Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Хоча паркет і вважається одним з найкрасивіших і довговічних підлогових покриттів в інтер’єрі, але він вимагає регулярного догляду. Крім обробки спеціальними засобами для поліпшення зовнішнього вигляду настилу і додаткового захисту від руйнування, періодично слід оновлювати його поверхню – проводити ремонт, шліфування і циклювання паркету. Обсяг необхідних реставраційних робіт визначається ступенем навантаження на підлогу, а також його зносу.

З даної статті ви дізнаєтеся про технології циклювання і шліфування паркету для повернення йому первісного презентабельного вигляду.

Навіщо потрібна циклювання паркету

Через кілька років експлуатації настил зноситься: його поверхня потьмяніє, з’являться тріщини, відколи, подряпини, відставання окремих планок, або здуття покриття. Через таких руйнувань паркетна підлога почне скрипіти, втратить свій презентабельний вигляд, стане вразливим до зовнішніх впливів.

Для усунення більшості цих пошкоджень використовуються методи шліфування і циклювання. Вони схожі між собою, але мають деякі відмінності. Загальна в них те, що зрізається верхній шар деревини, а потім поверхня обробляється.

Відмінність полягає в тому, що шліфування носить більш поверхневий характер і застосовується для косметичного ремонту, а при циклюванню знімається більш товстий шар, що вимагає подальшої затірки (шліфування).

Увага: методи циклювання і шліфування не підходять для капітального ремонту паркету, а тільки для вирівнювання і реконструкції його поверхні. Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Ремонт паркету, циклювання – фото до і після

Технологія циклювання і шліфування паркету

Роль циклювання не тільки в знятті верхнього шару покриття, під час шліфування забираються всі забруднення, подряпини, мікротріщини.

Шліфування настилу має певні обмеження. Кількість сеансів залежить від товщини планок. Так для планок товщиною 15 мм допустимо 5 шліфувань, для більш тонких – не більше 3 разів.

На замітку: якщо монтаж настилу можна виконати самостійно, то для його шліфування знадобляться спеціальні машини.

Циклювання поверхні може виконуватися:

  • вручну;
  • автоматично – за допомогою спеціального обладнання.

Інструменти і пристосування для циклювання паркету своїми руками

Шліфування поверхні здійснюється наждачним папером, за допомогою якої можна вирівняти поверхню, знявши верхній шар деревини.

Як циклювати паркет своїми руками правильно? Існує кілька режимів циклювання, вибір яких залежить від породи деревини, ступеня її твердості.

Врахуйте: тонкий шар деревини можна зняти і вручну. Але якщо потрібні більш глибокі і точні роботи, то без шліфувальної машинки не обійтися.

Як отциклевать паркет своїми руками? Перед початком робіт покриття слід ретельно пропилососити і протерти вологою ганчіркою. Далі потрібно визначитися з інструментом: це може бути велика професійна машина, або невелика ручна цикля.

Ручна циклювання

Циклю для ручної шліфовки паркету краще купити в спеціалізованому магазині. Такий інструмент буде правильно заточений. Вибирайте виріб з короткою широкою ручкою, воно ефективніше видаляє верхній шар деревини.

Порада: оптимальна ширина ручної циклі 5 см, якщо вона буде вже – доведеться при шліфуванні робити більше рухів, що потребують великих витрат сил. Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Ручна цикля для шліфування паркету

Безпосередньо перед роботою підлогу зволожують. Для захисту від тирси, яких буде багато, краще одягнути респіратор. Циклювання рекомендується починати з центру кімнати і виконувати руху в бік стін. Площина статі розбивають на смуги, і послідовно обробляють кожну з них: спочатку шліфують уздовж волокон, а потім в протилежну сторону. При ручному циклюванню постарайтеся виконувати руху рівномірно, щоб знімати рівний шар покриття.

