Як зробити лавку з піддонів

На дачі прийнято і працювати, і відпочивати, а який же відпочинок без зручною садової лавки? Лавка з піддонів, пластикових пляшок, глини, каменю, відходів деревини та інших різних підручних матеріалів відмінно вписується в сільський інтер’єр і доступна для виконання своїми руками.

Як зробити лавку з піддонів
Лавки і столик для дачі з піддонів

Види садових лавок з підручних матеріалів

Найпростіший варіант створення затишку на дачній ділянці – це купити готову лавку, виготовлену в спеціалізованій майстерні, благо різновиди стилів і матеріалів досить великі. Але це дорого і дуже просто для господаря, який любить зробити що-небудь для будинку своїми руками, якщо вони у нього вмілі.

З матеріалами в особистому господарстві проблем не буває. Для пристрою місця, де можна перепочити, необов’язково купувати спеціальні заготовки, досить просто озирнутися навколо. Саморобні оригінальні лавки можуть бути різними за призначенням:

 • Простими. Це звичайна лава для відпочинку;
 • З додатковими функціями. Лавка може бути підвішена як гойдалки з піддонів, може мати вбудовані шафки для дрібниць, її спинка може служити одночасно підпорою для рослин. Лава може бути поєднана зі столиком.
  Як зробити лавку з піддонів
  Варіант підвішеною лавки з піддонів для саду

За типом установки, лавки можна розділити на фундаментальні, які зміцнюються в одному місці на постійно, і мобільні, які можна переставити в будь-яке місце і прибрати в приміщення після закінчення сезону.
Матеріалами для створення лави своїми руками найчастіше служать:

 • Дерев’яні вироби. Залишки дошки, пеньки, піддони, які залишилися після доставки і зберігання різноманітних будматеріалів – все перетворюється в оригінальні елементи інтер’єру, які зберігають властивості і тепло натурального речовини, прості для обробки. Недолік один: для тривалого терміну служби потрібна хороша обробка;
 • Глина. Унікальний, пластичний натуральний матеріал в умілих руках перетворюється на справжній витвір мистецтва, яке прослужить не один десяток років. В якості основи для глиняного лави використовують піддони або пластикові пляшки, наповнені землею;
  Як зробити лавку з піддонів
 • Камені. Прибрані з городу камені, складені і укріплені в вигляді лави, можуть служити в цій ролі дуже довго. Іноді місця для сидіння прилаштовують разом зі зведенням кам’яних загороджень. Недолік каменю – він холодний. Для додавання затишного тепла для такої лави потрібно зробити сидіння з дерева, піддонів або подушок.

Необхідні матеріали для пристрою лавки їх піддонів

Непотрібні, які виконали свою роль піддони, вирішили не викидати і своїми руками перетворити їх в потрібні і оригінальні лавки? Відмінно! Залишилося приготувати ще деякі необхідні інструменти і матеріали. Ось основний перелік для створення простої лавки:

 • Ручна пила;
 • піддон;
 • лом;
 • викрутка;
 • Саморізи з великою голівкою 5 х 100 мм;
 • шуруповерт.

Проста лава з піддонів

Піддон перетворюється в лавку нескладними легкими рухами умілих рук.

 1. Вибрати правильний, міцний і рівний піддон, з двома рядами планок і поставити перед собою на одну з менших бічних сторін.
 2. По верхньому краю середнього блоку акуратно розпилюється верхній шар дощок уздовж короткої сторони.
 3. Другий розріз потрібно зробити з протилежного боку паралельно першому, але вже по нижньому краю середнього блоку.
 4. Піддон потрібно розділити на дві частини. Для цього акуратно, за допомогою лома відокремити від середніх блоків ту частину піддону, де зріз зроблений знизу. Має вийти: один сегмент короткий, з рівними частинами нижнього і верхнього шару, у другому сегменті один шар буде довшим (він вважається в подальшому нижнім).
  Як зробити лавку з піддонів
 5. У короткому сегменті поділяються шари. Один перетворюється в три планки з половинками блоків – ніжки. Цілісна частина з рештою блоками буде спинкою.
 6. Етап перетворення незрозумілих частин в лаву, тобто складання. Покладіть більший сегмент (сидіння) так, щоб дошки, які довше, були знизу; акуратно розсуньте їх і приєднайте спинку так, щоб її блоки щільно до упору увійшли між дошками сидіння.
 7. Місця з’єднання блоків і дощок сидіння і спинки закріпіть знизу, зверху і збоку за допомогою саморізів.
 8. Уже виріб стало схоже на лаву, залишилося прикріпити ніжки. Для цього використовують залишилися три планки, які кріплять саморізами до нижньої частини сидіння. Виходить ось так.
  Як зробити лавку з піддонів
 9. Залишилося обробити і декорувати на свій розсуд своїми руками.

