Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Ми виконуємо величезну роботу щоб виростити хороший урожай овочів, зелені або ягід. Будуємо парники, підбираємо склад грунту, організуємо правильні системи провітрювання, опалення, поливу. Словом, робимо все, щоб створити оптимальні умови для рослин. Однак завжди залишається фактор, з яким можна тільки боротися, а запобігти ніяк не можна. Йдеться про комах-шкідників: навіть якщо теплиця була добре оброблена восени / навесні, вони потраплять в неї протягом літа.

З цієї статті ви дізнаєтеся, які види шкідників вражають тепличні культури і як проводити обробку проти них.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Комахи-шкідники в теплицях: чим небезпечні, способи боротьби

Найчастіше парникові культури уражаються попелиць, мурахами, білокрилкою, павутинним кліщем і слимаками.

Попелиця і мурахи

Попелиця. У теплицях можуть оселитися відразу кілька її різновидів, але найпоширеніші – баштанні і бавовняні. Істотних відмінностей за способом харчування і термінів розмноження різні види не мають, тому принцип обробки парника буде один і той же. При великому скупченні попелиці на рослині відбувається в буквальному сенсі знекровлення останнього. Крім того, ці комахи переносять на собі шкідливі мікроорганізми, здатні спровокувати різні захворювання тепличних культур.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Попелиця на стеблі томата

Мурахи. З одного боку, шкода від цих комах очевидний:

 • Садові мурашки із задоволенням поїдають ніжні паростки розсади, молоді пагони дорослих рослин, ягоди, цукристі овочі.
 • Це свого роду пастухи для попелиці. Переносять її по площі парника, захищають від інших комах, підгодовують. Тобто, є причиною швидкого збільшення популяції попелиць.
 • Влаштовуючи свої поселення в грядках, мурахи завдають шкоди кореневій системі прилеглих рослин.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

садові мурашки

Зверніть увагу: садовий мураха обробляє, якщо можна так сказати, теплицю від шкідників – павутинного кліща, слимаків, білокрилки. Крім того, підземні ходи, які проробляють ці комахи, сприяють насиченню ґрунту киснем, що корисно для парникових культур.

Слимаки

Слимаки харчуються надземними частинами рослин. За великим рахунком вони всеїдні, хоча віддають перевагу деяким культурам: капусті, огірках, томатах, картоплі, квасолі, гороху, салату, будь-яких видів ягід. Шкода, що наноситься слимаками:

 • Поїдання листя, часто цілком. Рослини дихають за рахунок листя, тому пошкодження або втрата останніх негативно впливає на розвиток і плодоношення посадок.
 • Псування зовнішнього вигляду повне плодів, бульб.

Зі слимаками легко боротися шляхом проведення різних агротехнічних заходів. Це головна їхня відмінність від інших видів шкідників, описаних в даній статті.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Псування ягоди слимаками

Павутинний кліщ

Також, як і тля, павутинний кліщ висмоктує сік з надземної частини рослин, позбавляючи їх тим самим великої кількості поживних речовин. При цьому відмирання ураженої листя відбувається швидше, період вегетації культур помітно коротшає. Відповідно, врожайність в теплиці, якщо не провести своєчасну обробку, сильно падає.

З павутинним кліщем в умовах парника боротися шляхом проведення агротехнічних заходів складно. Комахи дуже швидко розмножуються при низькій вологості і високої температури. Навмисне ж підвищення вологості повітря з метою скорочення популяції шкідника може привести до спалаху фітофтори. Тому зазвичай проводиться обробка теплиці восени від шкідників і хвороб хімічними препаратами.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Поява павутинки на рослинах відразу повинно наштовхувати на питання: «чим обробити теплицю восени від хвороб?»

Белокрилка

Насадженням шкодять не дорослі комахи, а їх личинки. Причому шкода ця подвійний:

 • Личинка білокрилки висмоктує сік з рослин, як тля і павутинний кліщ.
 • Відходи життєдіяльності шкідника утворюють великі липкі плями, на яких активно розмножується сажистий гриб. В результаті зелена маса рослини засихає, плоди некротизируются, квітки – відпадають.

