Садова плетені меблі – цікаві варіанти для дачної ділянки

В облаштуванні зони відпочинку дачної ділянки намагаються використовувати натуральні матеріали. Плетені садові меблі добре підходить для цих цілей.

Садова плетені меблі - цікаві варіанти для дачної ділянки
Плетені меблі природним чином гармонує з навколишнім природним середовищем, створює зони комфорту, релаксації

Різновиди плетених меблів – популярні матеріали

Для виготовлення плетених меблів застосовують різні матеріали. Найважливіше, щоб сировина була пружним, еластичним і міцним. Весь матеріал, який застосовують для плетіння, ділять на основний і допоміжний.

Меблі з натуральний ротанг

Виготовлення меблів з натурального ротанга – трудомісткий процес, оскільки перед плетінням прути треба ретельно обробити. Ротанг потрібно очистити від кори, розсортувати по товщині, обробити паром і вирівняти лозу. З кори ротанга роблять килимки, різні елементи для крісел.

Садова плетені меблі - цікаві варіанти для дачної ділянки
Тонка лоза підходить для формування кутів або плетіння візерунків, а з товстого стебла виготовляють безпосередньо каркас

Для складання каркаса лозі потрібно надати необхідну форму (спочатку вона обробляється паром). Для додання вигинів конструкції, її на добу фіксують в спеціальному верстаті. З’єднують всі деталі майбутнього виробу також ротангу. Якщо меблі покрити лаком, вона довго зберігає натуральну текстуру.

Вироби з ротанга робляться майже по безвідходного виробництва. Такі меблі – екологічна, міцна, стійка до вологи, характеризується невеликою вагою і довгим терміном експлуатації.

Але існують і недоліки – натуральний ротанг дорогою. Цей матеріал не переносить різких змін температури, близької знаходження біля відкритого вогню або приладів опалення. Цією меблів потрібно дбайливий догляд.

Щоб відпочинок на натуральних меблів був комфортним, використовують м’які подушки і матраци.

Плетені меблі з штучного ротанга

Альтернативою натуральним матеріалам стане штучний ротанг. Він не боїться вологи, більш того, садові меблі з ротанга можна мити водою зі шланга.

Синтетичний ротанг виробляють з поліетиленової, каучукової маси. Термічно розігріте сировину продавлюють через отвори різної форми (метод екструзії). Після застигання маси, нитки згортають в котушки. Довжина стрічки не обмежена, тому з нею легше працювати майстрам.

Садова плетені меблі - цікаві варіанти для дачної ділянки
Текстура матеріалу має багато кольорів, відтінків, імітує натуральні аналоги

Натуральні моделі цінуються вище, так як це ексклюзив. Це трудомістка ручна робота, яка починається з заготівлі сировини, закінчується виготовленням меблів.

До переваг техноротанга відносяться:

  1. Низька собівартість сировини.
  2. Меблі імітує натуральний матеріал, тому не поступається по естетичну красу.
  3. Тривалий термін служби.
  4. Штучне волокно більш міцне, тому менше деформується. Використовують різні матеріали, різні каркаси, щільне плетіння приховує їх. Застосовують дерев’яний брус, композитні сплави, алюмінієві конструкції.
  5. Великий вибір моделей.

Природні матеріали займають першість у шкалі по екологічну чистоту. Техноротангу та додані до нього фарбувальні пігменти проходять тестування по ГОСТам.

Меблі з тика в поєднанні з іншими сучасними матеріалами

Основна особливість тика полягає в що знаходяться в його складі маслянистих речовин, які захищають меблі від загнивання і шкідливих комах. Навіть під час тривалого контакту з вологою або землею тик не зіпсується. Його застосовують при спорудженні будівель, виготовленні меблів.

По своїй міцності тик максимально наближений до дуба. Дерево не піддається впливу агресивних кислот, також матеріал не тріскається під дією прямих сонячних променів. У тика широка палітра: від рожевого до темно-коричневого. Згодом поверхня набуває більш виражений рельєф, колір також може змінюватися. Коригування проводять за допомогою лаку. Чим деревина старше, тим краще у неї стійкість до вогню.

Під час придбання комплекту тикової меблів необхідно звертати увагу на кріплення елементів. Найбільш надійні – дерев’яні шканти. На вулиці кріплення незначно розбухає і виходить ще міцніше, на відміну від болтового з’єднання. Гвинти зазвичай маскують під дерев’яними заглушками, які можуть відпасти, і привабливий вигляд меблів втрачається.

Всі елементи тикової меблів повинні бути ретельно оброблені. На поверхні з часом може проявитися сріблястий наліт, який з легкістю можна прибрати щіткою.

Читайте на нашому сайті: дачні та садові меблі з дерева.

Зимові теплиці для дачі

Меблі з ротангу – переваги і недоліки

Вибір сировини залежить від які ростуть рослин в регіоні, придатних для плетіння. В Азії, Африці, деяких районах Австралії заготовляють ротанг. Для цього чистять і сушать лозу пальми ротанга (Каламус). Вона може досягати в довжину 200-300 метрів, добре гнеться, є сировиною для плетіння.

Використовують також стебла очерету, в основному підводну частину. Волога і пориста внутрішня структура робить їх гнучкими. Характеристики поступаються ротангу по довжині заготовок (від 1 до 2,5 м). Підходить для виготовлення окремих ажурних елементів: спинки крісла, дивана.

Радимо подивитися відео: секрети виготовлення меблів з ротанга.


У середній смузі в якості основної сировини використовують вербові гілки, гілки черемшини. На різних територіях зростає багато видів цих рослин. Для плетіння придатні в основному молоді пагони чагарників, дерев.

