Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Навіси з полікарбонату можуть використовуватися для найрізноманітніших потреб. Це навісні козирки над балконом і ганком; криті стоянки для легкових автомобілів і сільгосптехніки; криті переходи між будинком і лазнею, літньою кухнею, сараями і т. д.

У цій статті будуть розглянуті різні види навісів до дому з полікарбонату, особливості вибору матеріалів для каркаса, розрахунків будівель. Також ви знайдете тут поетапне керівництво по зведенню конструкції на основі металевого профілю.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Види, розрахунок і проектування навісів, вибір матеріалу каркаса

Найпопулярніші варіанти козирків і навісів з полікарбонату – арочні, каскадні, одно- і подвійні. Всі вони мають свої переваги й недоліки.

Арочні конструкції

Арочні навіси з полікарбонату у дворі на сьогоднішній день вважаються найпопулярнішими, особливо для організації автостоянок і галерей між будинком і надвірними будівлями.

 • Напівкругла форма зводу не дає снігу накопичуватися на даху.
 • У дощ вода зливається тільки на дві сторони.
 • Через спрямованих вниз боковин ймовірність того, що навіс буде пошкоджений вітром досить низька.
 • Арочна конструкція однаково добре підходить як для невеликого козирка над ганком, так і для просторої автостоянки на кілька машин.

Недолік арочний полікарбонатний навіс має один – при самостійному його виготовленні перед вами може постати проблема згинання профілів.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Арочний навіс з полікарбонату: на фото представлена ​​крита автостоянка

Каскадна система

Каскадні навіси це, по суті, система з декількох арочних. Така конструкція вибирається для монтажу над сходовими прольотами, де нахил покрівлі виходить дуже великим. А причин тому дві:

 • У дощ з цільної арочної даху, розташованої під великим кутом вода ллється на простір перед першими ступенями, потрапляючи на вхідних. При каскадному розташуванні елементів покрівлі вода йде в сторони.
 • Естетична сторона питання. Кілька каскадно розташованих аркових навісів з полікарбонату виглядають набагато цікавіше, ніж один цілісний, спрямований вниз.

Недоліки такої системи – складність конструкції, великі тимчасові і матеріальні витрати.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Арочний навіс з полікарбонату прибудований до будинку: фото триступеневої системи

Односхила покрівля

Односхилий навіс з полікарбонату – це найпростіший у будівництві варіант:

 • Не потрібно згинання профілів, як у випадку з арковими покрівлями.
 • Не потрібно згинання листів полікарбонату. Відповідно – ви не обмежені у виборі товщини покрівельного матеріалу.
 • При будівництві можна обійтися без використання стропильних ферм, досить буде лише поздовжніх і поперечних балок.

Односхилі конструкції часто використовують при прибудові навісу до стіни будинку або гаража. Недолік – невеликий ухил покрівлі, взимку на ній буде накопичуватися сніг.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Дерев’яний навіс з полікарбонату: фото односкатной конструкції

Двосхилий навіс

У будівництві трохи складніше односхилого, так як вимагає зведення двох скатів під певним кутом. Однак і в експлуатації така споруда зручніше:

 • Опущені на дві сторони скати дають кращу, порівняно з одним скатом захист від вітру і опадів.
 • Кут нахилу даху тут більше, а значить взимку на ній менше буде накопичуватися сніг.
 • Каркас двосхилим покрівлі виходить жорстким, завдяки чому він добре протистоїть вітровим навантаженням.

Двосхилий навіс з полікарбонату можна використовувати в різних цілях: для автостоянок, мангалів, печей барбекю, ґанків, павільйонів між надвірними будівлями.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Двосхилий дах над піччю барбекю

Розрахунок і проектування полікарбонатних навісів

Ще на етапі створення проекту, до початку розрахунку навісу з полікарбонату з профільної труби треба з’ясувати для себе наступне:

 • Розмір і місце розташування майбутньої споруди.
 • Вітрові та снігові навантаження – ці параметри впливають на форму конструкції покрівлі.
 • Дизайн приватного будинку і надвірних будівель – від цього залежить вибір оформлення каркаса і колір полікарбонатних листів.
 • Технічні характеристики доступних / бажаних будівельних матеріалів.

