Ремонт ванної кімнати панелями ПВХ

Як усі ми знаємо, ванна кімната сама «волога» в будинку і це нормально. Тому, при ремонтних роботах про облицювання ванною панелями пвх, слід добре подумати, так як пластик повинен бути не тільки красивим і зручним у догляді, але і довговічним, практичним і вологостійким.

Пару десятків років тому ванну кімнату повністю фарбували олійною фарбою, що дійсно було ефективним в даних умовах. Але ж наука не стоїть на місці, і сучасна інноваційна техніка розробляє безліч оздоблювальних матеріалів для ванної кімнати, включаючи ремонт ванної кімнати панелями ПВХ. Наприклад, керамічна плитка, навіть завдяки величезному вибору і колірній гамі і розмірах, створює атмосферу лікарні або якогось цеху, а не затишку. А якщо взяти дерев’яні обробки, то з часом вони наситяться вологи, почнуть цвісти, а в гіршому випадку взагалі гнити. Тому слід підібрати такий матеріал, який не тільки володіє естетичними здібностями, але і є функціональними, вологостійкими.

«Плюси» ПВХ облицювання

Якщо ви зробите ремонт ванної кімнати панелями ПВХ, то ваш вибір ніколи не змусить вас жалкувати, так як вони виготовлені з пластику, стійкі до вологи і перепадів температур, а також прості в догляді. Вони прості в установці і забезпечують високу механічну міцність. Лицьова сторона пластика ПВХ покрита високоякісної плівкою, яка імітує поверхні натуральних матеріалів.

В принципі, найбільшу популярність мають пластики, які імітують породи деревини, так як саме ця текстура створює відчуття затишку і теплоти. Якщо ви скористаєтеся саме такими оздоблювальними елементами, можете не сумніватися в своєму виборі, так як саме такий малюнок додасть вашої вбиральні кімнаті комфорт і домашню теплоту.

Ремонт ванної кімнати панелями ПВХ

Перед тим, як почати ремонтні роботи, ви вже повинні точно знати, де і який сантехнічний прилад або меблі ви будете мати у своєму розпорядженні, так як в цих місцях бажано поставити обрешітку, щоб при кріпленні, кріпильні отвори свердлити прямо в неї. Після того, як ви вже закінчили обробку, слід не забувати про додаткові елементах, таких як пластикові куточки, плінтуси, молдинги, тобто пристосування для приховування місць з’єднань панелей з поверхнею підлоги, стелі, а також дверного отвору.

Як зробити якісний ремонт ванної кімнати панелями ПВХ?

На сучасному ринку ви можете розглянути величезний вибір серед пластикових елементів. Але відразу виникає питання, як придбати якісний продукт для ідеального ремонту вбиральні кімнати. Тому ознайомтеся з рекомендаціями, які, безсумнівно, допоможуть вам при виборі облицювання:

  1. звертайте увагу на кількість ребер жорсткості на панелі, чим їх більше, тим міцнішим є продукт;
  2. ребра не повинні бути деформованими і пошкодженими. Це може бути в разі неправильного зберігання або необережної перевезення;
  3. лицьова сторона панелі повинна бути рівномірно забарвлена, а якщо присутній малюнок, то він повинен бути чітким і яскравим.
  4. Якщо ви купуєте велику кількість пластикових елементів, то бажано купувати їх однієї партії, так як в різних партіях можливі розбіжності кольору або насиченості тону.

Особливості вибору ПВХ при покупці

При покупці водостійких пластикових частин для вбиральні кімнати, необхідно перевіряти кожну дрібницю, так як ви можете витратити гроші на неякісний матеріал, який не підлягає поверненню. Тому купуючи матеріал, з’єднайте два елементи між собою, у якісних продуктів стик повинен бути малопомітним, а з’єднання виконуватися міцно.

Подивіться на деталь під гострим кутом, лицьова поверхня повинна бути рівною, без будь-яких нерівностей і вад. Також на поверхні на повинні виступати ребра жорсткості. Зі зворотного боку дошки не повинна бути видно ніяких сторонніх матеріалів, це підтверджує те, що він виготовлений з одного якісного сировини.

