Вода зі свердловини для будинку – як добути і очистити

Мова піде про фільтрації води різними способами. Принцип їх роботи буде викладено в статті. Постійна наявність чистої холодної води – актуальне питання, що виникає в наш час все частіше. Забезпечити це здатна свердловина, розташована під будинком. А ось як правильно викачати і очистити воду, ми вам, сьогодні, розповімо.

Спостерігаючи за хімічними та біологічними властивостями води, можна зробити висновки про те, наскільки вона якісна і чи придатна до вживання. Норми для води, придатної для приготування їжі:

  • Рівень pH не повинен перевищувати 8,5
  • Допустима кількість мінералів – 1000 мг / л
  • Норма жорсткості – 7 мг-екв / л (актуальні, при окисляемости 5 мгО2 / л, t +25, наявності лугу, в кількості 30 мг РСОз / л і кисневої насиченості в 75%)

Стандарти, наведені вище, були встановлені возом і обговорювати їх не можна.

Вода, добута зі свердловини, не завжди буде ідеально чистою і придатною до вживання в їжу. В цьому випадку, можна застосувати фільтрувальну апаратуру, але до її вибору треба підходити з належною відповідальністю. Вибрати оптимальний спосіб фільтрації вам допоможуть дані, наведені нижче.

Різноманітні способи очищення води, що добувається зі свердловини:

  • Очищаємо воду, за допомогою механіки.
  • Механічний спосіб має на увазі під собою установку спеціальних приладів, які, пропускаючи воду через себе, будуть її очищати. Такий http://leaderfilter.com/ має великий експлуатаційний термін, а тому він не завдасть ніяких складнощів навіть у новачка.
  • Очищаючі колони. Цей спосіб здатний прибрати з рідини залізо, пісок, глину і інші домішки.

Вода зі свердловини для будинку - як добути і очистити

Розрізняють декілька видів таких очисних конструкцій: плівкова фільтрація і проціджування.

Плівкові фільтрувальні конструкції мають на увазі наявність плівки, яка утримує на своїй поверхні всі зайві домішки, які не повинні потрапити в їжу до людини.

У способі очищення, за допомогою проціджування, використовують покриття, яке має певну кількість часу. Їх ширина, набагато менше тих частинок, які повинні бути зупинені фільтром.

Очищення, за допомогою біологічних домішок, яка здійснюється в 3 етапи:

  1. Частинки заліза, піску та іншого залишаються на спеціальному матеріалі.
  2. Завантажують матеріал, на якому осідають непотрібні частинки.
  3. Шкідливі частинки видаляються, коли промивається матеріал, використаний для очищення.

Коагуляція – це важливий процес, який грає важливу роль при фільтрації води. З її допомогою, відбувається угруповання шкідливих часток і подальше їх вимивання.

Але варто зауважити те, що очікуваний ефект буде досягнутий тільки в тому випадку, якщо розмір шкідливих часток буде становити не менше 10 мкм.

Альтернатива вищевказаною способу – ультрафільтрація.

Вода зі свердловини для будинку - як добути і очистити

Цей спосіб в декілька разів краще і результативніше, ніж вищевказаний.

Якщо у воді зашкалює рівень заліза, то ефективним буде діаліз, аерація, флотація, електрокоагуляція та катіонірованіе.

Варто відзначити те, що ефективність фільтрації буде залежати від того, наскільки забруднена вода, і який фільтр для неї обраний. Не варто скидати з рахунків рівень температури, адже він може перешкоджати якісного очищення.

Пам’ятати потрібно і про те, що фільтраційний матеріал підлягає, періодичної, заміні, в іншому випадку очищення не відбуватиметься.

Технології очищення води розроблені настільки добре, що здатна очистити навіть сильно забруднені рідина. Все, що для цього потрібно – грамотний підбір очисних приладів і своєчасна заміна їх елементів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*