Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Вентиляція – обов’язкова складова для створення комфортного мікроклімату санвузла. І якщо в туалеті основне завдання – це витяжка запахів, то у ванній кімнаті основний акцент робиться на підтримку нормальної вологості і якісний повітрообмін, щоб забезпечити провітрювання приміщення.

А крім того, пасивна витяжка в квартирах вже передбачена проектом і закладається на стадії будівництва, а ось вентиляція в санвузлі приватного будинку має ряд особливостей, на які слід звернути увагу. У статті ми детально розберемо як правильно організувати вентиляцію туалету та ванної в квартирі і в заміському будинку, і навіщо потрібен таймер для санвузлів.

Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Схема як організувати відводи до вентиляційної шахти

Норми

Вимоги до системи регламентується нормами СНиП, згідно з якими:

  • інтенсивність припливу повітря у ванну 25 м3 / год;
  • вентиляція в суміщеному санвузлі повинна бути з інтенсивністю 50 м3 / год;

Потужність вентилятора обчислюється за формулою: n * V, де

n – кратність повітрообміну, дорівнює 6, якщо в будинку 3 людини, 8 – від 4 і більше;

V – об’єм приміщення = площа * висоту.

Приклад: Санвузол площею 3 м2, висота стель 2,5 м, отже, обсяг = 3 * 2,5 = 7,5 м3. Якщо в будинку 4 людини, то 7,5 * 8 = 60 м3 / год, значить, вентилятор потрібен з потужністю від 60, але не більше 100 м3 / ч.

Рівень шуму вентилятора не повинен перевищувати 40дБ. Показники безпеки повинні бути відзначені в паспорті до приладу, оптимально – тепловий захист, II клас, IP 44 або 45.

Важливо: Якщо в будинку газова колонка, то примусову вентиляцію встановлювати заборонено! Прилад встановлюється на відстані 900 мм і більше від джерела води. Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Види вбудованих вентиляторів для примусового провітрювання приміщень

Вентиляція санвузла в квартирі

У багатоквартирних будинках передбачена загальна шахта з відводами на кожну квартиру, яка в повній мірі забезпечує нормальне провітрювання санвузла. Але з часом система засмічується і вже не в змозі впоратися з навантаженнями.

Порада: Щоб перевірити чи правильно працює вентиляція в санвузлі в квартирі досить піднести запалений сірник до витяжки, якщо полум’я відхиляється на 45о, то ніяких додаткових заходів вживати не потрібно.

Треба сказати, що інноваційні технології в будівництві роблять наше життя помітно краще, але між тим і додають проблем. Так, пластикові вікна багато герметічней дерев’яних, отже, відразу важко приплив повітря і природна вентиляція, що позначається на загальному мікрокліматі квартири і санвузла зокрема. Щоб збільшити рівень повітрообміну, необхідно збільшити зазори між дверима та підлогою до 30-50 мм. Прикладіть паперову серветку до отвору шахти, якщо вона тримається, то витяжка для санвузлів справляється, в іншому випадку необхідно купити і встановити вентилятор примусової дії.

Зазвичай для санвузлів в квартирі використовують побутової осьової вентилятор (лопаті нагнітають повітря), ціна на нього не висока, він може застосовуватися тільки в безканальної системі (коли є готова шахта і не треба тягнути труби). Вентилятор підходить як для роздільного туалету та ванної, але тоді в загальній стіні повинно бути отвір, через яке і піде потік повітря, так і для суміщеного санвузла.

Монтаж приладу досить простий, його легко встановити своїми руками: вентилятор вставляється в отвір, прикручується саморізами і підключається до мережі.

Важливо: Організація вентиляційної системи вимагає індивідуального підходу, зверніться за консультацією до фахівців, можливо, щоб забезпечити ваш санвузол за потрібне потоком повітря, потрібні побутові вентилятори для санвузлів відцентрового або діаметральної типу.

Корисні функції вентилятора

Для окремого туалету досить купити звичайний вентилятор і під’єднати до вимикача, він почне працювати при включенні світла. У суміщеному приміщенні і у ванній підійде витяжка для санвузла з датчиком вологості, гигростат буде автоматично включати вентилятор при зміні вологості приміщення. Але найбільш зручним і економічним вважаються прилад, в який вбудований таймер вентилятора санвузла, він буде регулювати час, починаючи від включення світла до запуску приладу і від вимикання світла до відключення приладу відповідно. Звичайно ціна на вентилятор з додатковими функціями вище, але зате і зручностей більше.

Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Типові схеми, як підключити таймер для витяжного вентилятора санвузла

Вентиляція санвузла в приватному будинку

Вентиляція в санвузлі приватного будинку – це запорука його довговічності та естетики. Тільки якісна примусова витяжка може забезпечити комфортний мікроклімат приміщення, захистити його від вогкості, і як наслідок, від грибків, розмноження мікроорганізмів і затхлого повітря.

Перш за все необхідно зробити проект системи заміського будинку, в якому будуть передбачені всі норми повітрообміну в залежності від обсягу і інтенсивності використання приміщення. На цій підставі чертится схема розташування труб, відзначаються точки установки примусових вентиляторів, вибираються прилади та матеріали.

Корисно знати: Якщо довжина труб до 10 м, то можна зробити напівтвердий воздухоотвод, якщо більше, то тільки жорсткий пластиковий або оцинкований.

У бетонних і цегляних будинках можна виконати штроби і провести короб воздухоотвода по ним, після монтажу стіни і стеля штукатуряться. Вентиляція санвузла в дерев’яному будинку вимагає особливого підходу:

  • компенсаційні зазори (повітропровід не повинен стикатися з деревом, спирати і кріпити його слід на кронштейни);
  • застосовувати можна спеціальні вентилятори для санвузлів з найвищим класом захисту від загорянь.

Найзручніше місце для розташування вентиляційної установки – горище.

Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Система з шумопоглинаючими фільтрами для вентиляції дерев’яного будинку

Монтаж вентиляційної системи повинен проходити з урахуванням вимог безпеки:

  • вентиляційні короба повинні бути з негорючих і еластичних матеріалів, перетином близько 100 мм;
  • прокладати систему через дерев’яні перекриття можна тільки через компенсаційні отвори, вони захистять короба від зсуву і деформації при усадці будинку;
  • в цілях безпеки вентиляція повинна в обов’язковому порядку бути оснащена клапанами, які перекривають потік повітря під час пожежі.

Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

На фото, як зробити точку для вентилятора в санвузлі

Вентилятор в самому санвузлі повинен бути вологонепроникним – це передбачена нормами пожежної безпеки. Краще, купити і вмонтувати в систему гигростат і таймер для санвузлів, тоді шум вентилятора не буде турбувати під час перебування в приміщенні, і прилад вимкнеться автоматично при повному провітрюванні. Ціна на обладнання дещо зросте, але згодом це компенсується економією витрат на електроенергію.

Вибір і порівняння побутових вентиляторів для санвузлів

Вбиральня з правильною системою провітрювання

Репліка в ув’язненні: Якщо санвузол представляє собою окремий будиночок-вбиральню, то вирізаного ромбика в дверцятах для вентиляції недостатньо, та й сусіди можуть поскаржитися, що ви порушуєте санітарні норми. Щоб дотримати правила, слід вмонтувати трубу, яка буде підноситися над дахом на півтора-два метри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*