Затишна розкіш або розкішний комфорт – ванна в класичному стилі

Класичний інтер’єрний стиль ніколи не вийде з моди. Занадто багатьох підкуповують його вишуканість, елегантність і впорядкованість. А ванна в класичному стилі – заспокійлива, світла і дуже затишна – не знає, що таке конкуренція взагалі. Просторі ванні сьогодні найчастіше облаштовуються в стилі вічної «класики».

«Класика» в ванном переломленні

Розкіш палаців і пишність царських палат залишилися далеко в минулому. Сьогоднішню «класику» відрізняють елегантність і добротність. Що являє собою класичний стиль ванної кімнати? Ось його основні риси:

 • високоякісні, переважно природні, матеріали обробки.
 • білосніжна ванна на витончених ніжках або масивному підставі і така ж білосніжна раковина;
 • красиві меблі з вишуканою фурнітурою;
 • дзеркало в золотій рамі;
 • велика кількість світла і сонця, легкість і витонченість.

Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі    Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі

Елементи класичного стилю

 • колір

Класичні кольори класичного інтер’єру: бежевий, топленого молока, відтінки коричневого, рожеві і зелені відтінки. Всі ці кольори доречні і в ванній – надаючи заспокійливу дію на психіку, вони допомагають розслабити тіло і налаштувати розум на продуктивний відпочинок або не менше продуктивну роботу.

Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі   Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі

 • Сантехніка

В ідеалі ванна повинна бути виготовлена ​​з якісного порцеляни. Але на практиці частіше використовуються чавунні моделі – сучасні виробники сантехнічного обладнання випускають литі ванни «під старовину»: обтічної форми, з масивними «золотими» або «бронзовими» ніжками, досить великих розмірів. Маючи всі необхідні стильові риси, такі вироби мають ще й чудовими експлуатаційними характеристиками. Чавун – матеріал тепломісткий, міцний і довговічний. Відповідно, і купелі з нього виходять «теплі», стійкі до ударів і дуже надійні.

Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі

Що стосується змішувачів, то вони можуть бути або нарочито простими, або створювати ілюзію хенд-мейд. Як і ніжки ванни, ці елементи можуть мати покриття під позолоту або під бронзу. Аналогічним чином відбуваються і підведення труби.

Щодо душових кабін: існує думка, що це чудо сучасної сантехнічної думки не вписується в «класичний» інтер’єр. Однак це не так: душові кабінки не є прерогативою стилю хай-тек. Випускається маса огорож з малюнком в «класичному» стилі, а також моделі з вітражами і притаманною «класиці» позолотою.

Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі

 • меблі

Дорогий і солідної повинна бути і меблі для ванної – класичний стиль покликаний забезпечувати максимум комфорту і давати відчуття надійності і сталості. Масив дерева – добротний і нестаріючий – підходить якнайкраще. Меблі з масиву зазвичай виконується під замовлення, але це не означає, що її не можна купити в магазині – каталоги більшості фабрик включають в себе і меблі для «класичного» інтер’єру.

Практично невід’ємний атрибут «класичної» ванній – туалетний столик з масивної мармурової стільницею. Поруч з ним може стояти м’який шкіряний пуф або плетене крісло. Речі і предмети гігієни зручно тримати в ящиках комода або на полицях невисокого шафи.

Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі    Затишна розкіш або розкішний комфорт - ванна в класичному стилі

 • аксесуари

Як і інші стилі ванних кімнат, «класика» не сприймає необґрунтованих надмірностей. Шик не повинен перерости в несмак і недоречну помпезність.

Ось які аксесуари можуть використовуватися для прикраси приміщення:

 1. світильники – витонченої форми, ковані, скляні або кришталеві, що дають м’яке розсіяне світло;
 2. дзеркала – великі, в масивних рамах, прикрашені позолотою, дерев’яної різзю або розписом;
 3. балдахін над купіллю і штори з драпіровками на вікні;
 4. канделябри, картини і «старовинні» вази з живими квітами.
 • матеріали обробки

Перейдемо до «матеріальної» частини нашої теми. Можливі варіанти оздоблення стін в розглянутому стилі:

 1. фактурна або гладка штукатурка;
 2. забарвлення в основний колір;
 3. керамічна плитка з орнаментом або без нього.

Відповідні способи обробки підлоги:

 1. наливні підлоги;
 2. мармурові плити;
 3. керамограніт;
 4. паркет.

Що стосується стелі, то тут варіантів майже немає: стеля «класичної» ванній частіше забарвлюється в основний колір інтер’єру, рідше – драпірується тканиною в загальний тон.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*