Заощаджуємо на спортзалі: 4 ради, щоб зробити маленьку квартиру придатною для спорту

Існує безліч причин вести активний спосіб життя і займатися спортом якщо не професійно, то хоча б аматорськи. Основні – це поліпшення здоров’я і самопочуття. Останнім часом набирають популярність заняття спортом в тренажерних залах, де є різні снаряди і інвентар. Але далеко не у кожного є час на відвідування подібних спортзалів, плюс заняття в хорошому тренажерному залі досить дорогі. Подібну проблему можна вирішити, зробивши спортивну кімнату у власній квартирі.

Відмова від великих тренажерів

Заощаджуємо на спортзалі: 4 ради, щоб зробити маленьку квартиру придатною для спорту

Кожен тренажер розрахований на виконання комплексу вправ для прокачування певної групи м’язів. Вправи практично на будь-якому великому тренажері можна замінити вправами з невеликими і не громіздкими снарядами.

Наприклад, руки і верхнеплечевой пояс можна навантажити віджиманнями від підлоги, заняттями з гантелями або гирями різних ваг. Можна спорудити компактне місце для занять зі штангою. Ноги можна прокачувати різними присіданнями і випадами з навантаженням або без. Також є різні комплекси вправ, спрямованих на поліпшення дрібної моторики ніг, які можна робити в домашніх умовах. Вправи на зміцнення м’язів преса і спини також просто робити вдома на гімнастичному килимку.

У домашній спортінвентар можна включити різні еспандери, фітболи, борцовскую гуму.

Подібні спортивне приладдя компактні, не займають багато місця. Їх можна зберігати або на обладнаних полицях, або, наприклад, під ліжком.

Балетний верстат

Заощаджуємо на спортзалі: 4 ради, щоб зробити маленьку квартиру придатною для спорту

Для людей, що займаються гімнастикою, танцями, хореографією і балетом дуже корисним буде балетний верстат. На ньому добре робити різні розтяжки, шпагати і всілякі гімнастичні вправи.

Балетний верстат являє собою кілька горизонтальних перекладин, які знаходяться на різній висоті і розташовані уздовж стіни. Ці поперечини кріпляться до стіни за допомогою спеціальних кронштейнів. Невеликий балетний верстат легко можна встановити в квартирі, він не буде займати багато місця. Також його можна використовувати як сушарку або вішалку для речей. Існують також і розбірні переносні балетні верстати, які досить компактні.

Турнік

Заощаджуємо на спортзалі: 4 ради, щоб зробити маленьку квартиру придатною для спорту

Дуже хорошим снарядом для зміцнення рук, м’язів спини і торсу є турнік. Існує турніки спеціально для установки в квартирах. Вони бувають як знімні, так і стаціонарні. Встановлюються найчастіше такі турніки над дверними отворами, це дозволяє підтягуватися без перешкод. Квартирні турніки компактні і не займають корисний простір квартири.

Міні-шведська стінка

Заощаджуємо на спортзалі: 4 ради, щоб зробити маленьку квартиру придатною для спорту

Шведська стінка є унікальним домашнім снарядом. Це стаціонарне пристосування, якої кріпиться до стіни кронштейнами. Вона не займає багато простору в кімнаті і розташовується уздовж стіни на відстані 20-30 сантиметрів від неї.

Шведська стінка багатофункціональна. На ній можна виконувати різні гімнастичні вправи і розтяжки, вона підходить і для силових вправ. Існують шведські стінки зі знімними турніком, брусами і лежанками для прокачування преса і жиму штанги. Також на неї можна встановити гімнастичні кільця.

Вона добре підходить для розвитку фізичної підготовки у дітей.

Всі ці спортивні снаряди і пристосування продаються в спеціальних спортивних магазинах і мають досить прийнятні ціни. Можна спорудити і саморобні аналоги спортивних товарів. При бажанні, не важко буде створити в своїй квартирі невеликий спортзал.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*