Ремонт туалету і ванної кімнати

Коли ви плануєте зробити ваш будинок краще і відремонтувати його, ви повинні уявляти, з чого вам варто починати і чим закінчувати переробку. Весь процес ремонту включає кілька важливих етапів, частина з яких ви в силах виконати самостійно, а для деяких краще найняти професійну будівельну бригаду.

Ремонт туалету і ванної кімнати – підготовчі роботи

Повноцінний ремонт туалету та ванної починається з демонтажу сантехнічних приладів. На першому етапі ви знімаєте старі унітаз, ванну і раковину. Для правильного виконання ви спочатку перекриває воду від центрального водопроводу і зливаєте всю рідину з бачка.

Вимкніть підвідний воду шланг ріжковим ключем, відкрутіть гайки, які кріплять унітаз з бачком і зніміть його. Щоб підняти унітаз, відкрутіть дюбелі на підлозі і відкрутити гайки, якщо конструкція тримається на шпильках, відколи цемент. Приготуйте відро і підставте його під унітазний розтруб. Витягніть унітаз з труби, заткніть ганчіркою каналізаційної розтруб.

Щоб демонтувати ванну, спочатку від’єднується труба переливу і підлоговий сифон, а в нових моделях відкручується притискна гайка і вивертається зливна решітка. Розтруб також затикається, а сама ванна виноситься вертикально.
Коли ви почнете від’єднувати умивальник, підставте під сифон ємність і відкрутите його стакан, потім закрутіть назад і заткніть тканиною. Щоб відкрутити слив, тримайте однією рукою стакан сифона, а другий візьміть гайку і поверніть її проти годинникової стрілки. Роз’єднувач сифон зі зливною трубою і витягніть слив, розкрутіть запірну гайку на місці з’єднання з гідрозатворів. Розпірна шайба і гайки знімаються з труби, слив забирається разом з прокладкою.

Коли все старі прилади винесені, вам доведеться ліквідувати всі непридатне декоративне покриття. Зверніть увагу, що плитка добре розколюється долотом і молотком, а залишився під нею розчин знімається шпателем або скребком.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Можливо, ви побажаєте з’єднати окремі ванну і туалет, звільнивши, таким чином більше простору, тоді вам буде необхідно узгодити руйнування стіни з комунальними службами. Цегляна кладка, бетон, гіпсокартон і фанера руйнуються перфоратором, кувалдою і молотком.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Коли у вас утворилося той простір, який ви будете оформляти заново, необхідно оцінити стан комунікацій, труб та електросистем. Стандартна схема розводки включає в свій план унітаз, раковину і ванну, якщо ж ви плануєте встановити біде, пісуар або пральну машину, включіть їх в основну схему.

Всі труби і комплектуючі купуйте у одного виробника, так як стики і кольору у різних фірм можуть не збігатися. Для кожного сифона підготуйте гумову манжету, для унітазу гофру, а для всіх з’єднань труби ПВХ і силіконовий герметик.

Електричні роботи

Пам’ятайте, що електропроводка може бути тільки прихованої, а також не можна використовувати дроти з оболонкою з металу без ізоляції і розміщувати їх в металевих рукавах і трубах. Електророзетки в приміщенні з підвищеною вологістю встановлюються зі ступенем захисту від IP44 і закриваються кришками, щоб вода в них не потрапляла.
Також в цьому приміщенні не можна встановлювати електрощитки і розподільні коробки. Від центрального розподільного щитка в під’їзді прокладається провід для заземлення.

Обов’язково передбачте пристрій захисного відключення, яке буде працювати тільки на санвузол, а не відключати електрику в усій квартирі (відео).

При ремонті туалету та ванної розводка труб, установка нової гідросистеми і електричної проводки виконується за три-чотири дні. Саме цю частину робіт варто довіряти професійним будівельникам, в іншому випадку, ви можете зламати не тільки основні системи в своєму будинку, але і у сусідів.

Коли каналізаційна розводка і труби замінені і налагоджені, проводка встановлена ​​і проведено тестування, можна приступати до підготовки стін, підлог і стелі. Для цього необхідно вирівняти всі площі в приміщенні. У зв’язку з цим ретельно очистіть поверхні від старих матеріалів, обробіть спеціальним розчином місця, де з’являється цвіль, потім отштукатурьте і прогрунтуйте стіни. За допомогою рівня цементно-піщаної штукатуркою зрівняти виступи і нерівності.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Вологостійкі листи гіпсокартону не вимагають ретельної попередньої штукатурки і грунтовок, їх можна закріпити на металевих профілях і монтажних скобах на початкову очищену поверхню, але такий кріплення зменшить приміщення на кілька сантиметрів.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Коли поверхня вирівняна і зачищена, проведіть ґрунтовку, щоб нова обробка краще кріпилася. Для стяжки підлоги використовуйте сучасні самовирівнюючі суміші, які просто заливаються на підлогу по рівних позначок і служать основою для будь-якої декоративного оздоблення.