Розміри однієї планки теж відіграють важливу роль, адже зазначені параметри можуть не відповідати реальним. В цьому випадку у вас повинен бути при собі вимірювальний інструмент. Щоб бути впевненим у якості та гарантії придбаного вами матеріалу, не варто купувати його в сумнівних місцях. Краще купити якісну продукцію, може навіть трохи дорожче. Але варто, як кажуть «дивитися в обидва», так як висока ціна не гарантія хорошої якості. Але якщо продукт занадто дешевий, це може бути сигналом про явну підробку.

Умови використання матеріалу

Інноваційні пластикові покриття – це самий практичний і легкий в установці матеріал. Але щоб у вас вийшло якісне покриття, вам слід дотримуватися деякі вимоги. Наприклад, якщо температура повітря у ванній становить близько 8-10 градусів тепла, установку проводити забороняється. Якщо ж матеріал зберігався на складі з низькою температурою, ні в якому разі відразу не розкривайте упаковку. Нехай вони постоять день-два при кімнатній температурі, так як якщо ви відразу відкриєте упаковку, вони покорежатся від різкого перепаду температури.

варіанти кріплення

На підготовчому етапі ви повинні вирішити, як будуть кріпитися панелі: до стіни або на обрешітку.

Якщо до стіни, то вам не знадобиться встановлювати обрешітку, так як вони будуть кріпитися до стіни за допомогою клею. Єдиний недолік такої установки в тому, що вам необхідно буде вирівняти основне покриття перед кріпленням. У випадку з другим варіантом, вам необхідно буде встановити обрешітку, яка складається з дерев’яних брусків або виконана з металевого профілю. У цьому варіанті пластикові здебільшого не будуть притискатися щільно до стіни, тому вам не потрібно попередньо вирівнювати основне покриття.

Якщо ж ви вирішили встановлювати обрешітку, то вам необхідно обробити бруси спеціальним розчином, який запобігає цвель і цвіль. Відстань між елементами в латах має бути близько 40-50 сантиметрів. Рейки в латах повинні бути строго перпендикулярними до панелей. Якщо ж пластикові елементи встановлюються вертикально, то лати повинна бути розміщена паралельно. Але діагональне розташування панелей в убиральні кімнаті використовується досить рідко, так як в малогабаритних кімнатах такий варіант установки виглядає негарно. Якщо стіни в убиральні кімнаті сильно нерівні, то установку обрешітки варто проводити за допомогою рівня.

Найголовніше потрібно закріпити бруски обрешітки на початку і в кінці стіни, яка буде відбуватися пластиковим матеріалом. Наприклад, якщо ви будете кріпити пластикові частини вертикально, то близько стелі буде розташовуватися перший брусок обрешітки, а другий у статі. Окремі обрешітки треба буде встановити у дверного і віконного прорізів, а також у душників.

Якщо ви будете встановлювати в убиральні підвісне обладнання, то вам потрібно буде заздалегідь позначити місця їх установки, щоб там встановити додаткову обрешітку. І нарешті, ми прийшли до самої установки пластикових елементів. Тут головне точність і дотримання роботи за інструкцією.

Механізм установки ПВХ

Стартовий профіль кріпиться за допомогою СТІПЛЄР або самореза в головному кутку, з якого починається установка. Наступна пластикова панель кріпиться аналогічно, тобто в паз попередньої вводиться поличка, а потім вона закріплюється на обрешітці. При установці і з’єднанні пластикових частин ви повинні стежити за тим, щоб стики були максимально непомітними, щоб з’єднання було дуже щільним.

У дверного і віконного отвору встановлюються не прості панельні дощечки, а спеціальні елементи, тобто стартові кути, з’єднувальні кути і інше. Після повної установки пластикових елементів по всьому периметру кімнати, можна встановлювати плінтуса (відео).

Якщо панелі не безшовні, тобто при установці утворюються стики, їх можна приховати спеціальними силіконовими герметиками. Ви можете використовувати як прозорий герметизирующий гель, так і кольоровий гель відповідно панелям. Як ви самі бачите, встановити панелі ПВХ не так вже й складно. Потрібно просто мати хоча б мінімальні навички будівельника, і ви біс проблем впораєтеся з роботою. За допомогою пластикових панелей ви можете набагато заощадити свій бюджет не тільки на матеріалах, а й на робочій силі, яка теж зажадає оплати. Потрібно набратися сил і оптимізму і будь-яка ванна «вам по плечу».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*