Плануючи зведення ганку на дачі або заміському будинку, їх власники замислюються про вибір будівельного матеріалу. Адже ця споруда має бути якісним, виносити щоденні навантаження, а також вписуватися в загальний архітектурний ансамбль будинку.
У даній статті ми детально розглянемо варіанти ґанків з цегли і каменю, детальну технологію їх зведення, особливості обробки. Те, якими можуть прибудови з оформлення та дизайну, продемонструє галерея.
Підібрати відповідне ганок для будинку непросто, оскільки споруда повинна бути якісним і презентабельним. До виконання даних робіт можна залучити фахівців, або ж, вивчити технологію і зробити все самостійно.
Для будинку, зведеного з цегли або бетонних блоків, вхідна група може бути виконана з бетону, металу, цегли, каменю.
Маленьке гарне ганок цегляного будинку, фото
Важливі моменти, які слід врахувати
Перед зведенням прибудови для цегляного будинку або споруди з блоків слід визначитися з його розмірами і формою. Так для маленького садового будиночка буде недоречним прилаштувати величезну терасу, а для шикарного особняка не підійде скромний навіс.
Форма споруди теж важлива – вона підкреслює архітектуру будинку. Щоб підібрати вдалий варіант ганку для будинку, потрібно зробити попередню розмітку, забивши кілочки по його передбачуваного периметру і натягнувши нитки. Також бажано намітити розташування сходів, розрахувати кількість і розміри ступенів, продумати огорожу для забезпечення безпеки мешканців будинку.
Приклади різного дизайну ганку цегляного будинку, фото
Розглянемо особливості зведення прибудов з цегли та бетонних блоків.
Цегляна ганок
Якщо ви є власником особняка з цегли, то кращим вибором для нього буде аналогічне ганок. За колірним рішенням воно може збігатися з обробкою фасаду, або мати контрастний відтінок.
Різні колірні варіації ганку з цегли, фото
Цегляна споруда має наступні характеристики:
- міцність і довговічність (термін експлуатації матеріалу 50-100 років);
- стійкість до заморозків;
- гарний зовнішній вигляд.
Цегляна ганок стане гармонійним доповненням фасаду. Воно прекрасно поєднується з іншими матеріалами – металом, куванням, каменем, черепицею.
Затишне закрите ганок цегляного будинку, фото
Технологія будівництва веранди з цегли
Щоб звести якісне цегляна ганок своїми руками, знадобиться розробити чіткий план будівництва. Дизайн конструкції повинен бути продуманий до дрібниць, щоб вона гармонійно доповнювала будинок.
Необхідні матеріали:
- цегла;
- цемент і пісок, щебінь, вода;
- гідроізоляційний матеріал;
- затирка для швів;
- інструменти (болгарка, електродриль, шпатель);
- облицювальний матеріал (за бажанням).
Порада: для зовнішніх робіт краще використовувати силікатна цегла, хоча і коштує він дорожче звичайного.
Перед тим, як побудувати ганок з цегли, слід закласти його основа – фундамент. Для цього проводять розмітку, і риють котлован необхідної глибини.
При спорудженні ганку своїми руками з цегли не варто економити на будівельних матеріалах. Якщо зробити неякісний фундамент, з часом він просяде, і порушитися цілісність всієї конструкції.
Врахуйте: фундамент закладається з урахуванням рівня грунтових вод, але він повинен бути не менше 20 см глибиною, щоб ганок в процесі експлуатації не деформувалося.
У готовий котлован закладається піщано-щебенева подушка. Після цього споруджується опалубка з армуючої сіткою, в яку заливається бетон.
Щоб бетон повністю застиг необхідно чекати близько тижня – після цього приступають до подальших робіт
Перед тим, як викласти ганок з цегли, його основу слід ретельно гідроізолювати, щоб захистити його від вологи. Для цих цілей можна застосувати звичайний руберойд. Зверху його заливають шаром цементу, а потім вже приступають до кладки цегли.
Зведення бічних елементів цегляної прибудови
Важливо: після закінчення кладки, цеглу обробляють розчином від висолів – це допоможе зберегти блискучу поверхню матеріалу в процесі експлуатації ганку.
