Заключна обробка стін фінішної шпаклівкою

Оздоблення в вашому домі чи квартири складається з декількох етапів, один з них, це шпатлювання, яке необхідно для завершення обробки стін для нанесення верхнього декоративного покриття (шпалери або фарба). Перед шпатлюванням основа повинна бути повністю очищена від старого покриття, плям, вирівняна штукатуркою, всі тріщини і ями заповнюються їй же, а опуклі частини стираються.

Для шліфування використовується грубозерниста наждачний папір, обдирний рубанок, стамеска, металева щітка. Потім потрібно нанести антибактеріальну ґрунтовку з глибоким проникненням, вона сохне три-чотири години, а після можна наносити завершальний шар. Фінішна шпаклівка стін виконується двома шпателями, один з них повинен бути широкий, а другий вузький, яким потрібно накладати суміш і знімати надлишки.

Також вузьким способом закладаються важкодоступні місця, наприклад, навколо розеток, вимикачів, сантехнічних виходів. Матеріал може накладатися вибірково тільки на деякі фрагменти або повністю на всю стіну.

Заключна обробка стін фінішної шпаклівкою

Заключна обробка стін фінішної шпаклівкою

Принцип роботи

Розмішайте шпаклівку згідно з інструкцією на упаковці, набирайте її вузької кельмою і накладайте на широку, розмазуйте по стіні широкими рухами. Притискайте щільно лезо до основи, можна брати його за обидва кінці двома руками. Після ставте його перпендикулярно і порівнюйте шар, зрізайте залишки. Залишок можна знову покласти на шпатель і промазати вже сусідню ділянку. Продовжуйте роботу за цією схемою – спочатку набирайте і накладайте суміш на підставу, потім вирівнюйте і знімайте надлишок, а потім знову його намащуйте.

Під час ремонту стежте за тим, щоб не утворювалися напливи, не беріть занадто багато розчину. Не варто з силою натискати на інструмент, щоб не формувати хвилі. Оптимальний нахил, якого варто дотримуватися – 50-60 градусів, а вирівнювання відбувається під прямим кутом.

Потрібно оформляти переходи між обробленими ділянками, для цього збризкуйте кордон водою з розпилювача і розгладжуйте її. Штукатурне правило допоможе формувати і перевіряти рівність і площину поверхні, тому кладіть суміш розмашисто, а зверху проходите правилом перпендикулярно.

Зміцнення швів

У тих місцях, де існує ризик утворення тріщин прокладете малярську сітку або стеклохолст. У кутах також потрібно закладати сітку і армуючу стрічку. При цьому стрічка вдавлюється вузької кельмою, а кінці її викладаються по боках. Спочатку шпатлюется один кінець, а коли він просихає – другий.

Починайте спочатку з заповнення стиків з підлогою і стель, вертикальних і горизонтальних кутів. Коли всі стики по периметру оброблені, переходите на широку поверхню, накладайте шари вертикально, кожний наступний порівнюйте з попереднім в монолітний рівний шар.

Види матеріалу

Сучасні матеріали продаються у вигляді сухих сумішей і діляться на стартові і завершальні. При цьому стартова наноситься досить товстою смугою, допускається до 5 мм, і вона потрібна, щоб вирівняти нерівності, заповнити западини, отвори, ямки і тріщини. Вона відрізняється більш темним відтінком кольору і більш крихкою структурою. Коли вона засихає, виконується шліфування крупнозернистою наждачним папером або шліфувальними сітками. При цьому можна накладати даний матеріал 2-3 рази в міру того, як висихає кожен шар. Для додаткового зміцнення закладається малярська сітка.

Фінішна шпаклівка стін наноситься на стартову відразу ж, і саме вона створює готове рівне і гладке підставу. Наносити потрібно на відшліфовану первинну шпаклівку дуже тонко (до 1 мм) і один раз. Виконуйте процес дрібними акуратними мазками широкої кельмою з легким ступенем тиску. Зайву масу знімайте вузьким інструментів і складайте в основну ємність назад. Цей матеріал має змагатися, але не чекайте, поки він затвердіє повністю, а приступайте до акуратною шліфуванні наждачним листом (номер може бути від 220 до 240). Затирайте круговими рухами.

Якщо ви плануєте клеїти шпалери з вінілу або флізеліну, вам вистачить і одне покриття фінішним розчином, але якщо ви будете фарбувати підставу, то вам потрібно буде нанести два або три рази суміш.

Вибір фінішної шпаклівки стін

При покупці насамперед звертайте вашу увагу на склад продукту, так як типи сполучних компонентів істотно відрізняються. Поширені три варіанти складу, кожен з яких має власні перевагами і використовується для різних цілей:

 1. полімерний;
 2. гіпсовий;
 3. цементний.

Цементна основа дуже вологостійка і завдяки цьому ознакою кладеться в ванних, туалетах і кухнях. Вона проводиться з білого або сірого цементу, при цьому готова поверхня також набуває білий або сірий колір. Ця суміш відрізняється невеликою усадкою, тому накладається в декілька етапів.

Гіпсовий розчин завоював популярність, тому що формують білу базу, також він дуже екологічний, але в приміщеннях з підвищеною вологістю і перепадами температури його застосовувати не можна. Він не піддається усадці, підходить практично для всіх підстав, їм обробляється бетон, цегла, гіпсокартон. Зверніть увагу на зміст полімерних речовин в суміші, так як завдяки їм забезпечується пластичність і легкість при намазування і розрівнювання.

Заключна обробка стін фінішної шпаклівкою

Важливий показник на упаковці – розмір фракцій заповнювача. Пам’ятайте, що чим менше цей індекс, тим рівніше буде готова стіна. Орієнтуйтеся на розмір фракцій, що не перевищує 0,15 мм, і після застигання матеріалу вам не доведеться його шліфувати і затирати, і ви зможете відразу фарбувати всю площу. Якщо ви будете клеїти шпалери, то розмір зерна може варіюватися від 0,5 до 0,8 мм.

При виборі важлива і життєздатність продукту. Проконсультуйтеся, скільки часу маса буде зберігати свої властивості, залишатиметься пластичної у відкритому посуді. Зазвичай, вона застигає від двох до п’яти годин, а гіпсовий тип твердне ще швидше. Полімерний розчин залишається активним добу.

різновиди сумішей

 1. «Основа Белсілкт-32 – 34» – на основі цементу і застосовується для будь-якого підстави, остаточна обробка гіпсокартонних і гіпсоволокнистих панелей. Може використовуватися і як клей.
 2. «Крайзель«. Модель з індексом в назві 602 випускається в сухому вигляді, а з показником 603 – в уже розведеному і готовому до роботи. Забезпечує ідеальну гладкість завдяки Доломітових наповнювача, що модифікують добавок, акрилової смолі.
 3. «Кнауф-Уніфлот» – не вимагає закладання армуючої стрічки, має підвищену міцність.
 4. «Ветоніт LR» – має білий колір, полімерні добавки.
 5. «Бліц – шітромікс» – відрізняється високою еластичністю, випускається у формі пасти, яка вже готова до накладання. підвищена адгезія.
 6. «Плітогніт-ГК» – покриває бетон, штукатурку, гіспоскартон, заповнює стики і шви.
 7. «Шитрок» ​​- не потрібно розводити, готова до нанесення маса на основі гіпсу. Може зберігатися в приміщенні з перепадами температури і не втрачає своїх властивостей.
 8. «Пуфас» – має в складі добавку целюлози, забезпечує гладкість і рівність для подальших малярних робіт.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*