Установка басейну на дачній ділянці

Практично кожен господар заміського будинку бажає мати у себе на ділянці басейн. І якщо це бажання притупляється взимку, то з настанням спекотних літніх днів, бажання зростає з непереборною силою. Тільки ось багато хто думає, як зробити басейн на дачі, що це дорого, «не по кишені», в чому помиляються. Якщо правильно скласти план і розрахувати кількість потрібних матеріалів, та ще й зайнятися цією справою власноруч, тоді грошові витрати скорочуються в рази.

Установка басейну на дачній ділянці
Встановлений басейн на дачі своїми руками

Для відповіді на поставлене питання слід розібратися, спочатку, який вид водної конструкції більш прийнятний для заміського будинку або котеджу.

Види басейнів

Водне, штучно створений простір на дачі може бути дуже різним від саморобних басейнів з покришки від самоскида, з ванни до бетонних конструкцій з вмонтованою чашею.

 1. Надувні – невеликі за обсягом, легко складаються на зиму і надуваються в необхідний час. Практично не вимагають догляду за собою.
  Установка басейну на дачній ділянці
  Надувна конструкція, встановлена ​​на дачній ділянці

 2. Каркасні – встановлюються на землі, але не складаються на зиму.
  Установка басейну на дачній ділянці
  Варіант каркасного басейну для дітей

 3. Бетонні – це великі басейни, для яких викопується яма, бетонується, зміцнюється. Вони можуть бути різних форм і розмірів. Такий басейн в основному має критий вид, з підігрівом води для користування в зимовий час.
  Установка басейну на дачній ділянці

Для того щоб визначитися з типом конструкції, слід вибрати місце. Головним фактором грає розмір ділянки. Безглуздо буде виглядати надувний гумовий басейн на красивому зеленому великому газоні з оформленим ландшафтним дизайном, а також бетонний величезний басейн на маленькому клаптику землі, де не буде місця для повноцінного відпочинку.

Критерії вибору місця під водний простір на дачі

Для вибору місця потрібно керуватися правилами, які не дадуть зробити помилку. Найчастіше ці помилки непоправні.

Установка басейну на дачній ділянці
Вибір і підготовка місця під установку басейну
 1. Водна конструкція повинна бути прикрасою ділянки, але, з іншого боку, на цьому місці має бути мало дерев і чагарників, оскільки плескання в басейні перетворює все в мокре місце.
  Установка басейну на дачній ділянці
  Біля дерев і чагарників не рекомендується встановлювати басейн

 2. А також чагарники і дерева закривають воду від сонця – йде менший прогрів води. Коріння зелених насаджень при цьому можуть тягнутися до води, при цьому руйнувати структуру водної конструкції.
 3. Каркасні вуличні конструкції басейнів встановлюються на рівній поверхні, де вода швидко прогріється і буде зручність для доступу до нього і відпочинку. Бетонні конструкції найкраще встановлюються там, де є глинистий грунт. Вона виступає натуральним додатковим гідроізолятором.
  Установка басейну на дачній ділянці
  Каркасний тип басейну, що складається з декількох ярусів

Що стосується загального зовнішнього вигляду і розмірів басейну – це особисті переваги. Хтось бажає займатися плаванням щоранку, тому необхідна довга конструкція, а кому-то необхідний невелика водойма з місцем для прийняття сонячних ванн і заняттям йогою.

Установка басейну на дачній ділянці
Крита модель на дачній ділянці

Найбільш сприятлива глибина басейну 1.5 м. Але, якщо є діти, тоді краще зробити ступінчастий басейн від мілководдя до глибини. Якщо є бажання і кошти, можна поставити гірку, трамплін. При цьому глибина повинна бути не менше трьох метрів.

Установка басейну на дачній ділянці
Басейн на дачі з гіркою для дітей

Встановлена ​​чаша в котлован може бути з бетону, склопластикові, викладена з піноблоку або цегли і оброблена керамічною плиткою.

Установка басейну на дачній ділянці
Варіант оформлення басейну вологостійкої плиткою-мозаїкою

Наземні ж конструкції є каркасного зразка: розбірні і не розбірні, а також надувного типу. За формою: круглий, овальний, прямокутний варіант. Дані варіанти не вимагають від себе великих витрат і багато часу на установку. Головним фактором є рівність поверхні. Природно, краще бетон або м’яка зелена трава (але не оголений ґрунт, що перетворюється в бруд).

Установка басейну на дачній ділянці
Модель для дітей і дорослих на садовій ділянці

Як побудувати басейн на дачі

Після того як виділився ділянку під водний простір на дачі, необхідно приступити до креслень, розмірами, побудови плану виведення комунікацій.