Споруджена цегляна конструкція повинна сохнути 2-3 дні. Тільки після цього можна приступати до її обробці.
Приклад того, як зробити ганок з цегли
Декор
Щоб надати цегляної конструкції Індивідуальні можна зробити ступені різної форми: наприклад, що розширюються до низу сходів, або напівкруглі.
Використання оригінальних форм в оформленні екстер’єру – спосіб виділити свій будинок на тлі інших.
Надайте дому оригінальності, спорудивши напівкругле ганок з цегли
Цегляна ганок можна залишити без обробки, оскільки клінкерна цегла має гарний зовнішній вигляд сам по собі. Силікатна цегла можна облицьовувати плиткою, каменем.
Живі квіти в горщиках прикрасять ганок з цегли, фото
Ганок з блоків
Універсальної, в плані практичності і широких можливостей для декоративного оздоблення, є бетонна конструкція. Однак вона досить трудомістка у виконанні, простіше і вигідніше зробити ганок з блоків своїми руками.
Будівництво бетонної конструкції проводиться в кілька етапів:
- підготовка майданчика під будівництво;
- розмітка і розрахунок розмірів;
- виготовлення опалубки;
- кладка блоків з бетону.
Зведення ганку з піноблоків своїми руками для цегельного або будинку (з піно, шлакоблоків і газобетону) починається з підготовки майданчика і закладання фундаменту аналогічно, як під цегляну веранду. Також підстава можна викласти з блоків.
Порада: щоб конструкція була рівною, періодично перевіряйте її схилом і рівнем.
закладання фундаменту
Коли фундамент устоится – приступають до спорудження конструкції. Блоки встановлюються по периметру фундаменту на цементний розчин, залишаючи отвору для дверей і вікон.
Приклад того, як спорудити закрите ганок з блоків
Способи обробки конструкції з блоків
Сходинки з бетонних блоків можна обштукатурити, щоб приховати всі шви, або облицювати одним з оздоблювальних матеріалів.
Врахуйте: проступи сходи краще не штукатурити (звичайний цемент під впливом атмосферних явищ швидко зруйнуватися), можна обробити тільки її бічні частини. А для обробки маршу краще використовувати плитку, камінь.
На фото зображено відкритий ґанок цегляного будинку, укріплене технікою залізнення бетону
Веранда з каменю
Готову конструкцію з газобетону, керамзитобетонних, газосилікатних блоків потрібно обробити, щоб надати її більш презентабельний вигляд. Для цього використовується плитка, штучний і натуральний камінь.
Пам’ятайте: обробка веранди і фасаду приватного будинку повинна бути виконана в єдиному стилі.
Навіть просте ганок з каменю своїми руками підкреслює монументальність споруди
Плануючи обробку для бетонного ганку з каменю, зверніть увагу на граніт.
Гранітне покриття добре переносить температурні коливання, постійні навантаження. Поставляється воно у вигляді плит, які швидко монтуються на спеціальний клей.
На замітку: ціни на облицювання природним каменем залежать від його породи, способу обробки матеріалу.
Фото ганку з граніту з вишуканими кованими поручнями
Для обробки вхідної групи особняка не обов’язково використовувати граніт або мармур. Для цих цілей підійдуть і інші камені, більш доступні за вартістю – піщаник, сланець, вапняк, базальт.
Недорогий варіант ганку з каменю, фото
Зносостійким і практичним матеріалом, який можна використовувати для зовнішніх робіт, є бруківка. Вона має безліч форм, кольорів, що дозволяє спорудити ганок будь-якого дизайну.
Нетрадиційний підхід в оформленні вхідної групи будинку – фото ганку з бруківки
Підсумок
Зведення ганку – завершальний етап будівництва будинку. Щоб спорудити якісну, практичну і довговічну конструкцію, найчастіше використовують цеглу і бетонні блоки. За допомогою клінкерної цегли можна домогтися прекрасного декоративного ефекту, а для маскування конструкції з непривабливих блоків використовується обробка ганку каменем.