Сучасна кухня в стилі модерн – особливості обробки

Характерні особливості, якими володіє стиль модерн в інтер’єрі кухні, відзначені використанням оригінальних і нових матеріалів, архітектурних форм і елементів декору. Стиль модерн з’явився в кінці дев’ятнадцятого століття в результаті спроб дизайнерів створити щось нове і нетрадиційне. Ця спроба виявилася більш, ніж вдалою, так як модерний напрям дуже швидко поширилося в європейських країнах, і навіть стало одним з наймодніших в той час оформлень в дизайні приміщень.

Сучасна кухня в стилі модерн - особливості обробки

Інтер’єр кухні в стилі модерн

Читайте також:

  • Вибір матеріалів для обробки альтанки, фото приклади
  • Як красиво оформити інтер’єр лоджії?
  • Укладання ламінату на кухні: технологія монтажу ламінатної дошки
  • Вибір красивого плінтуса в ванну і туалет
  • Оздоблення декоративною штукатуркою під камінь, відео робіт

Сьогодні інтер’єр кухні модерн знову піднімається на хвилі популярності, і сучасна людина, що віддає перевагу новим матеріалам і революційних технологій, повсюдно впроваджує цю течію в своїй оселі.

Кухня була і залишається затишним і часто стильним куточком квартири, в якому все повинно нагадувати не тільки про їжу, але і про красу, різноманітність наших пристрастей.

Вивчивши ближче стиль модерн, його можна назвати проміжною ланкою між стилем хай-тек і класичним дизайном інтер’єру. Цей стиль більш універсальний, тому він допускає використання натуральних оздоблювальних матеріалів, які часто використовуються в класичному інтер’єрі (наприклад, дерево або шкіра), а також і синтетичних матеріалів, більш виділяють стиль хай-тек (пластмаса, скло, метал).

Сучасна кухня в стилі модерн - особливості обробки

Стиль модерн в інтер’єрі кухні відрізняється використанням матеріалів з оригінальною фактурою, великим малюнком, чіткими лініями і формами. Багато світла і вільного простору – це ще одна ознака стилю модерн. В такому ракурсі буде доречно використовувати світлі завіси, змішувати білий колір з іншими тонами для досягнення ефекту візуального збільшення простору маленької кімнати.

Стіни на кухні в стилі модерн можна обробити кахельною плиткою, обклеїти шпалерами або укрити штукатуркою, а також пофарбувати акриловими фарбами або рідкими шпалерами. Всі запропоновані рішення інтер’єр кухні модерн відображає в своїй оригінальності і поєднанні, здавалося б, непоєднуваного. На кухні в стилі модерн можна комбінувати різні варіанти обробки і експериментувати з різними оздоблювальними матеріалами.

Матеріали в інтер’єрі кухні

Оздоблювальні матеріали, які допускається використовувати для фасадів кухні в стилі модерн – акрил, пластик, дзеркальна плівка, фарби, лаки і емалі. Кухонна меблі можуть мати блискучі, яскраві, глянцеві і гладкі робочі поверхні. Майже всі елементи кухонних меблів можна виконувати з МДФ, ДВП або ДСП. Кухня на основі МДФ служитиме довше, ніж меблі, зроблені з ДСП. Деревно-стружкові плити – варіант більш економний, але для приміщень з підвищеним рівнем вологості її краще не вибирати. Сьогодні інтер’єр кухні модерн дозволяє дизайнерам частіше застосовувати рослинні мотиви і орнаменти.

Сучасна кухня в стилі модерн - особливості обробки

  • Стеля на кухні

Види стель, які можна застосовувати на кухні в стилі модерн – підвісний, натяжна, пластиковий, а також допускається побілка, декорована ліпниною. Молдинги вважаються більш сучасним елементом дизайну, тому вони успішно замінюють ліпнину на стелі і в оформленні віконних і дверних прорізів. Оздоблення кухонного стелі в стилі модерн допускає і навіть вітає використання тонких дерев’яних балок темних відтінків.

  • текстильні матеріали

Для фіранок вибирається блискуча синтетична тканина з асиметричним рослинним візерунком. Добре виглядають римські, панельні або рулонні штори. Підлогове покриття для кухні в стилі модерн – це паркет, який можна визнати класичним варіантом обробки підлоги. Паркет укладають традиційно – ялинкою або квадратом. Можна настелити керамічну плитку і прикрасить така підлога незвичайним килимком – цей варіант цілком доречний і для кухні в хай-тек стилі, тому що він більш сучасний.

  • освітлення кухні

Різноспрямований освітлення – одна з деталей, що виділяють інтер’єр кухні модерн фото якого чітко визначають розташування основних світильників і допоміжного освітлення. Стельове, настінне, підлогове і настільний додаткове освітлення гармонійно доповнює один одного. Не обов’язково використовувати всі види освітлення – інтер’єр кухні модерн дозволяє користуватися будь-яким з них, або їх поєднанням. Бра з плафонами у вигляді квітів – це ознака стилю модерн, при цьому плафони можуть бути будь-якого кольору. Можна поекспериментувати з кольором в тон фіранок або меблів.

  • Меблі для кухні

Перші меблі в стилі модерн була з гнутими ніжками, оббивка для меблів – шовкова або атласна, але обов’язково з рослинним візерунком. Ці меблі більше відповідала класичному стилю, тим більше що матеріали були натуральними – дерево, тканина, шкіра. З появою нових оздоблювальних матеріалів стиль модерн теж змінився. Сучасні меблі в стилі модерн може доповнюватися вставками зі скла, дзеркальними поверхнями, елементами зі слонової кістки або поєднувати дерево і метал. Наприклад, пластикова робоча поверхня і металева стійка відмінно поєднуються з меблями з МДФ.

Сучасна кухня в стилі модерн - особливості обробки

Цей стиль не обмежується якоюсь певною кольоровою гамою. Кольори кухні повинні справляти враження світла і тепла. Тому холодні кольори в чистому вигляді використовувати не рекомендується. Прекрасно поєднуються комбінації зеленого і білого, сталевого і блакитного, чорного і білого, або стального з білим. Інтер’єр кухні в стилі модерн вітає такі кольори: бузковий, тютюновий, червоний, перламутровий, перлинно-сірий, малиновий.

Побутова техніка на кухні

Технічне оснащення кухні в стилі модерн – одна із важливих складових частин дизайну. В інтер’єрі використовує частіше вбудовану побутову техніку, злиття якої з меблями утворює єдине ціле, а деякі елементи техніки навіть служити декоративною прикрасою. Побутова техніка і кухонні меблі повинні поєднуватися за кольором і формою. Техніка, яка вбудовується в меблі, коштує дорожче звичайних приладів, але саме вона може підкреслити дизайн кухні в стилі модерн. Модерн таким чином використовує велику кількість предметів і речей, що вони не кидаються в очі. Практичність поверхонь кухні в стилі модерн з сучасних оздоблювальних матеріалів проявляється в легкому догляді.

Стиль модерн в інтер’єрі кухні настільки різноманітний у своїх проявах, що з його допомогою можна створити невеликий шедевр у вашій квартирі – яскравий і світлий, гармонійний і просторий, в якому форми предметів, колір меблів і аксесуари є одним цілим, справляючи враження комфорту і затишку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*