Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Дизайн квартири-студії, фото якої неможливо розглядати без захоплення, вимагає від власника квартири не тільки вкладення достатньої кількості коштів, а й прояви певної фантазії. Адже такий проект повинен забезпечувати єдиний стиль всіх предметів і всіх меблів в помещеніі.Без цього квартира не зможе вважатися красивою і затишною.

Чому ж до неї пред’являються такі вимоги?

Вся справа в тому, що квартира-студія – це приміщення, яке не має інших ізольованих приміщень. Тобто, це, по суті, однокімнатна квартира, в якій основні функціональні зони (спальня, кухня, передпокій і вітальня) об’єднані між собою. У такій квартирі практично відсутні перегородки, або ж вони грають роль умовного поділу зон.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Здавалося б, не дуже зручно жити в одній великій кімнаті. Однак, часто власники однокімнатних квартир вважають за краще саме цей варіант, який дозволяє розширити невелике приміщення за рахунок злиття кількох зон. Така затишна квартира в 30 кв м – дизайн студія надзвичайно популярна у молодих і творчих сімей. Сучасний і сміливий дизайн зазвичай притаманний тим, хто не боїться змін, а така студія якраз має на увазі використання новаторських і незвичайних рішень.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії   Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Переваги і деякі недоліки квартири-студії

Зупинимося спочатку на перевагах:

  • Величезна свобода творчості. Ви самостійно зможете змінити своє житло, зробити його неповторним, підлаштувати його під свій смак.
  • У будь-який момент є можливість змінити розташування зон, повністю перекроївши інтер’єр квартири.
  • Зручність знаходження в такому приміщенні. Підвищена функціональність, тобто об’єднання в собі декількох квартирних зон, дозволяє більш комфортно їх використовувати. Так, дизайн невеликої квартири-студії корисною площею близько 30 кв. м дає можливість одночасно розширити і кухню, і передпокій, і вітальню зі спальнею.
  • Єдиний дизайн і вміло підібране світлове оформлення створюють в приміщенні позитивну атмосферу.Дізайн квартири-студії, фото і відео підтверджують цю аксіому.
  • Більш низька вартість в порівнянні зі стандартною квартирою.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії   Особливості дизайну сучасної квартири-студії

А тепер трохи недоліків:

  • Загальна площа приміщення не завжди зручна в тому випадку, коли кому-небудь з членів сім’ї необхідно усамітнитися, зайнятися своєю справою або просто відпочити.
  • В одному приміщенні буде відбуватися змішування звуків і запахів. Наприклад, запах їжі, що готується буде поширюватися по всій квартирі. А при включенні музики буде задіяно всі приміщення. Для усунення цього недоліку застосовуються обмежувальні елементи. Можна спостерігати приклади такіхдізайнов квартири-студії, коли якась із зон квартири відгороджується від решти приміщення тим чи іншим способом.
  • При покупці вже готової квартири-студії необхідно буде вкласти чимало коштів для її перепланування в звичайну квартиру, так як в такому приміщенні все перегородки відсутні.

Перегородки в інтер’єрі

Різні перегородки грають дуже важливу роль як роздільники функціональних зон, визначаючи остаточний дизайн квартири-студії. Фотографії свідчать, що перегородки можуть мати абсолютно незвичайний вид, будучи елементами інтер’єру. Наприклад, вони можуть являти собою кілька полиць з книгами, підставку для побутової техніки, картину.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Якщо розглядати дизайн квартири-студії 30 кв. м, яка є досить маленькою, то не можна не згадати про розсувних перегородках. Вони дозволяють швидко розділяти приміщення в разі потреби. Кімната буквально за кілька секунд змінює свій вигляд, розділяючись на кілька закритих зон. Як правило, розсувні перегородки займають в квартирі мінімум місця, проходячи впритул до стін. Наприклад, перегородки, що рухаються по напрямних, досить зручно використовувати, створюючи зручний дизайн квартири-студії прямокутного планування.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Перегородки також можуть бути прозорими, матовими, кольоровими. Популярні кольорові вітражі як роздільники кухонної або спальної зон. Як перегородок може бути використана меблі. Так, диван, що стоїть спинкою у напрямку до кухні, служить умовним роздільником даної зони. Шафа-купе з успіхом можна використовувати як перегородку, особливо, якщо він буде мати кутову конструкцію. Сюди ж можна віднести і меблі на коліщатках, яку легко можна зрушувати для формування окремих місць в квартирі.

Особливості дизайну сучасної квартири-студії    Особливості дизайну сучасної квартири-студії

Використання багатофункціональних меблів

Приклади дизайну квартири-студії свідчать про те, що використання громіздких меблів в таких квартирах не вітається. Оскільки житлова площа і так недостатньо велика, меблі повинна бути багатофункціональною. Що це означає? Наприклад, крім дивана для відпочинку, розташованого у вашій квартирі, ви хочете мати також зручну і м’яке ліжко для нічного сну. Але вона банально не поміщається в кімнаті, ускладнюючи переміщення по ній. Рекомендується, в цьому випадку, скористатися ліжком, яка забирається в шафу. Увечері ліжко розкладається, а вранці піднімається і ховається в шафі.

Також популярні складаються столи, столи-підвіконня, барні стійки замість столів. Це особливо актуально для дизайну квартири-студії, що має прямокутну планування.

Відмінним варіантом економії місця є створення подіумів. Такі подіуми можуть підніматися на висоту, що перевищує висоту ліжка. Таким чином, поверх подіуму можна облаштувати робочу зону, а всередину подіуму буде засуватися ліжко після нічного сну. Мінімум місця із забезпеченням максимальної зручності в денний час. Завдяки такому підходу вдається створити досить затишну квартиру, дизайн якої відповідає повноцінної квартирі-студії

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*