Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Навіс для дров – дровник, є необхідним господарським споруди не дачі або приватному заміському котеджі. Він призначений для захисту дров від негоди і при цьому не повинен займати багато місця і бути занадто дорогим.

У даній статті буде приведена покрокова інструкція, як зробити навіс для дров своїми руками. Дано рекомендації по місцю проживання, підготовки ділянки, що використовуються, і застосовуваних інструментів.

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Вибираємо місце на ділянці

При розміщенні дровяніка рекомендується дотримуватися наступних правил:

 • Будова зводиться на височини, де не скупчується вода, по можливості повинна бути передбачена система водовідведення;
 • Якщо установка змушене проводиться в низині, обов’язкове система дренажу та водовідведення;
 • Це повинна бути сонячна сторона ділянки, бажано на відкритому повітрі для додаткового просушування деревина;
 • Допускається монтаж, як окремої споруди, так і пристрій пристенного навісу для дров.

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Пристінний дровник, який є частиною конструкції сараю

Підготовка будівельного ділянки та влаштування фундаменту

 • Робоча ділянка очищається, на ньому за допомогою кілочків і мотузки відзначаються контури майбутнього навісу.
 • У кутах прямокутника копаються лунки глибиною 50-70 см, на дно насипають пісок товщиною 10 см. Допускається установка елементів каркасу навісу з брусів, оциліндрованих колод, металевих профілів безпосередньо в лунку. Вертикальні елементи потрібно забетонувати або просто засипати землею і утрамбувати.

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Пристрій навісу для дров своїми руками, фото вимірювання рівня фундаменту

Важливо! При монтажі безпосередньо в лунку обов’язкове антисептична т і анти корозійна обробка деталей контактують з грунтом.

 • Більш довговічною конструкція навісу виходить, якщо встановлювати елементи на бетонні блоки. Це мінімізує контакт матеріалу навісу для дров з металу, або дерева з землею.

Матеріали і інструменти

 • Найпростіші навіси збираються, традиційно з дерева, підійде брус 50 × 50 мм. Дошки 30-40 мм товщини.
 • Витратні матеріали для кріплення: шурупи саморізи 30-40 мм і 70-100мм (або цвяхи аналогічної довжини), металеві куточки.
 • Обов’язкове використання спеціальної просочення – антисептика або ЛФМ для металевих навісів.
 • Інструменти, що використовуються при складанні навісу для дров на дачі своїми руками: шуруповерт або дриль (викрутка, молоток), кисть або валик для фарбування, електролобзик або ручна пила, лопати для викопування лунок.

Збірка каркаса

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Навіс для дров – креслення, може використовуватися як прибудова або в якості окремої споруди

 1. Після установки стійок їх необхідно пов’язати поперечними балками і діагональними розпірками, для додання каркасу стійкості. Довжина елементів повинна бути підігнана так, щоб зміцнювати їх методом врізки.
 2. Для більшої міцності конструкції навісу місця з’єднання деревини додатково помазання водостійким будівельним клеєм. Виступили надлишки необхідно обов’язково відразу прибрати.
 3. У нижній і верхній частині каркаса встановлюються горизонтальні розпірки. Зазвичай їх кріплять за допомогою металевих куточків. Нижні розпірки знаходяться на відстані 100 мм від рівня землі, що дає додатковий вентиляційний зазор і оберігає деревину від вбирання вологи. Верхні елементи служать підставою для монтажу кроквяної системи та покрівлі в цілому.
 4. Бічні і, особливо, задню стінку рекомендується обшивати гідроізоляцією зсередини, щоб не псувати естетичні зовнішній вигляд навісу для дров.
 5. Якщо конструкція не примикає задньою стінкою до стіни будинку, то її в обов’язковому порядку необхідно зміцнити металевою сіткою, для того щоб дрова мали упор при складанні.

Збірка і установка піддону

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Піддон для навісу під дрова, фото використання дерев’яних дощок 30 мм

Зберігання дров на землі неприпустимо, тому їх укладають на спеціальний піддон. Для його монтажу в нижніх горизонтальних розпірках вибирається чверть всередині рами або робляться запили шириною по габаритам дошки 30-35 мм. Дошки укладаються з проміжком 50 мм для поліпшення вентиляції і запобігання загнивання. Місця контактів дощок і розпірок промазують клеєм. Додатково кріплять шурупами, угвинчуючи їх під кутом 45 ° розпірки.

Важливо! При значній кількості збережених дров дошки товщиною до 30 мм встановлюються під кутом 30-45 ° для збільшення ребра жорсткості. При товщині дошки 40 мм допускається горизонтальне кріплення.

Монтаж даху

Найбільш популярним матеріалом для дахів малих архітектурних форм є полікарбонат та металопрофіль. Однак його застосування більше поєднується з виробами з металу.

Вибір проекту для будівництва навісу для дров своїми руками

Металевий навіс для дров, фото компактної конструкції з дахом з полікарбонату

Як правило, дах являє собою односхилий конструкцію. До брусів верхньої обв’язки можуть кріпитися крокви, на які нашивають дошки для кріплення м’якої покрівлі або черепиці. Але якщо естетична сторона не суттєва і спорудження використовується тільки для зберігання дров, то цілком підійде кріплення профнастилу безпосередньо на бруси верхньої обв’язки. Вони мають перетин 50 × 50 мм і розміщені з кроком 50 см. Для такого каркаса підійде металочерепиця, сталеві оцинковані листи або класичний хвилястий шифер.

На закінчення, пристрій бюджетного навісу для дров на дачі своїми руками, відео урок:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*