Слід накреслити план:

 • з розводкою – звідки надходитиме вода і де буде слив;
 • електрики – підключення ламп для освітлення в нічний час, гідромасажів, нагрівач води, фільтри і так далі;
 • також чертится схема з точними розмірами чаші басейну – довжина, ширина, глибина, розміри бортиків.
 • на плані зазначається в яких місцях буде стояти фільтр, звідки подається вода, де стік.
Установка басейну на дачній ділянці
Схема установки басейну з розмірами і необхідними матеріалами

Увага! Копати котлован для басейну без плану і розмітки поверхні не можна. Це може бути марна справа, в результаті пропаде бажання мати басейн.

Як правильно встановити каркасний басейн на дачі

Встановити каркасний басейн на дачі не складає труднощів. Слід зробити площадку під басейн. Вона повинна бути рівною, без гострих предметів, каменів, коренів. Дані види можна навіть трохи закопати в грунт. Якщо встановлювати дані види на газон, то з плином часу трава почне жовтіти і гнити. Після зняття конструкції всю ділянку втратить свій первозданний привабливий вигляд.

Установка басейну на дачній ділянці
Встановлений каркасний басейн на садовій ділянці

Припустимо, каркасну конструкцію слід трохи закопати, щоб зручно було викупатися. Отже, для того щоб поставити басейн на дачі своїми руками:

 1. Слід зробити котлован глибиною 50-80 см (при висоті бортів 130 см), по боках від басейну на всі боки відступається мінімум 50 см, максимум 1 метр. Це можна зробити самому.
 2. На дні котловану забираються всі корені і камені. Потрібно, щоб була рівна поверхня.
 3. В яму засипається пісок, все вирівнюється, утрамбовується. Даний шар становить 15 см, рівність перевіряється рівнем.
 4. Після на пісок укладається спеціальний матеріал – геотекстиль. Він не допустить проростання коренів, а також убезпечить дно басейну від жучків.
Установка басейну на дачній ділянці
Підготовка метсо для установки каркасної конструкції

На поверхню встановлюється каркас водної конструкції. У деяких випадках котлован утеплюється пінополістиролом, який витримує достатні навантаження. Після укладання утеплювача слід діяти згідно з інструкцією для збору каркаса водного споруди.

Щоб правильно встановити каркасний басейн на дачі потрібно діяти точному алгоритму і прийняти поради.

Як побудувати басейн з бетону

Побудова водної конструкції з бетону займає більше часу, сил, грошових ресурсів. В основному це капітальне будівництво водного простору, яке можна демонтувати, застосувавши техніку і закликавши бригаду будівельників.

Установка басейну на дачній ділянці

Починається все з котловану. Чаша топиться в землі повністю. При складанні креслення слід врахувати товщину стінки 0.4 метра. Форма ями повинна в точності повторювати обриси чаші. Слід також подбати про утеплення котловану.

Проблеми, що виникають з бетонними конструкціями і їх рішення

 1. Система водопостачання. Проблеми з’являються при неправильній прокладання водопроводу та стоків. Слід ретельно продумати систему водопостачання.
 2. Витік води. Для уникнення даної проблеми слід спочатку застосувати кілька шарів гідроізоляції, а також якісний бетонний розчин.
 3. Чи не тримається плитка або мозаїка – потрібно застосовувати клей, спеціально розроблений для таких цілей, а також купувати матеріал світового виробника.
 4. Поява грибка – для запобігання даної проблеми слід регулярно чистити поверхню чаші, а також обробляти її спеціальними захисними засобами.
Вибирайте місце для установки басейну подалі від чагарників і дерев, це дозволить виключити потрапляння листя в воду

Увага! Регулярна прибирання поверхні чаші виключить появу грибка.

Чи необхідно дозвіл на зведення водної конструкції з бетону

Басейн на ділянці можна будувати без дозволу органів, відповідно до статті 51 п.17 Містобудівного кодексу РФ. Але тут є певний нюанс: якщо чаша має малі розміри, припустимо, для дітей – питань не виникне. А якщо це велике будівництво (довжина, глибина, ширина), критий басейн, тоді потрібно оформити документи. Дане будівництво включається в технічний паспорт. Припустимо, при продажу дачі питань з цього приводу не буде.

Установка басейну на дачній ділянці
Для побудови бетонного басейну великих розмірів потрібен дозвіл

Підготовка місця для майбутньої водної конструкції

Слід територію очистити від трави, чагарників, постригти гілки дерев, які можуть заважати будівництву і закривати басейн від сонця.
Котлован риється двома методами: своїми руками і за допомогою трактора. Це залежить від розмірів чаші, а також глибини. Якщо залучати робітників для риття котловану і порівняти це з орендою трактора, то вийде така ж ціна, але різниця в часі.

Установка басейну на дачній ділянці
Котлован для чаші водного простору, виритий трактом

Облаштування котловану

Як правильно вирити котлован для чаші? Для цього існують правила:

 1. Розміри ями для чаші повинні бути більше. Це робиться для розміщення там опалубки, утеплювача для бетонної конструкції, розміщення обладнання і підведення труб.
 2. При виривання ями слід стежити за кутом відхилення від строго вертикальної смуги на 5 градусів. Це робиться для того, щоб в яму НЕ сипалася земля зверху.
 3. Слід також передбачити злив води, яка виплюхівается під час купання з басейну.
 4. Передбачається місце для прокладання труби для зливу води. Для цього потрібно місце підготувати під нахилом, щоб вода стікала.

