Вирощені на присадибній ділянці ягоди та овочі дозволять заощадити значну частини сімейного бюджету. Крім того, домашні плоди відрізняються від продукції масового виробництва більш високою екологічною чистотою. Щоб урожай був багатим, перед посадкою у відкритий грунт насіння рослин пророщують в комфортних домашніх умовах. Головна турбота господарів напередодні літнього сезону: куди посадити і як розмістити розсаду, щоб потім її зручно і надійно переправити на дачу. Як правило, перевага віддається заскленим лоджіях або балконах.
Торговельні підприємства пропонують численні варіанти практичних контейнерів для висаджування насіння овочевих і ягідних культур. Вибір дуже великий – від стаканчиків різного об’єму до компактних теплиць, обладнаних терморегуляторами. З їх допомогою на невеликій площі балкона можна розмістити значну кількість ящиків і підставок з молодими рослинами.
Щоб вода і земля не псували поверхні, маленькі ємності розставляють на пластикові піддони, які підходять для багаторазового застосування.
Господині користуються як готовими контейнерами, так і старими перевіреними способами посадки насіння. Добре зарекомендували себе вологостійкі упаковки від молока або соків.
Якщо пакети укласти горизонтально, що не зрізуючи їх верхню частину, то в пази можна вставити картки з назвами культур. Поворотні кришки таких резервуарів допоможуть позбутися від зайвої води.
Оригінальний прийом – використання для розсади яєчної шкаралупи, пластикової тари або предметів з міцного картону.
Використовувати пластикові пляшки можна для краплинного поливу розсади. Трубчаста система з отворами і мокра тканина під контейнерами теж забезпечать грунті необхідну вологість.
Контейнери з розсадою не заважатимуть, якщо їх розмістити на підвіконні лоджії. Для цього споруджують дерев’яні ящики, обклеєні водонепроникним матеріалом, або встановлюють ємності на пластикових піддонах.
На саморобному дерев’яному стелажі, крім горщиків з рослинами, знайдеться місце для корисних предметів: лійок і пакетів з землею або добривами. Конструкцію можна зробити у формі колоритною сходи.
Проста, але ефективна підставка поміститься в будь-якому місці лоджії.
Стійку під розсаду з готових металевих деталей використовують кілька сезонів. У розібраному вигляді її легко зберігати в коморі або на балконі.
Для розміщення горщиків з паростками підійдуть і мобільний столик сервіровки, і контейнери для овочів, і переобладнана прасувальна дошка.
Ящик з розсадою, укріплений на зовнішній стороні балкону, зробить приміщення чистіше і просторіше. Але цей спосіб годиться тільки для теплої пори року.
Саморобний парник і міні-теплиця, що створюють комфортні умови для рослин, допоможуть зберегти паростки під час нічних заморозків.
Вирощувані на балконі в’юнкі рослини підв’язують мотузкою або направляють по дерев’яних планок. Пагони будуть забезпечені надійною опорою, а балкон стане виглядати набагато ефектніше.
Ультрафіолетове опромінення рослин сприяє їх здоровому розвитку і швидкого зростання. Ввечері та вночі сонце замінять люмінесцентні фітолампи. У домашніх умовах можна виготовити корисну підсвічування на основі приладів денного освітлення або світлодіодної стрічки.
Готовий стелаж з підсвічуванням можна придбати в магазині. Конструкція легко збирається, а інтенсивність і якість випромінювання відповідають науковим стандартам.
Практичне використання лоджії – ідеальний варіант для підготовки майбутнього врожаю. Зручні пристосування і підставки для розсади НЕ будуть захаращувати балкон, якщо їх правильно розмістити.