Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Нещодавно серед міських жителів було проведено опитування, де їм запропонували визначити, чим відрізняється балкон від лоджії. Дивно, але мало хто зміг відзначити істотну відмінність балкона від лоджії, їх конструктивні особливості, переваги та недоліки.

Але ж, якщо доведеться продавати квартиру або захочеться внести зміни в планування, ця різниця може виявитися доленосною. Тому спробуємо розібратися, чим же вони відрізняються з технічної і правової точки зору.

Технічні особливості

Правильніше було б почати наші дослідження з того, яке визначення балкона і лоджії дає СниП.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Фото: відміну лоджії від балкона

Відповідно до визначення СниП:

  • балкон – це консольна майданчик, яка виступає за вертикальну площину фасаду будівлі, її конструкція відкрита з трьох сторін, тобто огороджена тільки з місця примикання до квартири;
  • лоджія – це частина квартири, відкрита з одного боку (для кутовий лоджії – з двох), т. е. вона огороджена з трьох або двох сторін і має стелю. Глибина її також нормована СниП природного освітлення для приміщень, вбудованих в будівлю.

На замітку: визначити візуально, чим відрізняється балкон від лоджії, дуже просто: друга втоплена в будівлю, а перша за його периметр.

Форма

Порівняємо, яку форму може мати балкон або лоджія. Різниця – очевидна.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Безрамне скління кутовий лоджії

Будучи конструкцією, вбудованої в будівлю, лоджія різноманітністю форм не відрізняється. Точніше, їх – дві. Оскільки лоджія огороджена несучими стінами, то вона в точності повторює контури будівлі. Отже для неї можливий або варіант прямокутної конструкції, або кутовий.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

закруглений балкон

Балкони в цьому аспекті вигідно відрізняються. розрізняють

  • закруглені;
  • прямокутні.
  • трикутні;
  • скошені;
  • стрілоподібні;
  • подовжені варіанти.

Типові балкони в основному прямокутні, інші ж види частіше зустрічаються в індивідуальних забудовах.

Типові розміри згідно ГОСТ

Розміри стандартної конструкції літніх приміщень визначаються відповідно до розмірів використаних залізобетонних плит. У сучасних будинках, наприклад, розміри балкона наступні: ширина балкона – 0,8 м, довжина – 3,275 м. Взагалі кажучи, розміри несучої плити балкона залежать від серії будинку. Наведемо для порівняння кілька прикладів.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Типові розміри балконів

Слід зауважити, що архітектурна форма балконів в будівлях серії П-44 – нестандартна, її іноді називають праску або човник.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Засклений балкон типу «Човник»

Габаритні розміри плит перекриття, на яких формується лоджія рівні 1,2 х 5,8 м, але оскільки вони діляться на дві частини, то довжина однієї лоджії менше 2,9 м. Що ж стосується висоти, то незалежно від планування будинку відстань між нижньою і верхньої плитами перекриття – стандартна: 2,6-2,65 м.

Вимоги до висоти парапету для обох типів конструкцій однакові – не менш 1 метра.

Особливості скління літніх приміщень

Різниця між балконом і лоджією досить відчутна при плануванні скління.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

засклений балкон

Почнемо з балкона. Зовнішня залізобетонна плита, яка грає роль її заснування, не маючи ніякої опори, не в змозі витримувати великі навантаження. Тому, якщо передбачається переробити балкон під тепле приміщення, тобто засклити його і виконати якісне утеплення балконного приміщення, необхідно скрупульозно підрахувати навантаження від використовуваних матеріалів. Такі важкі матеріали, як цегла або камінь на парапет під скління використовувати не рекомендується, тим більше що і сама плита потребує зміцнення. Так само потрібно уникати установки важких рам.

Що ж стосується лоджії, то в її основі лежить несуче перекриття, яке здатне витримувати в рази більше навантаження. Це, природно, дає широкі можливості для вибору типу скління, теплоізоляційних матеріалів і обробки лоджії.

Важливо: Можна винести центральне опалення на лоджію, отримавши, звичайно, на це відповідний дозвіл. В цьому випадку вона буде розцінюватися як житлове приміщення і буде включена в загальну житлову площу. У разі ж балкона внесення подібних змін до плану квартири категорично заборонено.

Розрахунок площі

Квартира з лоджією дорожче квартири з балконом. По-перше, вони відрізняються за площею, а по-друге, відрізняється і коефіцієнт балконів і лоджій. Для лоджій понижуючий коефіцієнт вищий – 0,5, для балконів – 0,3. У чому ж суть цього коефіцієнта.

Визначення балкона і лоджії, в чому різниця?

Розрахунок площі квартири

До питання, як розрахувати площа, може бути два підходи. Логічно було б як площі прийняти суму всіх частин квартири. Однак, тут існує важливе «але» – ці літні приміщення не вважаються площею, призначеної для проживання. Саме в цьому – необхідність використання в розрахунках коефіцієнта.

Важливо: якщо вже отримано дозвіл на перепланування лоджії, на її поєднання з житловим простором, то це обов’язково має знайти своє відображення в документах БТІ і на право власності.

Правові питання

Отже, чи є балкон частиною квартіри.Однозначно, так, хоча в цьому в питанні є певні правові нестиковки. Стаття 36 ЖК РФ визначає, що літні приміщення належать до загальнобудинкового майну.

Відповідно до російського законодавства підлогу, стелю та інженерні комунікації, тобто зовнішні стіни і несучі конструкції – спільне майно, а приватною власністю є простір між несучими стінами. Таким чином, у спільній власності знаходиться плита, фасадна стіна, плита, огородження літніх приміщень. У просторі між ними власник квартири вільний в своїх діях, оскільки ця частина квартири є його власністю. Звичайно, за умови, що його дії не приносять шкоди загальнопайової власності.

Важливо: документ на право власності повинен містити відомості про допоміжні приміщення, інакше доведеться або його викуповувати, або доводити свої права на власність в суді.