Варіанти оздоблювальних матеріалів

До фінальної обробці можна приступати, коли стіни і підлогу повністю вирівняні, покриття просохли, не обсипаються, не тріскаються, що не відламуються і не липнуть. Для ремонту туалету та ванної кімнати зараз існує величезний вибір всіляких декоративних матеріалів, які розрізняються за формами і складом, способам нанесення і кріплення, малюнків і квітів, палітрами і стилям. Найголовніші вимоги – вони повинні бути стійкі до вологи і пару, до різких перепадів температур, постійного навантаження і легко очищатися, що не псуватися від чистячих засобів і механічного впливу на них при збиранні.

Перед походом в магазин, враховуйте, що стеля, може бути:

1) пофарбований водоемульсійною фарбою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

2) покритий вапняної або крейдяний побілкою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

3) оснащений екструдованої панеллю або пробкової плитою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

4) покритий стеклообоями;

Ремонт туалету і ванної кімнати

5) підшивання;

Ремонт туалету і ванної кімнати

6) натяжним;

Ремонт туалету і ванної кімнати

7) підвісним.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Коли ви будете роздумувати над дизайном приміщення і загальним стилем, виконуючи ремонт туалету та ванної, пам’ятайте, що стіни зазвичай облицьовують і покривають наступними матеріалами:

1) керамічною плиткою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

2) агломератом;

Ремонт туалету і ванної кімнати

3) пластиковими панелями;

Ремонт туалету і ванної кімнати

4) гіпсокартоном;

Ремонт туалету і ванної кімнати

5) шпалерами;

Ремонт туалету і ванної кімнати

6) самоклеющейся плівкою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

7) фарбою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

8) штукатуркою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

9) деревом.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Пол може бути покладений на вирівняну підставу:

1) влагоустойчивим ковроліном;

Ремонт туалету і ванної кімнати

2) керамічною плиткою;

Ремонт туалету і ванної кімнати

3) ламінатом;

Ремонт туалету і ванної кімнати

4) деревиною;

Ремонт туалету і ванної кімнати

5) природним каменем;

Ремонт туалету і ванної кімнати

6) вінілом.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Коли всі поверхні оброблені декоративним шаром, приступайте до установки нових сантехнічних приладів і необхідної техніки, встановіть світильники. Купуйте вологозахищені світильники для ванної та туалету.

Дорогі і дешеві способи обробки та вибір сантехніки

Ремонт туалету і ванної кімнати та його вартість в вашому домі істотно залежать від вибору облицювальних матеріалів і приладів. Наприклад, система теплої підлоги з підігрівом дорожче, ніж звичайна плитка або ламінат. Якщо для вас важлива висока екологічність і натуральність покриття, то ви можете вибрати шпалери з рослинних інгредієнтів без хімікатів, зробити облицювання мармуром, натуральним каменем або природним деревом. Благородно виглядає венеціанська штукатурка і різнобарвна скляна мозаїка в оформленні. Практично всі мозаїчні візерунки дуже складно викласти, і цей процес вимагає високого рівня професіоналізму від майстра, особливо, якщо застосовується скло з домішкою авантюрину – напівдорогоцінного каміння.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Завойовує популярність на ринку агломерат, що складається з натуральних мінералів, хоча його використовують для приміщень класу люкс, так як він поставляється тільки з Італії. Практично завжди цікаво і нестандартно виглядають інтер’єри, що поєднують кілька різних матеріалів, як природних, так і штучних.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Сучасна техніка також вражає різноманітністю дизайнерських рішень. Дуже красиво і незвично виглядають раковини з ефектом гальки, які імітують натуральне протягом води по камінню, умивальники з листа стали або скла з підсвічуванням.

Деякі виробники пропонують як плоскі чаші, так і витягнуті конуси. Однак всі ці новинки і незвичайні моделі продаються за досить високою ціною. Дорогими, але такими, що відповідають всім побажанням господаря є ванни-джакузі і душові кабіни з різними функціями гідромасажу, аеромасажу, ароматерапії, інгаляції і вбудованого радіо і МР3 плеєра.

Ремонт туалету і ванної кімнати

Більш доступна з фінансової точки зору оздоблення – це однорідна по малюнку плитка, яка може імітувати природні поверхні, а також вологостійка фарба. Крім цього з метою економії можна поклеїти самоклеючі шпалери або прикріпити пластикові панелі. Установка сантехніки на підлозі стоїть також набагато дешевше, ніж інсталяція підвісних унітазів і біде. Акрилові ванни – найдоступніший недорогий варіант, а хорошу дешеву раковину можна вибрати з керамограніта, фаянсу або нержавіючої сталі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*