Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Плануючи зведення ганку на дачі або заміському будинку, їх власники замислюються про вибір будівельного матеріалу. Адже ця споруда має бути якісним, виносити щоденні навантаження, а також вписуватися в загальний архітектурний ансамбль будинку.

У даній статті ми детально розглянемо варіанти ґанків з цегли і каменю, детальну технологію їх зведення, особливості обробки. Те, якими можуть прибудови з оформлення та дизайну, продемонструє галерея.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Підібрати відповідне ганок для будинку непросто, оскільки споруда повинна бути якісним і презентабельним. До виконання даних робіт можна залучити фахівців, або ж, вивчити технологію і зробити все самостійно.

Для будинку, зведеного з цегли або бетонних блоків, вхідна група може бути виконана з бетону, металу, цегли, каменю.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Маленьке гарне ганок цегляного будинку, фото

Важливі моменти, які слід врахувати

Перед зведенням прибудови для цегляного будинку або споруди з блоків слід визначитися з його розмірами і формою. Так для маленького садового будиночка буде недоречним прилаштувати величезну терасу, а для шикарного особняка не підійде скромний навіс.

Форма споруди теж важлива – вона підкреслює архітектуру будинку. Щоб підібрати вдалий варіант ганку для будинку, потрібно зробити попередню розмітку, забивши кілочки по його передбачуваного периметру і натягнувши нитки. Також бажано намітити розташування сходів, розрахувати кількість і розміри ступенів, продумати огорожу для забезпечення безпеки мешканців будинку.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Приклади різного дизайну ганку цегляного будинку, фото

Розглянемо особливості зведення прибудов з цегли та бетонних блоків.

Цегляна ганок

Якщо ви є власником особняка з цегли, то кращим вибором для нього буде аналогічне ганок. За колірним рішенням воно може збігатися з обробкою фасаду, або мати контрастний відтінок.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Різні колірні варіації ганку з цегли, фото

Цегляна споруда має наступні характеристики:

 • міцність і довговічність (термін експлуатації матеріалу 50-100 років);
 • стійкість до заморозків;
 • гарний зовнішній вигляд.

Цегляна ганок стане гармонійним доповненням фасаду. Воно прекрасно поєднується з іншими матеріалами – металом, куванням, каменем, черепицею.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Затишне закрите ганок цегляного будинку, фото

Технологія будівництва веранди з цегли

Щоб звести якісне цегляна ганок своїми руками, знадобиться розробити чіткий план будівництва. Дизайн конструкції повинен бути продуманий до дрібниць, щоб вона гармонійно доповнювала будинок.

Необхідні матеріали:

 • цегла;
 • цемент і пісок, щебінь, вода;
 • гідроізоляційний матеріал;
 • затирка для швів;
 • інструменти (болгарка, електродриль, шпатель);
 • облицювальний матеріал (за бажанням).

Порада: для зовнішніх робіт краще використовувати силікатна цегла, хоча і коштує він дорожче звичайного.

Перед тим, як побудувати ганок з цегли, слід закласти його основа – фундамент. Для цього проводять розмітку, і риють котлован необхідної глибини.

При спорудженні ганку своїми руками з цегли не варто економити на будівельних матеріалах. Якщо зробити неякісний фундамент, з часом він просяде, і порушитися цілісність всієї конструкції.

Врахуйте: фундамент закладається з урахуванням рівня грунтових вод, але він повинен бути не менше 20 см глибиною, щоб ганок в процесі експлуатації не деформувалося.

У готовий котлован закладається піщано-щебенева подушка. Після цього споруджується опалубка з армуючої сіткою, в яку заливається бетон.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Щоб бетон повністю застиг необхідно чекати близько тижня – після цього приступають до подальших робіт

Перед тим, як викласти ганок з цегли, його основу слід ретельно гідроізолювати, щоб захистити його від вологи. Для цих цілей можна застосувати звичайний руберойд. Зверху його заливають шаром цементу, а потім вже приступають до кладки цегли.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Зведення бічних елементів цегляної прибудови

Важливо: після закінчення кладки, цеглу обробляють розчином від висолів – це допоможе зберегти блискучу поверхню матеріалу в процесі експлуатації ганку.