Озброївшись цією інформацією переходимо до розрахунку і складання креслення навісу з полікарбонату. Тут вже точно вказуємо: габарити споруди і форму даху; технічні характеристики матеріалу опор, каркаса і покрівлі; кількість і характер кріпильних елементів.

Зверніть увагу: при визначенні особливостей каркаса конструкції треба враховувати, що полікарбонат випускається листами стандартних розмірів. Їх стики обов’язково повинні потрапляти на поперечні профілі – обрешітку. Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Як зробити навіс з полікарбонату: ширина прогонів між профілями обрешітки залежить від параметрів покрівельного матеріалу

А тепер про висоту полікарбонатних навісів. В принципі, вона може бути будь-який, – все залежить від ваших потреб і побажань. Однак для комфортного використання споруди буде краще, якщо найнижча точка її покрівлі буде знаходитися не менше ніж в 180 см над землею.

Параметри опорних стійок для виготовлення навісів і козирків з полікарбонату треба розраховувати виходячи з таких цифр:

 • Мінімальний перетин – 40х40 мм.
 • Товщина металу – від 1 мм.
 • Товщина фундаментних стовпів повинна перевищувати перетин стійок мінімум на 10 мм.
 • Рекомендована глибина фундаментних ям – від 50 см.
 • Для боковин стропильних ферм береться профіль перетином від 20 мм, для розкосів решіток – від 15 мм.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Як зробити навіс з полікарбонату своїми руками: креслення повинні бути дуже детальними

Зверніть увагу: проектування конструкцій площею від 8 м2 краще довірити фахівцям. Площа даху тут буде велика, а значить тут треба буде точно розрахувати рівень снігових і вітрових навантажень. Помилки можуть призвести до деформації або обвалення будівлі.

Вибираємо матеріал для каркаса

Зазвичай для виготовлення навісів з полікарбонату беруться такі матеріали:

 • Металопрофіль. Довговічний, зручний в монтуванні і невибагливий в експлуатації. Догляду вимагає мінімального – тільки своєчасної обробки антикорозійними засобами. Недоліки – велика вага конструкції і висока ціна.
 • Металеві труби. Переваги мають ті ж, що і металопрофіль. Єдине що, округла форма в перерізі не так зручна для зварювання та інших видів кріплень.
 • Дерево – профільований або звичайний брус, оциліндрованої колоди. Гарний, живий матеріал, підійде в разі, якщо навіс повинен бути під щось стилізований. При будівництві дерев’яного навісу з полікарбонату своїми руками будуть потрібні певні навички в плотницком справі.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

дерев’яний каркас

Будівництво полікарбонатного навісу своїми руками

Найтриваліша частина будівництва – створення фундаменту. Сам каркас і кріплення на нього покрівельних листів займе щонайбільше півтора робочих дня.

Установка опорних стовпів і монтаж прив’язки

Опорні стовпи встановлюємо в такий спосіб:

 • Викопуємо фундаментні ями – 50 см глибиною і 30 см діаметром.
 • Всередину встановлюємо арматурний каркас.
 • Заливаємо ями цементно-піщаної (3/1) сумішшю, вкриваємо целофаном і залишаємо для застигання на кілька днів.
 • Анкерами прикручуємо опори до фундаменту.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

бетонування опор

Опори по вершинах перев’язуємо єдиної балкою, на неї потім буде спиратися передня частина навісу. Цю перев’язку краще виконувати з профілю квадратного або прямокутного перерізу. Використання круглої труби тут небажано, так як площа примикання елементів під час зварювальних робіт буде дуже маленькою.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Навіс з полікарбонату прибудований до будинку: на фото видно розташування опор передньої частини

Зверніть увагу: прив’язка навісу до стіни здійснюється на балку, прикріплену до поверхні анкерними болтами. На потрібній висоті, звіряючись з будівельним рівнем, відзначаємо лінію, по якій потім висвердлюють отвори під кріплення. Далі прикручуємо балку на стіну, добре затягуючи болти. Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Робимо навіс до будинку з полікарбонату: на фото відображений етап монтажу прив’язки