Зверніть увагу: на відміну від павутинного кліща і тлі белокрилка поширюється по площі теплиць дуже швидко, так як дорослі білі мошки перелітають з рослини на рослину. Тому тут особливо важлива своєчасна обробка парника від цього шкідника. Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Білокрилку слід знешкодити якомога раніше

Белокрилка і мурахи

Засоби, що використовуються для обробки від білокрилки:

 • Моспилан, Вертіцеллін, Конфідор, Пегас, актеллика. Все, крім останнього препарату використовуються для боротьби з дорослими комахами. Актеліком же ефективний проти личинок.
 • липкі пастки.
 • Фумігатори.

Як позбутися від мурашок в теплиці:

 • Обробка крейдою типу «Машенька».
 • Різні інсектициди, наприклад, «Грім».
 • Для поливу мурашників беремо будь-який засіб для обробки проти попелиці або колорадського жука.
 • Капсули-приманки, липучки, фумігатори.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Засоби проти мурах

Попелиця в теплиці, як позбутися в різні пори року

Якщо зараження попелиць вже сталося, то для обробки використовуємо:

 • Децис, Арріво, Кінмікс, Інта-вир, Командор. Ці кошти токсичні. Якщо мова йде про закінчення літа, пам’ятаємо, що плоди стануть безпечними для вживання мінімум через 20 днів після обробки.
 • Бітоксібакцеллін, Актофіт, Фитоверм. Зазначені препарати для обробки теплиць восени від хвороб малотоксичні. Через 3-4 дні плоди вже придатні для їжі.

Наведені вище методи застосовуються для обробки теплиці від попелиці восени і влітку. Профілактична обробка проводиться навесні. Її мета – знищення комах, які пережили зиму і їх личинок. Застосовуються пестициди: Карбофос, Децис, Метафос і т. Д.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Чим обробити теплицю від попелиці восени: такі кошти, як Бітоксибацилін і Командор дуже ефективні

Обробка парників проти павутинного кліща

Як позбутися від павутинного кліща в теплиці, різні способи:

 • Бітоксібакцеллін. Обробка дворазова, проміжок 14 днів.
 • Колоїдна сірка. Те ж, тільки беремо 80 г речовини на десятилітрове відро води.
 • Обробка теплиці восени від павутинного кліща за допомогою дігтярно-сірчаного мила, натертого і розчиненого у воді. Це народний засіб.
 • Хімічні препарати типу Неорон, Фитоверм, Акарін, Вермітек.

Зверніть увагу: велике значення для боротьби з павутинним кліщем мають профілактичні роботи. Треба намагатися не допускати надмірної щільності рослин – вони не повинні стикатися між собою. Обов’язкова своєчасне прибирання висохлих листя і стебел, прополка бур’янів. Восени обов’язково вирішуємо питання, як обробити теплицю після павутинного кліща та інших шкідників. Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Як боротися з павутинним кліщем в теплиці: під рослинами не повинно бути бур’янів

Боремося зі слимаками

Як позбутися від слимаків в теплиці, агротехнічні заходи:

 • Після посіву насіння грунт трохи ущільнюємо, «накочуємо» зверху. Так вредителю важче буде дістатися до проростків.
 • При копанні ретельно розбиваємо грудки землі.
 • Ретельна обробка парників і теплиць від шкідників восени, перед консервацією.

Технічні та хімічні засоби проти слимаків:

 • Збір молюсків вручну. Для спрощення роботи по всій площі теплиці розкладаємо пастки-укриття. Можна купити готові пристосування або використовувати саморобні.
 • Загороджувальні смуги навколо грядок. Відсипаються піском, тирсою, хвоєю.
 • Обробка метальдегідом гранульованим, 5%.
 • Суперфосфат, залізний / мідний купорос, вапно-пушонка.

Препарати для обробки парників і теплиць від шкідників восени

Як очистити парник від слимаків: використовуємо укриття-пастки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*