьблені шкатулки та інша «дрібниця» не гармонійно поєднуватися з усім іншим, якщо будуть вибиватися з стилю.

Як доповнення стиль рококо сприймає красиві дорогі ширми, годинник складної форми, позолочені канделябри. Багато красивих дзеркал з дорогим оздобленням, картини відомих художників, які підходять за стилем рококо – не забороняються в оформленні приміщень цього стилю.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Використання ширми в спальні наблизить ваш інтер’єр до традиційного рококо

У камінах, поміщених в інтер’єр рококо, переважає більше художня цінність, ніж практичність. Мармурові плити, різьблені елементи або ліпнина, розпис, пілястри – так виглядають «справжні» вогнища в стилі рококо. Прекрасний варіант – дзеркало в єдиному стилі з каміном, розміщене над цим джерелом тепла. Каміни дуже часто використовувалися як виставковий елемент – для демонстрації статуеток, рідкісних годин, предметів розкоші.

Робимо інтер’єр в стилі рококо

Практично будь-яке приміщення можна оформити в стилі рококо, але найбільш органічно він буде виглядати у вітальні, спальні та ванної кімнаті, хоча не забороняється така обстановка інтер’єру в робочому кабінеті і навіть в кухні.

Спальня

Центральне місце в спальні рококо займає масивна ліжко. За традицією, такий предмет меблів повинен мати дві спинки і чотири різьблених колони – для кріплення балдахіна з натуральної тканини.

Крім ліжка, в спальні можна розмістити крісла, стіл, стільці, диван. Не обійтися в цьому приміщенні без різних шаф – для книг, одягу, для дорогих дрібничок. Секретер або комод також прекрасно впишуться в спальний інтер’єр рококо.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Типове оформлення спальні в стилі рококо

Головна вимога для меблів в спальні рококо – плавність форм. Не виходячи з стилю, можна розвісити на стінах великі дзеркала в візерункових рамках і старовинні свічники. Туалетний столик – обов’язковий предмет спальні рококо. На стінах затишно почуватимуться картини в позолочених рамках і старовинні гобелени. Якщо дозволяють площі, то камін з мармуровою стільницею стане справжньою окрасою і функціональним елементом інтер’єру.

Кольорове оформлення необхідно зробити в традиційному варіанті: бежевий тон з позолотою або ніжно-блакитний з елементами бронзи і ін. На підлозі можуть бути затишні натуральні килими і килимки з красивим орнаментом.

Вітальня

Оформлення цього приміщення дає великий простір для прояву всіх переваг стилю рококо:

 • ліпнина на стелі і стінах;
 • позолота;
 • важкі портьєри з драпіруванням;
 • меблі з вигнутими ніжками;
 • невеликі пуфики і диванчики;
 • масивна багатоярусна люстра з кришталю;
 • довгі чохли на предметах меблів;
 • канделябри на стінах.

  Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
  Все витримано, вишукано і витончено

Кольорове рішення – без яскравості і помітності, в пастельних тонах. Бажано використання позолоти або бронзи. Розкіш, шик, підкреслене багатство – повинні простежуватися в усіх елементах інтер’єру.

Кухня

В оформленні кухні в стилі рококо можна зіткнутися з проблемою непрактичність і непридатності деяких матеріалів і колірних рішень для цього приміщення, пов’язаного з цим і що випливають із цього нюансами.

Проте дизайнери знаходять компроміс між функціональністю кухні і дотриманням основних постулатів рококо. Не варто брати для кухні рококо дешеві матеріали – ламінат, лінолеум – краще скористатися керамопліткой з імітацією мармуру або паркетом з біленого дуба.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Сучасна кухня, оформлена в стилі рококо

Під обіднім столом можна затишно розташувати килим з м’яким ворсом, а сам стіл винести з робочої зони, помістивши його в їдальні або вітальні. На столі будуть доречні набори скатертини з серветками, вишиті в тон всій обстановці.

Меблеві гарнітури найкраще вибирати з відповідною декоративною обробкою: вітражами, розписом, різьбленням і невеликий ліпниною. Колонади і арки в зменшеними вигляді також можуть стати частиною меблів кухні в стилі рококо.

Посуд в ідеалі – срібна або порцеляновий, найкраще підійдуть раритетні столові сервізи.

Ванна

Відмінне місце для докладання стилю рококо – ванна кімната. Оздоблювальні матеріали тут можуть бути більш насиченою кольорової палітри. Шпалери, керамічна плитка, вологостійка штукатурка з нанесеними химерними візерунками цілком підійдуть для такого оформлення ванної.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Надзвичайна богатсво і розкіш може бути продемонстровано навіть у ванній кімнаті

Саму ванну, як головний предмет цього приміщення, можна розмістити посередині, зробивши на неї ще більший акцент. У ванни можуть бути вигнуті ніжки, канделябри, фрагменти виліплених квітів. Цікавий варіант, не без частки самоіронії – балдахін над ванною або кришталева масивна люстра по центру цього приміщення. Колони, ліпнина, візерунки – все це також прийнятно в ванній кімнаті. Істотним декоративним предметом може стати велике дзеркало на всю стіну, «укладену» в красиву позолочену рамку.

Лоджія

Якщо все приміщення квартири оформлені в стилі рококо, то і лоджія не повинна залишатися осторонь від цього процесу. Щоб балкон або лоджія гармоніювали з усією іншою обстановкою житла, потрібно постаратися змінити функціональне призначення цього приміщення. Звичайно, безглуздо буде виглядати білизна на мотузці в оточенні ліпнини, позолоти і інший розкоші, притаманною рококо.

Тому змініть своє ставлення до балкону або лоджії, зробивши їх місцем для відпочинку і прийому гостей в теплу пору року.

Дивани з безліччю подушок, світлі стіни, обклеєні шпалерами, ліпнина, невеликий гарний обідній столик допоможуть зробити це місце затишним і теплим. Тут можна буде посидіти в сімейному колі або прийняти невелику кількість гостей.

Робочий кабінет

Місце для роботи можна оформити, використовуючи основні моменти стилю рококо. Стіни можна оббити дерев’яними панелями з дорогих порід деревини (буазері), їх же можна використовувати для обробки шаф, віконних рам.

Секретер, бюро – самі відповідні види меблів для кабінету. Якщо ви зможете отримати такі меблі з раритетних джерел, то це буде просто знахідкою. Стільці, крісла в стилі того часу підійдуть для власників кабінету, до яких часто приходять відвідувачі або друзі.

Стиль рококо - французька розкіш в інтер'єрі квартири
Все в цій обстановці сприяє роботі

Не варто перевантажувати простір зайвою розкішшю і кількістю аксесуарів, адже це місце призначене для роботи і має сприяти настрою його мешканців на серйозний лад.

Стиль рококо не залишився в минулому, він прийнятний і в наші дні. Оформляючи приміщення в цьому стилі, можна підняти свій статус і власну самооцінку, насолоджуючись при цьому розкішшю і вишуканістю.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*