Інтер’єр вітальні в квартирі – три кроки до цікавого дизайну вітальні

Після спальні та кухні, де, мабуть, господарі проводять максимум свого часу, увага концентрується на вітальні. Саме це приміщення стає місцем прийому гостей з прийняттям смакоти і проведенням часу за приємним спілкуванням. Але як найкращі страви повинні бути подані на відповідній посуді, так і приємно проведений час має «подаватися» в найкомфортніших умовах – з любов’ю створеним дизайном та інтер’єром вітальні.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

Перший етап – творчий

Зазвичай питання «де у нас буде вітальня?» Не створює великих труднощів. Однак і тут не можна недооцінювати зручність розташування, адже погодьтеся, що часто буває так, що гості вже прийшли, а дрібниці ще не готові. І ми кричимо «Проходьте у вітальню, дорогі!», І якщо напрямок «вгадується» насилу, то починаються питання, уточнення, суєта і нерви. Ось чому ще до початку ремонту і слід вирішити, яка саме кімната зіграє цю архіважливу роль.

Розташування й інтер’єр вітальні в маленькій квартирі визначити дещо простіше, особливо якщо ви вирішили зробити кухню-студію. В такому випадку відразу після зони приготування їжі буде цілком доречно організувати зону прийому їжі з гостями, тобто – вітальню.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

Дуже ефективний стимулятор для творчих процесів – інтер’єри вітальні в квартирі на фото, тому ми подбали про достатню кількість та якість таких фотографій. Не пошкодуйте трохи часу, уважно розгляньте варіанти: прості і складні, яскраві і стримані, стильні і ексцентричні, щоб підхопити ідеї і підібрати основні підходи і цікаві нюанс. Гармонійно зв’яжіть їх між собою спочатку в своїй уяві, а потім і на моніторі комп’ютера або за допомогою фотошопу та інших доступних графічних додатків.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

Якщо вам недоступні ці комп’ютерні премудрості – не впадайте у відчай, а просто роздрукуйте на кольоровому принтері ваші фото дизайну вітальні в квартирі, щоб потім або самостійно, або за допомогою фахівця реалізувати в своїй вітальні. Так ви зможете успішно просунутися до наступного етапу ремонту – планування інтер’єру.

Другий етап – планування і попередня розстановка

Без цього етапу дизайн вітальні в квартирі або буде незручним, або неповним, або його не буде взагалі. Які предмети і пристрої стануть частиною його інтер’єру слід вирішити точно, навіть остаточно?

1. Музичний центр і телевізор. Обмеження розмірів та типів цих пристроїв у вас буде, скільки важить телевізор (особливо важливо знати цей параметр, якщо стіни з гіпсокартону або пінобетону – не самих міцних і навантажуються матеріалів). А може, вони будуть встановлюватися в меблеву стінку, тоді її ніші повинні відповідати розмірам апаратури і акустичних систем. До речі, акустику іноді теж вішають на стіну, так що слід врахувати і наявність меблів.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

2. Меблі у вітальні. В першу чергу слід визначити, чи буде в інтер’єрі вітальні бар і барна стійка. Друге за важливістю рішення – диван, куточок або диван і куточок. Причому не останню роль відіграє поверхню дивана або куточка, наявність м’яких підлокітників і можливість зручно відкинутися на спинку.

3. Камін – справжній або декоративний. Якщо в інтер’єрі вітальні передбачений справжній камін, то навряд чи над ним щось вдасться розмістити, як і поблизу від нього. Але якщо камін декоративний, то над ним «повисне» не тільки картина, але і відмінний плазмовий телевізор значних розмірів, а з боків – акустичні системи. Непогано, коли в вітальні розміщується акустика 5.1 для домашнього кінотеатру. Тоді і розстановка крісел або стільців буде залежати від вашого вибору «начинки» вітальні.

4. Ніша або інше цікаве надмірність. Якщо її площа достатня, то її можна виділити в окрему зону і заповнити меблями і прикрасами. А вхід в нішу підкреслити і позначити стильною аркою.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

В цілому, найкращий підхід до планування інтер’єру квартири і вітальні – промальовування всієї квартири і заповнення плану меблями та іншими обов’язковими предметами побуту. А точні розміри кожного предмета – основа для точного попадання в площі, кути і відстані.

Третій етап – творчий

Це ще не робота рук, але робота думки. На цьому етапі слід вирішити, в якому стилі буде виконуватися ваша вітальня. Найчастіше дизайнери дотримуються єдиної концепції для всіх приміщень і спрямовують зусилля на створення пов’язаної в своїй основі атмосфери.

Стилі, що підкреслюють розкіш і спроможність: ампір, рококо, бароко вимагають великого простору для розміщення відповідних аксесуарів, відповідно їх використання в маленьких приміщеннях виглядає безглуздо. Та й матеріали для цих стилів вибираються найдорожчі: антикваріат, коштовності, позолота, оксамит, натуральна шкіра, причому з певним розмахом, властивим дорогому житлу.

Маленька вітальня (дизайн на фото) в квартирі краще виглядає в стилях кантрі, класика, модерн, хай тек і мінімалізм. Хоча є й інші варіанти і підходи, які ведуть до відмінних результатів.

Матеріали

Справа смаку, але завжди в вітальні краще віддати перевагу натуральному дереву, склу, тканинам та іншим чисто природних матеріалів. Або точним копіям натуральних – безпрограшний вибір в будь-якому дизайні, крім ультрасучасних.

Інтер'єр вітальні в квартирі - три кроки до цікавого дизайну вітальні

Колір і світло

Частково колір буде продиктований стилем, але також і функціями вітальні:

  • Для прийому їжі кращі м’які «апетитні» тони: жовтий, бежевий, оранжевий.
  • Для відпочинку – заспокійливі і «прохолодні»: ніжно-блакитні, бірюзові і подібні.
  • А зонування при необхідності можна зробити саме колірним поділом частин одного приміщення – вітальні.

Освітлення варто зробити з можливістю підбору і зміни яскравості. Причому добре, коли головний світильник в центрі вітальні має функцію регулювання яскравості. А освітлення інших частин кімнати можна зробити або теж регульованим, або розділити на красиві і досить яскраві але без надмірностей групи світильників. Дуже ефектні в цьому відношенні світлодіодні стрічки в якості підсвітки та підгруп. Наприклад, підсвічування картин, ніш, окремого крісла або прикраси.

Висновок – розвага

Крім наведених вище, ви можете побачити найцікавіші інтер’єри квартир – фото «вітальня», представлені у вигляді галереї. Придивіться, тут точно є дизайн інтер’єру вітальні, який ви використовуєте як стартовий майданчик для власних ідей!