Зовнішня обшивка балкона: чим обшити балкон зовні

Якщо балкон вимагає капітального ремонту, то ясно, що серед іншого знадобиться і нова зовнішня обшивка балкона, але в житті буває і так, що або під впливом атмосфери і часу, або при допомозі і підтримці сусідських дітлахів потрібно оновити і захистити зовнішню обшивку. У будь-якому випадку, що б не було причиною, а, вирішуючи, ніж обшити балкон зовні, варто розглянути чотири найбільш цікаві на сьогодні варіанти: вагонка, сайдинг і панелі з пластика, а також не забути профнастил. Спочатку ми розглянемо плюси і мінуси цих матеріалів, а потім розповімо, як краще обшити балкон зовні, користуючись одним з них.

Зовнішня обшивка балкона: чим обшити балкон зовні

1. Вагонка з пластика

Для жителів другого і вище поверхів пластикова вагонка – один з пріоритетних варіантів зовнішньої обробки для балкона і причин для цього декілька:

 • простота і швидкість обшивки;
 • ціна – близько 20 доларів за м кв .;
 • широкий вибір фактур, форм і кольору;
 • якість і довговічність, якщо пластик «на рівні».

Вибір неякісного пластика призводить до вигоряння, деформацій, пошкоджень і навіть випадання смуг, незважаючи на те, що вони були добре закріплені. Так що сертифікат і гарантійні документи – не розкіш, а необхідність. А на перших поверхах додайте юних і не дуже вандалів, а також сучасні художні традиції з використанням балончиків з фарбою і маркерів.

Тому, щоб зовнішня обшивка балкону прослужила досить довго, слід врахувати поверховість і властивості пластика, який повинен бути тільки для зовнішнього монтажу!

2. Сайдинг

Вибір на користь сайдинга не менше обгрунтований, ніж на користь вагонки. В принципі, вони не сильно відрізняються один від одного ні за механічними, ні по яким-небудь іншим властивостям. Якісний сайдинг також різноманітний за колірною гамою, легко очищається і миється (особливо добре це робити міні-мийкою високого тиску), при цьому як вода для мийки, так і атмосферна волога легко стікає, не залишаючи слідів.

Зовнішня обшивка балкона: чим обшити балкон зовні

Зовнішній вигляд балкона, обшитого хорошим сайдингом, довгі роки радує око і зберігає свої захисні властивості. Якісний пластик стійкий до морозу і ультрафіолету, не вигнеться від спеки і вітру. А унікальний спосіб косого монтажу (під кутом до горизонталі) до того ж зробить таке зовнішнє оформлення стильним і привабливим.

Але все це відноситься тільки до якісної сайдингу, тому купувати його слід тільки в перевіреної торгової організації або магазині з усіма супутніми документами і гарантіями.

3. Пластикові панелі

Пластикові панелі нового покоління, особливо безшовні, – прекрасний, але не найдешевший вибір. Твердий екструзійний полівінілхлорид сам по собі механічно стійкий, але за допомогою ламінування його поверхні надміцної плівкою домоглися міцності, що дозволяє і зовнішню обробку балкона. До того ж, панелі мають антистатичні властивості, відразливі пил і можливість легкої мийки.

Сучасні технології надають панелям фактуру і колір практично будь-якого матеріалу, що дозволяє втілювати сміливі дизайнерські рішення в зовнішній обшивці балконів.

Ширина панелей – від 10 до 37,5 сантиметрів робить монтаж простим, але не слід забувати про те, що обшити балкон зовні можна тільки панелями, призначеними для зовнішнього монтажу!

4. Профнастил

Для жителя першого, так і другого поверху обшивка профнастилом, мабуть, самий кращий варіант. Міцно, довговічне, надійно. І дещо вищі фінансові вкладення ніколи не будуть марними, так як профнастил буде служити десятки років. Вибір на користь станового профнастилу з підвищеною товщиною листа металу (0,5 мм і більше), покритого не тільки захисним забарвленням, але і полімерним покриттям з поліестеру, буде не тільки красивим, але і міцним.

Зовнішня обшивка балкона: чим обшити балкон зовні

Для верхніх поверхів буде досить і менш міцного, але все ж цілком влаштовує цілі обшивки балкона звичайного профнастилу. Його ціна набагато нижче, а властивостей матеріалу цілком достатньо, щоб обшити балкон зовні.

Отже, відповідь на питання «чому обшити балкон зовні?» Ми відповіли, тепер перейдемо до питання «як це зробити?».

Порядок обшивки балкона

Варто пам’ятати, що обшивка балкона – справа не проста, особливо якщо балкон на пристойній висоті. І тут краще не грати з випадком, а скористатися послугами професіоналів, забезпечених спеціальним обладнанням для робіт на висоті. Деякі корисні поради по самостійному встановленню профнастилу ви знайдете в цій статті, і ці поради по влаштуванню каркаса і обшивки будуть дуже корисні.

Якщо ж ви твердо вирішили зробити всі роботи самостійно, то перегляньте основні кроки і етапи, щоб уникнути проблем і непорозумінь.

1. Підготовка. Включіть в підготовку і покупку матеріалів після вимірів, в тому числі і кріпильних:

 • дерев’яний брус або алюмінієвий профіль;
 • пластик або профнастил;
 • утеплювач і мембрану для волого-і вітрозахисту;
 •  цвяхи, саморізи та інше.

А також весь необхідний інструмент:

 • перфоратор або перфодрель;
 • рівень і шуруповерт;
 • викрутки і болгарку або відповідну пилу.

Важливо! Розрахунок матеріалів проводиться з запасом на прирізку, помилки і падіння, так що близько 10% надлишку буде в самий раз.

2. Робота зі склом.

Скління балкона, якщо воно тільки планується, слід виконати до того, як обшити балкон зовні.

3. Роботи по зовнішній обшивці.

 • Перевірте якість покривається зовнішньої поверхні, щоб нічого не стирчало і не виступало. Старий утеплювач слід видалити повністю.
 • Підготуйте матеріал для каркаса, якщо брус дерев’яний – то він повинен бути заздалегідь оброблений антисептиком і антипожежні засобом і висушений. Дерев’яні або алюмінієві профілі встановлюються вертикально, відстань між ними – близько 50 ± 10 см, а товщина такої обрешітки повинна бути дорівнює товщині утеплювача.
 • Укладання утеплювача вимагає особливої ​​ретельності, при повній відсутності щілин або зазорів (щоб не виникали «містки холоду»). Після цього саморізами або скобами до каркаса кріпиться влагозащитная мембрана.
 • Порядок монтажу будь-якого матеріалу починається зі стартової планки від одного краю балкона до іншого. Сайдинг, вагонка і профнастил встановлюються внахлест, а пластикові панелі – встик, без щілин.
 • Для краси кутів слід використовувати спеціальні кутові елементи. В кінці – установка фінішної планки і останнього елемента обшивки.

Зовнішня обшивка балкона: чим обшити балкон зовні

Корисні нагадування

1. Утеплення. Навіть якщо раніше був встановлений утеплювач всередині балкона, не завадить і додаткове зовнішнє утеплення пінопластом або мінватою. Зовнішній матеріал, пластик або метал – не утеплювач, а захисне покриття.

2. Шумоізоляція. Чим би ви не вирішили обшити балкон зовні, шуму під час дощу від металу не більше, ніж від пластику, так як дощ падає вертикально або майже вертикально. Краплі дощу лише по дотичній проходять по поверхні. А ось якщо мова йде про козирку над балконом, то при використанні профнастилу доведеться подумати про додаткову шумоізоляції зверху.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*