Сучасні і класичні штори на балкон

Лоджія з сховища старих і непотрібних речей у багатьох квартирах давно перетворилася в корисний простір, яке використовується в якості кабінету, тренажерного залу, будуара або продовження вітальні або кухні.

Дизайну цього приміщення слід приділяти не менше уваги, ніж усім іншим кімнатам. При цьому дуже важливо враховувати кожну деталь декору лоджії. Особливу увагу слід приділити вибору штор і карнизів. Найбільш вдалі приклади штор на балкон, фото-ідеї різних видів подібних виробів, ви можете подивитися в нашій галереї.

Сучасні і класичні штори на балкон Сучасні і класичні штори на балкон Сучасні і класичні штори на балкон Сучасні і класичні штори на балкон Сучасні і класичні штори на балкон Сучасні і класичні штори на балкон

На що звернути увагу при виборі фіранок для лоджії?

Існує кілька факторів, які необхідно враховувати при покупці штор для лоджії.

Колірна гамма фіранок для лоджії

Сьогодні у продажу є штори і тюль на балкон різних кольорів і відтінків. Дизайнери рекомендують вибирати їх так, щоб вони поєднувалися або з обробкою лоджії, або з її меблюванням. Особливу увагу слід приділити також і дизайну приміщення.

Так, індустріальний стиль лофт, який сьогодні нерідко застосовується для обробки балконів, незважаючи на кілька грубі деталі і форми, можна доповнити витонченими шторами, красиво задрапувавши їх своїми руками. А стандартну обробку в одному тоні, можна зробити яскравіше за допомогою фіранок з принтами і візерунками. В даному випадку доречно виглядатимуть модні протягом вже декількох сезонів штори з фотодруком.

Важливо знати: Якщо ви хочете візуально розширити простір лоджії, вибирайте штори пастельній гами. Пам’ятайте, що темні і дуже яскраві тони здатні візуально зменшити приміщення. Сучасні і класичні штори на балкон

Фото фіранок для балкона з однотонним дизайном

Якому матеріалу для фіранок віддати перевагу?

Матеріал, з якого виготовляються штори для лоджії, повинен відповідати дизайну інтер’єру балкона. Пластикові рольштори ідеально доповнять кабінет або кімнату відпочинку в стилі хай-тек, а також індустріальному або мінімалістичному.

Жалюзі з бамбука можна повісити на лоджії, оздоблення який виконана в етнічному японському або китайському стилі, а ось класичний дизайн інтер’єру вимагає більш консервативного і витонченого рішення. Такий балкон можна прикрасити фіранками з оригінальною драпіровкою і ламбрекенами з щільного матеріалу або повітряної і легкою органзи.

Сучасні і класичні штори на балкон

Фіранки на лоджію, фото повітряних виробів з органзи

Фіранки яких видів можна використовувати на лоджії?

Штори для балконів і лоджій бувають декількох видів. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Класичні

Цей вид фіранок добре відомий всім. На лоджії можна повісити короткі або довгі штори з тюлем, або обмежитися одним лише тюлем. Основні переваги даного способу драпірування балкона – це порівняльна дешевизна матеріалу, а також можливість повісити їх самостійно. Такі фіранки можна красиво задрапірувати, а карниз, якщо він не вписується в загальну картину інтер’єру, вибрати зірвати або заховати за коробом з гіпсокартону.

До недоліків класичних штор відноситься необхідність періодично прати і прасувати ці вироби, а також недовговічність матеріалу, з якого вони виготовляються і нестійкість його до механічних пошкоджень.

Це цікаво: Перед тим, як повісити на балкон класичні фіранки, подумайте про їх довжині. Гардини в підлогу будуть недоречно виглядати в маленьких по квадратурі приміщеннях. А ось штори для лоджії 6 метрів можна зробити довгими. Сучасні і класичні штори на балкон

Класичний дизайн штор для балкона фото

Римські

Рулонно-ланцюговий механізм дозволяє повністю збирати ці фіранки над віконним отвором. Прямокутне полотно повністю закриває вікно балкона, надійно рятуючи мешканців квартири і предмети меблів від палючих сонячних променів. Недоліків у цього варіанту немає, а ось переваг досить-таки багато. До них відноситься практичність, зручність експлуатації на балконі, широкий асортимент кольорів і фактур, а також можливість компонування з класичними фіранками.

Сучасні і класичні штори на балкон

Фото римських штор на балконі

Рулонні штори

На відміну від збираються складками римських, рулонні штори згортаються завдяки рулонно-Ланцюговий механізм, тому матеріал, з якого вони виготовляються, залишається ідеально гладким. Вони можуть бути виконані як з штучних, так і натуральних матеріалів.

Саме це головним чином і впливає на ціну виробів. Вона, до речі, є єдиним недоліком виробів такого типу. Втім, дорожнеча рулонних штор цілком виправдана їх високою якістю, зручністю експлуатації, а також довговічністю.

Сучасні і класичні штори на балкон

Рулонні штори на балкон, фото виробів з яскравими принтами

Які методи кріплення фіранок на лоджії бувають?

Фіранки для балкона можна повісити різними методами. Класичним вважається використання для цього процесу карниза. Однак він буде доречний тільки в тому випадку, якщо ви вибрали звичайні штори або тюль.

Існує кілька методів кріплення штор до карниза:

  • Люверси – спеціальна металева фурнітура, яка вставляється в фіранку при пошитті і дозволяє драпірувати вікно рівномірними складками.
  • Петлі. Пришиваються до верхньої частини полотна таким чином, щоб його можна було закріпити на круглому карнизі.
  • Тасьма і кільця. Тасьма пришивається до виворітного верхній частині гардини і має невеликі петельки, завдяки яким полотно можна вішати на стандартний карниз з гачками, прикріпленими до кілець.
  • Зав’язки. При такому методі кріплення до верхньої частини штори з двох сторін пришиваються широкі смужки тканини, за допомогою яких вона прив’язується до карнизу на вузлики або бантики.

Сучасні і класичні штори на балкон

Фіранки на стандартному карнизі

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*