Після обробки і прикраси літнього майданчика в приватному будинку варто подумати про обстановку. Вдало скомплектувати меблі для тераси, можна створити затишний куточок для відпочинку і трапез на повітрі.
Як вибрати стиль
Тераса відрізняється від веранди, її розташовують за будинком, на піднесеному підставі або височини. Захищають, інакше територія буде схожа на відкриту літню площадку.
Дизайн може бути трьох видів:
- Відкриту зону без фундаменту закривають навісом, виходить комфортна територія для літнього відпочинку на дачі.
- Закритий варіант на окремому стрічковому фундаменті. Можна встановити вентиляцію, опалення для цілорічного застосування.
- Універсальний тип користується більшою популярністю. У ній монтують додаткові склопакети, двері, обладнають дахом. Закритий варіант легко перетворюється у відкритий.
На майданчику повинно бути ясно, тому потрібно встановити досить вікон. У заміських будинках облаштовують тераси на другому поверсі, на даху. Для захисту від сонця тут споруджують тент або стаціонарний навіс.
Варіанти обробки
Стиль приміщення вибирають в залежності від дизайну будівлі, смаків і матеріальних можливостей власників. Можна взяти моменти з оформлення будинку, а в загальному, тут більш доречні такі стилі:
- кантрі – переважають теплі кольори, «состаренное» натуральне дерево, строкатий текстиль, нашарування квітів і фактур;
- будинки прованс – холодні відтінки, білий, в інтер’єрі є елементи цегляної кладки, підлоги з каменю або плитки, фарбоване дерево;
- поп-арт більше підходить до оформлення дизайну для дітей, тут присутні графіті, кольору на стінах грають, вони яскраві, зображення створюють ігрову атмосферу;
- традиційний стиль має на увазі класику, суворе поєднання палітри;
- інтер’єр в британській манері передбачає елегантність, декоровані полки, темні кольори, плетені меблі, крісло-гойдалку;
- сільський стиль: дерев’яне лакове покриття стін, підлоги, полки з сільської начинням, проста обстановка, неяскраві фіранки на вікнах;
- гламур – рожеві відтінки, яскраві однотонні шпалери, дзеркала, меблювання в світлих тонах;
- сучасний напрямок більш дороге, йому характерні світлі кольори, поліровані підлоги, плоский телевізор на стіні, відсутність килимів, а меблювання повинна бути шкіряна або світла, без ворсу.
Такі тенденції найбільш часто використовуються в оформленні внутрішнього простору.
Не потрібно забувати про кімнатних рослинах, присутність яких пожвавить будь-який інтер’єр.
Популярні матеріали
Для облаштування краще використовувати натуральну меблі. Виробники пропонують великий вибір, проте варто вона недешево. Як заміну можна купити предмети зі штучних матеріалів.
У них є переваги: недорогі, легкі, не вимагає особливого догляду, але недовговічні. Найбільш популярні вироби з дерева, штучного ротанга, пластика.
Меблі з дерева
Відпочивати на свіжому повітрі на дерев’яних меблів зручно і корисно, адже деревина – екологічно чистий матеріал. Предмети виготовляють із сосни, дуба, ясеня, клена. Обробляють спецскладом, що захищають від грибка, комах.
Дерев’яна обстановка гармонує з інтер’єром тераси, при правильному догляді вона прослужить довго. Також є складні меблі для відкритої тераси з подібного матеріалу, вона легко забирається в негоду або на зиму.
Меблі з ротанга
Вироби з штучного ротанга не схильні до впливу вологи, майже невагомі, виглядають стильно.
Однак меблі ротанга деформується під впливом сонячних променів, вона не повинна довго знаходитися на сонці.
Вулична пластикова садові меблі
Це найдешевший варіант. Пластикові гарнітури легкі, компактні. На вигляд можна подумати, що вони виготовлені з лози або ротанга. На ринку представлений модельний ряд всіляких квітів.
Тут перераховані не всі представники садових гарнітурів, власники можуть замовити металеві, шкіряні або м’які.
Меблі для веранди та тераси: правильний догляд
Садова обстановка вимагає грамотного догляду. Правила експлуатації залежать від того, з якого матеріалу виконані столи, стільці:
- Якщо на меблі надіті чохли, їх перуть в машинці, гладять.
- Плями з м’яких меблів легко видалити губкою, змоченою в миючому засобі.
- Плетені меблі чистять спеціальною щіткою.
- Нефарбовані вироби обробляють мийним складом, дають просохнути. Щоб дерев’яні предмети прослужили довше, їх покривають маслом для терас. Воно виключає деформацію деревини, надає їй специфічний блиск. Оновленої меблі буде виглядати і після фарбування.
- За пластиком легко доглядати, досить вимити його звичайною водою з порошком або милом.
Потрібно не забувати прибирати меблі з тераси в дощову пору. На зиму варто занести її в тепле приміщення, накрити текстильним полотном, щоб не проникала пил.
Дивіться у відео: оформлення інтер’єру тераси меблями.
На що звернути увагу при покупці плетених меблів
При покупці варто зосередитися на наступних характеристиках:
- термін служби;
- поєднання з інтер’єром будинку;
- ціна;
- стійкість до вологості, сонячних променів.
Основний критерій – бажання домовласника. Красиве і грамотно оформлене простір тераси, обставлене добротними меблями, буде сприяти затишного відпочинку в спокійній обстановці.