На замітку: зняття верхнього шару за допомогою ручної цикли – дешеве, але тривале заняття. Весь процес реконструкції паркету може зайняти кілька днів. Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Використання ручної цикли (шліфування)

Після ручної циклювання слід шліфування наждачним папером. Це дозволить прибрати залишилися нерівності і згладити поверхню після грубої циклювання.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Ручна шліфування покриття

Етапи реконструкції паркету машинним способом

Перед тим, як приступити до машинної циклювання поверхні, необхідно перевірити, чи витримає електромережу таке навантаження (необхідну напругу 220 Вт і сила струму 16 А). Якщо немає, то машинку підключають безпосередньо до розподільного щитка.

Пол слід добре очистити, видалити всі цвяхи і саморізи, щоб в процесі циклювання вони не травмували робітника. Також необхідно попередньо відремонтувати покриття – замінити випали планки.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

підготовка підстави

Автоматична циклювання паркету виконується в кілька етапів. Для цього використовується наждачний папір різної зернистості (від 40 до 120 Р) – все залежить від стану підлоги, ступеня його зносу або пошкодження. Для полегшення шліфування паркетна підлога потрібно попередньо злегка зволожити з пульверизатора.

Як правильно циклювати паркет? Спочатку виконується груба машинна циклювання з використанням великого абразиву (зернистість Р 24-40). З його допомогою видаляється старе покриття (лак, фарба, мастики і масла, різні просочення, віск), а також вирівнюються всі нерівності і перепади на поверхні підлоги.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Машинна циклювання паркету, фото

Важливо: краще щоб шліфувальна машинка мала мішок, це буде перешкоджати поширенню пилу, особливо якщо відновлення покриття проводиться без винесення меблів.

Спочатку обробляється основна площа покриття, а потім, за допомогою углошлифовальной машини – кути і краю дерев’яного настилу. Якщо залишилися місця, які не вдалося дістати кутовий дискової машиною, обробіть їх наждачним папером вручну.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Поетапне циклювання підлоги

Далі виконується поверхнева шліфування підлоги. Як шліфувати паркет? За допомогою шкурки середньої зернистості (абразив Р 60-80) видаляються можливі подряпини, які утворилися після грубої циклювання і залишки старого покриття.

Порада: при кожному наступному проході шліфувальної машини стежте за тим, щоб зміщення не перевищувало 80% ширини барабана.

Наступний етап – шпаклівка. За допомогою спеціальної мастики заповнюються всі щілини і зазори.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

шпаклівка статі

Далі проводитися фінішна шліфовка дрібнозернистою шкіркою (абразив Р 100-120). З її допомогою видаляються сліди від шпаклівки і поверхня підлоги доводиться до гладкого стану. На оброблену поверхню деревини рекомендується нанести антисептик.

Важливо: всі тирсу і пил після шліфування акуратно прибирають пилососом.

Чим покрити паркет після циклювання? Найчастіше використовується глянсовий або матовий лак, також можна застосовувати тонувальні кошти, захисні масла, просочення. Перший шар лаку – грунтовки. Після його висихання піднявся ворс видаляють за допомогою поверхневої машинної шліфовки, або спеціальною сіткою для ручної шліфовки. Далі наносяться інші шари лаку.

Циклювання паркету вручну з відео і фото інструкціями

Тільки після повної кристалізації лаку (через 7-10 діб) можна приступати до вологого прибирання підлоги і розстановці меблів

Важливо: лак повинен висохнути природним шляхом. Щоб він краще наносився, можна використовувати валик з овечої вовни.

Більш наочно продемонструє, як провести ремонт і шліфування паркету своїми руками, відео:

Щоб отримати оновлений підлогу, слід відремонтувати і отциклевать паркет. А щоб він залишався таким і прослужив вам ще довго, його слід піддавати шліфовці вищеописаним способом кожні 6-7 років.

Підсумок

Будь-яке покриття, навіть захищене кількома шарами лаку, вимагає догляду. Адже з часом воно зношується: під впливом УФ-променів деревина вицвітає, тріскається, стає непривабливою і вразливою до впливу вологи і комах. Це може стати причиною повного руйнування настилу. Але відновити його початковий вигляд можна за допомогою шліфування і циклювання паркету своїми руками, а шпаклівка щілин і фінішне покриття лаком повернуть настилу колишню красу і надійність.