Гарний дизайн паркету, фото в інтер’єрі

Роль підлогового покриття в інтер’єрі кімнати складно переоцінити. Гарний паркет додасть приміщенню індивідуальності і стилю, а неправильно підібраний настил здатний звести нанівець всі старання дизайнера і ремонтників.

На сьогоднішній день існує багато різновидів підлогового покриття, в тому числі і художній паркет, за допомогою якого можна реалізувати різні ідеї щодо оформлення кімнати. Як можна урізноманітнити дизайн приміщення за допомогою даного настилу, продемонструє наша галерея.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Роль паркету в інтер’єрі

Пол, як підставу кімнати, задає тон оформлення всього приміщення. А паркет в якості підлогового покриття, не тільки створює прекрасний декоративний ефект, але і є екологічним, практичним і довговічним настилом. З його допомогою можна змінити сприйняття приміщення в цілому. Так широкі планки візуально розширюють простір, роблячи його більш об’ємним. А вузькі смуги надають кімнаті затишок і компактність.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Фото паркету в інтер’єрі – застосування вузьких і широких планок

Важливу роль в дизайні приміщення грає візерунок настилу. Найбільш популярним способом укладання є «ялинка». Такий малюнок досить трудомісткий у виконанні, але, завдяки особливому розташуванню планок, прослужить дуже довго.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Настил, викладений «ялинкою», не виходить з моди

У мінімалістичному дизайні кімнати можна застосовувати укладку дощок «палубним» способом. При цьому плашки розташовують паралельно, імітуючи безперервність дощок, що раніше використовувалося в кораблебудуванні.

На замітку: даний варіант укладання паркету – найекономніший в плані витрати матеріалу. Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

«Палубний» паркет – прекрасна база для акценту на меблях, елементах декору

Існують і інші способи укладання плашок, за допомогою яких можна урізноманітнити оформлення кімнати. Це «квадрати», «шахи», діагональ, «плетінка», у розбіг – простір для фантазії необмежений.

Врахуйте: чим різноманітніше і складніше візерунок настилу, тим більшої майстерності потрібно для його реалізації.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Особливо розкішно виглядає художній паркет в інтер’єрі. Виготовляється він заводським способом по індивідуально складеним ескізами. А унікальність малюнка можна підкреслити інкрустацією каменями, комбінацією деревини різних порід.

Довідка: якщо раніше художній паркет був дорогим, то сьогодні з’явилися доступніші технологічні розробки. Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Художній паркет – дизайн в стилі сучасної класики

Як вибрати колір паркету під інтер’єр кімнати

Вибір плашок того чи іншого кольору залежить від ступеня освітленості кімнати, де вони будуть укладатися. У темному приміщенні краще використовувати паркет світлий (з деревини світлих порід).

Настил дуже світлих, практично білих відтінків, останнім часом став часто застосовуватися в дизайнерських інтер’єрах. Але використовувати його слід дуже обережно. Адже з одного боку таке покриття створює відчуття відкритого простору, а з іншого – може зробити інтер’єр безликим і нудним. В якому випадку білий паркет буде виглядати доречно?

Біле підлогове покриття – ідеальне для створення ефекту старіння ( «потертого шику»).

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Світлий або білена настил органічно виглядає в кімнаті, оформленої в скандинавському стилі, кантрі або етно

Білений дуб ідеальний для сучасних мінімалістичні інтер’єрів. Його деревина може мати відтінок від сірувато-білого до кремового, що надає можливості для реалізації різного дизайну.

На замітку: основний недолік білого покриття – то, що воно вимагає регулярного догляду і збирання. Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Паркет білий дуб цінується за його відмінні експлуатаційні властивості

Популярним матеріалом для виготовлення світлого настилу є ясен. Він володіє красивою текстурою і м’яким золотистим кольором.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Деревина ясена надійна і міцна, вона не дає тріщин і не жолобиться

Додати родзинку оформлення кімнати можна за допомогою кленового паркету. Він володіє ефектом «хамелеона» – змінює відтінок залежно від освітлення.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Завдяки ніжному перламутру деревина клена відбиває світло, змінюючи свій колір

Практичним і красивим є сірий паркет в інтер’єрі. Настил темно-сірого відтінку візуально зменшує приміщення, а світло-сірого, навпаки, розширює його, надає легкість і легкість. Даний колір діє на людину заспокійливу, тому може застосовуватися для оформлення віталень, спалень, столових.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Приміщення з сірим покриттям підлоги «дихає» свіжістю і прохолодою

Найбільш поширеними кольорами підлогового покриття є золотисто-коричневі. Така популярність пояснюється їх універсальністю, адже відтінки деревини можуть варіюватися від світло-молочного до кольору гіркого шоколаду. Коричневий паркет додасть солідність і грунтовність інтер’єру. Він застосовується в приміщеннях, де відчувається брак сонячного світла. Найпопулярніші породи деревини – горіх, мербау, палісандр.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Бежевий і рудий кольори усунуть сірість і морок і принесуть комфорт і тепло в приміщення

Дорого і вишукано виглядає темний дерев’яний паркет. Такий настил вдало підкреслить елегантність і сучасного, і класичного інтер’єру. Підлогове покриття з вишні, венге (що росте в Африці), додадуть приміщенню якоїсь таємничості.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Паркет венге, що володіє тонкою структурою і насиченим кольором, органічно впишеться в будь-який дизайн

Колір деревини відіграє важливу роль в інтер’єрі. Чим він контрастніше, тим більше привертає до себе увагу, ставати центральним елементом приміщення. Так червоний паркет став символом розкоші і елітарності. Він виглядає масивно і монументально. А паркет чорний буде доречний для приміщення, оформленого в авангардному стилі.

Порада: якщо планується зробити акцент на підлогове покриття, краще віддати перевагу якісний і дорогий настил. Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Стильний дорогий паркет не варто застеляти килимом, захаращувати меблями

Оригінальним рішенням буде кольоровий паркет. Символом умиротворення, відпочинку і спокою вважається синій колір.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

За допомогою синього паркету приміщенню можна додати нотки легкості і безтурботності

Для додання кімнаті свіжості можна використовувати настил з рідкісних порід дерева з зеленуватим відтінком. Також готове покриття підлоги можна тонувати в зелений колір.

Гарний дизайн паркету, фото в інтер'єрі

Зелений паркетна підлога – прекрасне місце для медитації

Врахуйте: яскравий підлогу буде доречний в залі, дитячої, але його краще не використовувати в спальні.

За допомогою гри кольору, поєднання різних фактур підлогових покриттів, можна зонувати приміщення, додати йому яскравих акцентів, індивідуальності. І навіть якщо покриття з часом зноситися, його можна отциклевать, нанести лакове покриття, і настил відновить свій первинний вигляд.

Підсумок

Паркет – красиве і благородне покриття. Воно унікальне розмаїттям кольорів, текстур, експлуатаційними якостями. Натуральне дерев’яне покриття цінується за свою екологічність, здатність надавати дому тепло і затишок. Тому при виборі настилу подумайте про те, що він стане основою дизайну всієї кімнати.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*