Після всіх врахованих правил можна приступати до облаштування котловану.

Установка басейну на дачній ділянці
Схематичне зображення басейну з підігрівом

Воно складається з декількох етапів.

 • створення дренажної подушки. Вона створюється з піску 15 см і щебеню – 15 см. Пісок і щебінь слід добре утрамбувати. Потрібна вона для заливки бетону. Висота подушки становить 30-40 см;
 • гідроізоляція бетону. Щоб уникнути протікання дна створюється гідроізоляція в 2-3 шари. Застосовується руберойд. Укладається він внахлест в 20 см, а також застосовується бітум, інші склади;
 • наступним кроком є ​​армування. Для цього використовується арматура, перетином 1.2 см, яка зв’язується дротом. Осередок виходить розміром 20 см. Армування проводиться в два яруси.

Увага! Для басейну форми овалу потрібно арматура 10 мм. Осередок при цьому становить 20-25 см.

Під арматуру потрібно підкладати цеглу. Це робиться для того, щоб під час затоки бетону вона не зрушила з місця заснування.

Установка басейну на дачній ділянці
Монтаж арматури для бетонної основи
 • далі, заливається бетонний розчин на дно котловану. Розчин повинен остаточно схопиться і висохнути;
 • наступним етапом є армування стін. Воно проводиться таким же способом, що і на дні;
 • далі, будується опалубка. Для цього знадобиться дошка, фанера. Це дозволяє з легкістю повторити контури чаші, які мають овальну або фігурну форму. Для міцності встановлюється опалубки використовуються розпірки (ребра жорсткості) з дерев’яного бруса.
Установка басейну на дачній ділянці
Готова опалубка для бетонної чаші

Використання фанери (ламінованої, вологостійкої) зажадає грошових вкладень. Але, вона створить міцну поверхню бетонної чаші, яка вийде ідеальною.

 • заливка стін бетоном класу Б 25 марки W. При такому методі, коли заливається спочатку дно, тільки після стіни, виникають «холодні стики». Щоб цього не відбувалося слід котлован заливати монолітно, тобто безперервно і дно, і стіни. Це передбачає безперебійну поставку сировини. Робітники не повинні переривати роботу. Це, на жаль, не завжди здійснимо;
 • після застигання бетону опалубка знімається, чаша штукатуриться, виробляються оздоблювальні роботи.
Установка басейну на дачній ділянці
Бетонна чаша басейну без внутрішньої обробки

Створення ступенів в басейні

Якщо планується плавне занурення в воду, тоді слід зробити ступені. Вони також виробляються з бетону. Створюється опалубка потрібних розмірів: висота ступеня, її ширина. За допомогою фанери є можливість створення фігурних сходинок.

Відсутність гострих кутів в штучно створеному водоймі – безпека здоров’я.

Перед тим як приступати до опоряджувальних робіт, бетонна поверхня повинна остаточно висохнути.

Установка басейну на дачній ділянці

Оздоблення і облицювання

Оздоблення і облицювання розділені на кілька етапів робіт.

 1. Шліфування бетонної поверхні. Найкраще вона проводиться за допомогою спеціальної шліфувальної машинки.
 2. Другий шар гідроізоляції. Це нанесення на стіни спеціального рідкого складу. Нанесення проводиться в два шари. Між ними прокладається армована сітка. Особлива увага приділяється «холодним швах», місцях, де виведені труби, будуть встановлені різні прилади (масажери, фільтри, підігрів води).
 3. Перевірка гідроізоляції. Після висихання чаша наповнюється водою. Намічається рівень, вичікують 12 днів. Знову йде зарубка рівня. Якщо води стало менше, тоді її слід злити, чашу висушити, ще раз зробити гідроізоляцію.
Установка басейну на дачній ділянці
Укладання гідроізоляції в чаші з бетону

Увага! Щоб вода не випаровувалася під час виміру, її накривають плівкою.

 1. Облицювання басейну. Використовується плитка, ПВХ, мозаїка. Від застосовного варіанту матеріалу буде залежати зовнішній вигляд басейну.
Установка басейну на дачній ділянці
Один з варіантів обробки чаші, застосування кольорової плівки

Територія навколо штучного водоймища

Для облаштування території навколо штучно створеного водойми споруджуються майданчики для відпочинку, доріжки і так далі. Створюється ландшафтний дизайн.

Установка басейну на дачній ділянці
Оформлення ділянки навколо штучно створеного водойми

Висновок

На закінчення, можна сказати, що кожен тип басейну вимагає від себе певних умов, виконання правил. Якщо знехтувати радами, точно поставленими правилами, тоді затишний куточок перетвориться в ланцюжок проблем, що нікому не потрібно.

Зверніть увагу на відео: установка басейну з бетону.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*