Згинаємо профіль для каркаса даху

Якщо навіс для дачі з полікарбонату матиме аркову дах, то нам доведеться задуматися про те, як зігнути профільовану трубу. Це можна зробити декількома способами:

 • За допомогою трубозгинаючого верстата. Такий апарат коштує дорого, і купувати його тільки через будівництво навісу не має сенсу.
 • Шляхом надпілов (6-8 мм) труби і згинанням її в протилежну сторону. Надпіли потім закриваються «латками» з металу.
 • Ручне згинання попередньо розігрітого профілю. Щоб не сталося сплющивание труби, перед роботами всередину трамбується пісок.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Ручний Трубозгинальні верстат

Сварка каркаса навісу

Зварювання каркаса починаємо зі збірки стропильних ферм. Це робиться на землі, з обов’язковим використанням будівельного рівня. Співпрацівники рейки на паралельні профілі починаємо приварювати з країв, поступово просуваючись до центру. Роботу сильно полегшать магніти для зварювання – по ним добре задавати кути між деталями.

На наступному відео ви можете розглянути, яким чином використовуються зварювальні магніти.

Готові ферми для навісу з полікарбонату виставляємо на прив’язку і на опору передньої частини. Точково наживляємо, а потім приварюють. Всі елементи повинні стояти строго вертикально, тому після наживлення перевіряємо правильність установки будівельним рівнем. Якщо треба – трохи підправляє розташування за допомогою кувалди.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Навіс прибудований до будинку, з полікарбонату: фото установки кроквяних ферм

Поперек стропильних ферм варимо прогони з тонкого профілю прямокутного перерізу. Відстань між деталями робиться від 50 до 60 см.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

монтаж прогонів

Далі приступаємо до монтажу боковин. До підстав крайніх ферм приварюють відрізки профілю і прикручуємо їх по всій довжині до стін. Від нижніх країв відрізків до закінчень ферм простягаємо і приварюють профілі тієї ж товщини. робимо пару-трійку поперечних перемичок. Подивитися, як це виглядає можна на наступному фото. Каркас готовий, можна приступати до монтажу полікарбонату.

Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Роботи з боковинами

Кріплення стільникового полікарбонату на каркас

А тепер про те, як кріпити полікарбонат до металевого каркасу навісу. Монтаж здійснюється за допомогою спеціальних кріплень – Термошайба. Вони складаються з ущільнювальною і пластикової шайб, а також заглушки до них. Стягується все це звичайними саморізами. Особливу увагу слід приділити трьом моментам:

 • Сувора вертикальність вкручування саморезов.
 • Помірна затягування кріплень. Недостатня не забезпечить належної якості монтажу, а надмірна може привести до псування поверхні матеріалу.
 • Від зрізів листа до кордонів отвори для саморізів має бути не менше 4 см.
 • Отвір для саморізів має бути на 2-3 мм більше діаметру останнього.

Зверніть увагу: нові листи полікарбонату не можна залишати в теплу пору року під сонячними променями. Клей на захисній плівці розігрівається і утворює дуже міцне зчеплення з поверхнею. Тому плівку зняти буде дуже важко. Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Як правильно кріпити полікарбонат на навіс: потрібно використовувати спеціальні Термошайби

Крім Термошайба в процесі монтажу полікарбонату використовується така фурнітура:

 • Роз’ємний профіль. Застосовується для з’єднання разом двох аркушів матеріалу. Складається з бази і кришки – база кріпиться саморізами на каркас, а кришка до неї пристібається за рахунок спеціального замка.
 • Торцевий профіль і перфолента. Вони використовуються для обробки зрізів на аркушах полікарбонату. Спочатку по всій їх протяжності наклеюється перфолента, а потім на неї фіксується торцевої профіль.

Зверніть увагу: торцевої профіль потрібен не тільки для того, щоб надати завершеність полікарбонатною покрівлі. Ця фурнітура захищає повітряні канали листів від попадання всередину вологи і забруднень. А значить, від неї безпосередньо залежить збереження початкового рівня прозорості полікарбонату. Виготовлення навісу з полікарбонату, прибудованого до будинку, фото інструкції

Додаткова фурнітура

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*