Споруджена цегляна конструкція повинна сохнути 2-3 дні. Тільки після цього можна приступати до її обробці.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Приклад того, як зробити ганок з цегли

Декор

Щоб надати цегляної конструкції Індивідуальні можна зробити ступені різної форми: наприклад, що розширюються до низу сходів, або напівкруглі.

Використання оригінальних форм в оформленні екстер’єру – спосіб виділити свій будинок на тлі інших.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Надайте дому оригінальності, спорудивши напівкругле ганок з цегли

Цегляна ганок можна залишити без обробки, оскільки клінкерна цегла має гарний зовнішній вигляд сам по собі. Силікатна цегла можна облицьовувати плиткою, каменем.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Живі квіти в горщиках прикрасять ганок з цегли, фото

Ганок з блоків

Універсальної, в плані практичності і широких можливостей для декоративного оздоблення, є бетонна конструкція. Однак вона досить трудомістка у виконанні, простіше і вигідніше зробити ганок з блоків своїми руками.

Будівництво бетонної конструкції проводиться в кілька етапів:

 • підготовка майданчика під будівництво;
 • розмітка і розрахунок розмірів;
 • виготовлення опалубки;
 • кладка блоків з бетону.

Зведення ганку з піноблоків своїми руками для цегельного або будинку (з піно, шлакоблоків і газобетону) починається з підготовки майданчика і закладання фундаменту аналогічно, як під цегляну веранду. Також підстава можна викласти з блоків.

Порада: щоб конструкція була рівною, періодично перевіряйте її схилом і рівнем. Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

закладання фундаменту

Коли фундамент устоится – приступають до спорудження конструкції. Блоки встановлюються по периметру фундаменту на цементний розчин, залишаючи отвору для дверей і вікон.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Приклад того, як спорудити закрите ганок з блоків

Способи обробки конструкції з блоків

Сходинки з бетонних блоків можна обштукатурити, щоб приховати всі шви, або облицювати одним з оздоблювальних матеріалів.

Врахуйте: проступи сходи краще не штукатурити (звичайний цемент під впливом атмосферних явищ швидко зруйнуватися), можна обробити тільки її бічні частини. А для обробки маршу краще використовувати плитку, камінь. Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

На фото зображено відкритий ґанок цегляного будинку, укріплене технікою залізнення бетону

Веранда з каменю

Готову конструкцію з газобетону, керамзитобетонних, газосилікатних блоків потрібно обробити, щоб надати її більш презентабельний вигляд. Для цього використовується плитка, штучний і натуральний камінь.

Пам’ятайте: обробка веранди і фасаду приватного будинку повинна бути виконана в єдиному стилі. Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Навіть просте ганок з каменю своїми руками підкреслює монументальність споруди

Плануючи обробку для бетонного ганку з каменю, зверніть увагу на граніт.

Гранітне покриття добре переносить температурні коливання, постійні навантаження. Поставляється воно у вигляді плит, які швидко монтуються на спеціальний клей.

На замітку: ціни на облицювання природним каменем залежать від його породи, способу обробки матеріалу. Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Фото ганку з граніту з вишуканими кованими поручнями

Для обробки вхідної групи особняка не обов’язково використовувати граніт або мармур. Для цих цілей підійдуть і інші камені, більш доступні за вартістю – піщаник, сланець, вапняк, базальт.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Недорогий варіант ганку з каменю, фото

Зносостійким і практичним матеріалом, який можна використовувати для зовнішніх робіт, є бруківка. Вона має безліч форм, кольорів, що дозволяє спорудити ганок будь-якого дизайну.

Як зробити ганок своїми руками з цегли та блоків

Нетрадиційний підхід в оформленні вхідної групи будинку – фото ганку з бруківки

Підсумок

Зведення ганку – завершальний етап будівництва будинку. Щоб спорудити якісну, практичну і довговічну конструкцію, найчастіше використовують цеглу і бетонні блоки. За допомогою клінкерної цегли можна домогтися прекрасного декоративного ефекту, а для маскування конструкції з непривабливих блоків використовується обробка ганку каменем.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*