Вибір пиломатеріалів з хвойних порід дерев

Ні для кого не секрет, що якість кінцевого продукту або виробу, безпосередньо залежить від якості сировини та вихідних матеріалів. Як би не стверджували любителі прилаштувати і утилізувати НЕ кондицію, тільки сировину високої якості здатне забезпечити результат вищого класу.

Вибір пиломатеріалів з хвойних порід дерев

Це стосується і такого пересічного матеріалу, як пиломатеріал із хвойних порід дерев. Подібна деревина широко використовується у виробництві: будь то виробництво дощок для підлоги, або виготовлення дерев’яних склопакетів. Завдяки зносостійкості, екологічної толерантності такої деревини і користі для людського організму, вона не даремно користується популярністю. При обліку вкрай широкого попиту на пиломатеріали з деревини хвойних порід, не дивно наявність безлічі фірм, що пропонують таку продукцію. І, на жаль, не всі фірми-постачальники чесно підходять до свого провадження, пропонуючи товар невисокої якості. У цій статті ми розглянемо основні види хвойного пиломатеріалу, ознаки якісної деревини і то, для чого використовується кожен тип.

Види пиломатеріалу

Дошки, по типу обробки діляться на декілька категорій:

 • необрізні (обзол): виглядають як розпиляні на задану товщину стовбури, без будь-якого додаткового оброблення. Їх відрізняють нерівні краї і кора на дошках;
 • обрізні: виглядають як дошки з рівними краями і однаковою шириною протягом всієї довжини;
 • шліфовані – це дерев’яні дошки пройшли додаткову обробку. Вони дуже рівні і гладкі. Застосовуються, наприклад, в якості статевих дощок. До цієї ж групи слід зарахувати і популярну в нашій країні вагонку – додаткова обробка надає їй саме той вид, до якого ми звикли.

Також, до пиломатериалам відносять брус і бруски.

 • Брус – колода квадратної або круглої форми в перерізі зрізане з чотирьох сторін, не менше 10 сантиметрів в діаметрі, застосовується для виготовлення крокв дахів, різних опор, балок перекриттів і споруди зрубів.
 • Бруски – являють собою первинний продукт обробки деревини. Це невеликий відрізок з квадратним або прямокутним поперечником. Широко використовується в виготовленні меблів, будівництві, декоративній обробці і промислах.

Що вважається пороком деревини і чого в якісному продукті бути не повинно

Слід зазначити, що для всіх типів пілмата хвойних порід існує своя система ГОСТів. За відповідності ГОСТам пиломатеріали поділяють за сортами (в залежності від вад дерева і його вологості).

Виділяють наступні пороки в деревині:

 • покоробленности;
 • ураження грибком;
 • сторонні речовини і предмети в деревині;
 • тріщини;
 • вади форми стовбура;
 • дефекти біологічного характеру;
 • сучки;
 • механічні травми деревини та дефекти при обробці.

Цінова політика щодо пілмата знаходиться в прямій залежності від сорту і наявності будь-яких дефектів.

Де купити?

Пам’ятайте, купувати краще суху деревину (з рівнем вологості менше 20%) в іншому випадку велика ймовірність, що при висиханні (якщо не забезпечити необхідні умови в процесі сушіння) що пиломатеріал змінить свою форму: пожолобиться, покіс, скрутиться.

Купити високоякісний пиломатеріал з дерева хвойних порід можна в компанії «Решма-ліс»: купуючи тут, ви отримаєте деревину, оброблену професіоналами на високоточних верстатах відповідно до російських стандартів і європейськими стандартами, за доступними цінами. Щоб більш детально дізнатися про пропоновані пиломатеріалах і цінах, досить відвідати сторінку http://reshma-les.ru/proizvodstvo_pilomaterialov .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*