Для каркасів в основному застосовують бамбук. Міцність і легкість стовбурів рослини підходить для виготовлення плетених меблів. У помірному кліматі основу роблять з гілок ліщини. У чагарнику горіха стебла від 2 до 4 м, без бічних відводків. Після термічної обробки вони стають гнучкими, зберігаючи міцність.

Плюси плетених меблів з натуральних матеріалів:

  1. Естетична привабливість, неповторність комплектів. Предмети плетуть вручну, кожен майстер використовує індивідуальні технології, сам вибирає, готує сировину.
  2. Екологічна чистота матеріалу.
  3. Плетені меблі легка, одночасно – міцна.
  4. Правильна технологічна обробка сировини, збирання, нанесення захисних складів (вологостійких лаків) робить її довговічною.
  5. За виробами досить просто доглядати. Потрібно пропилососити, потім протерти злегка вологою м’якою серветкою.

Підвищена вологість, різкі перепади температури негативно впливають на меблі ротанга. Її краще використовувати на критих майданчиках (терасі, альтанці). У холодну пору року заносять в приміщення на зберігання. Вироби можуть розсохтися, якщо протягом тривалого часу перебувають під впливом прямих сонячних променів.

Про садової меблі для тераси і веранди можете дізнатися докладніше на нашому сайті.

Як вибрати плетені меблювання: поради та рекомендації

Перш за все, зверніть увагу на виробника. Майстерні, які роками займаються плетінням меблів, рекламують свої вироби на сайтах. Там детально розповідають про види основної сировини, способах заготівлі, обробки. Докладно описується виготовлення меблів.

При виборі предметів зверніть увагу:

  1. На каркас, його елементи надійно скріплюються металевим кріпленням в малопомітних місцях.
  2. Бажано, щоб меблі мали менше стиків. З’єднання намагаються робити в прихованих від ока місцях.
  3. Якісна обплетення (рант по краях) фіксує, закріплює лозу, вона повинна бути щільною, без дефектів. Іноді для цих цілей застосовують шкіру, вона добре поєднується з природними рослинними матеріалами.
  4. Перевірте надійність самої конструкції. Присядьте на диван, гойдалку, крісло. Всі його елементи повинні бути симетричні, не прогинатися під вагою. Легке поскрипування природно для цих меблів. На поверхні матеріалу не повинно бути явних дефектів, нехарактерних плям.
  5. У технічному паспорті проставляють гарантійну позначку.

Всі сумлінні виробники дають гарантію.

Плетені меблі своїми руками

Зробити меблі можна самостійно. Краще починати навчання з невеликих предметів: кошиків, скриньок. Виготовлення великих моделей вимагає навичок. Існують навчальні посібники, відеоматеріали, які допоможуть освоїти основні техніки плетіння з різних матеріалів.

Барбекю для дачі

Дивіться у відео: плетіння стільниці з ротанга своїми руками.

Якщо використовується натуральний матеріал, то його попередньо необхідно заготовити в необхідній кількості. Зрізають лозу ранньою весною, до появи перших бруньок, або пізно восени.

Натуральні матеріали для плетіння:

  • верба
  • коріння сосни і ялини
  • натуральна береста
  • очерет
  • стебла малини і ожини і черемхи
  • ліщина

Вибирають молоді пагони, які добре гнуться. Зріз роблять під кутом (приблизно 40 град.) Для зручності плетіння, потім складують, висушують.

Розрізняють меблі на дерев’яному каркасі з бруса або на основі з гілок ліщини. Їх теж заготовляють, знімають верхній шар, сушать.

Безпосередньо перед плетінням сировину кип’ятять у воді. Якщо пропарювати гілки 2-3 години, то лоза буде світлого відтінку, темного – якщо пропарити 5-6 годин. Термічно оброблений, просочений вологою матеріал легко гнеться. Кору знімають інструментом, який називається розщеп. Вибирають модель меблів, або роблять окремий ескіз.

Садова плетені меблі - цікаві варіанти для дачної ділянки
Основні форми плетіння, що застосовуються для виготовлення меблів

Спочатку роблять каркас, між собою елементи скріплюють саморізами. Після складання йому дають час просохнути. В результаті дерево набуває потрібну форму, міцність.

Потім переходять до плетіння окремих частин. Краї лози фіксують на каркасі, використовуючи степлер.

Заключний етап – оплетка, вона закріплює плетіння на каркасі. Для цього використовують зрізи більш товстих гілок лози. Фіксація обплетення буде надійною, якщо її проклеїти. Додатково меблі розкривають прозорим вологостійким лаком. Дають повністю просохнути.

Інструкція виготовлення плетеного стільця

Як приклад опишемо поетапне виготовлення плетеного стільця:

  1. Потрібно виготовити каркас або купити готовий.
  2. Після на каркасі кріпляться стійки. Для чого також застосовують прути діаметром 20-25 мм.
  3. Далі виконують суцільне плетиво сидіння лозою діаметром 12-15 мм.
  4. Потім виконується плетіння спинки. В цьому випадку можна вибрати суцільний спосіб або спробувати зробити ажурний малюнок.
  5. В кінці зібраний стілець зачищають і обрізають стирчать прути, що залишилися після плетіння, рівняють густоту обплетення.

Таким же чином можна виготовити крісло, але в цьому випадку до каркаса потрібно додати підлокітники.

Читайте на нашому сайті: дачні меблі з піддонів.

висновок

Витонченість, легкість, екологічна чистота плетених меблів робить її популярною. Вона створює ауру домашнього затишку, одночасно будучи гарним декором для оформлення дизайну садової ділянки. Вишукана краса дозволяє їх природно вписати в різні стилі ландшафтного дизайну. Вона доречно виглядає, як в мінімалістичному інтер’єрі, ландшафті, так і в класичному.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*