Лавка з шафкою

Для створення лавки, яка буде вміщати в себе невеликий вбудований шафка для подушок, пледа і інших дрібниць, крім звичайного набору необхідних матеріалів та інструментів, знадобляться:

 • Дошка для дверки;
 • Бруски для ніжок;
 • 8 металевих куточків;
 • Металеві петлі – 2;
 • 8 плоских планок для кріплення.

Процедура створення така:

 1. Піддон розрізається на дві рівні частини вздовж.
 2. Одна частина буде сидінням, до неї зі зворотного боку за допомогою металевих куточків кріпляться бруски для ніжок.
 3. Друга частина – спинка. Кріпиться до сидіння за допомогою таких же куточків. Можна на лаві посидіти і перевірити, чи всі міцно, де потрібно, підправити і прикріпити надійніше.
  Як зробити лавку з піддонів
 4. У спинці утворився такий вузенький скриньку. Кришку до неї можна зробити з підготовленої заздалегідь планки, яка кріпиться за допомогою двох петель.
 5. Залишилося лавку обробити, пофарбувати і визначити їй місце.
 6. Таку лавочку можна перетворити в затишний садовий диванчик з піддонів, якщо виготовити до неї м’яке сидіння, або покласти подушки.

  Оздоблення і дизайн дерев’яних лавок з піддонів

Лавка-гойдалки з піддонів

З двох дерев’яних палет можна зробити своїми руками просту, але від цього не менш привабливу лавку для садових гойдалок. На підготовчому етапі приготуйте необхідне приладдя:

 • Ручну пилку;
 • Шуруповерт з саморізами;
 • 6 металевих куточків;
 • 6 пластин для кріплення.

Процес виготовлення виглядає так:

 1. Одну з палет розташуйте перед собою так, що б її верхні дошки розташовувалися перед вами горизонтально.
 2. Нижня дошка разом з підпорами відпилюється.
 3. Підготовлений таким чином піддон призначте до будь-якої опори відпиляної стороною вниз, до нього під прямим кутом щільно приєднайте другий піддон і в нинішньому кутку скріпіть металевими куточками і саморізами.
 4. Переверніть виріб і зі зворотного боку встик скріпіть металевими пластинами.
  Як зробити лавку з піддонів
  Приклад кріплення металевих пластин до підвісної лавці

 5. Після обробки таку лавку можна поставити на ніжки і використовувати традиційним способом, а можна приєднати за допомогою ланцюгів до змонтованої заздалегідь опорної конструкції, і отримати відмінні гойдалки.

Оригінальні ідеї

Класичний варіант готового виробу необов’язковий. Фантазія вітається завжди і підказує найоригінальніші ідеї.

 • Ніжки до лавки можуть бути простими дерев’яними брусками, а можуть бути прикрашені різьбленням. Можна поставити готову лаву на підставку з складених і укріплених каменів або цегли;
 • Прироблені до боків перила із залишків тих же піддонів зроблять лаву більш зручною для відпочинку;
 • Необов’язково робити пряму спинку: вона може бути асиметричною, під кутом, закругленою.

Обробка готового виробу

Дерев’яні піддони мають міцну конструкцію, але на обробку дошки не витрачають ні часу, ні матеріалу. Це зрозуміло, адже основне їх призначення аж ніяк не декоративне.

При використанні піддонів для виготовлення виробів своїми руками потрібно більш ретельна обробка від сучків, трісок, забивання тріщин і надання виробу естетичного вигляду.

Для оздоблювальних робіт знадобляться:

 • Наждачний папір з великим і дрібним зерном;
 • Замазка або гіпс;
 • Водовідштовхувальне просочення;
 • грунтовка;
 • Фарба або лак;
 • кисті;
 • шпатель.

Процес обробки звичайний для будь-якого вироби з дерева.

 1. Спочатку обробіть ретельно все виріб наждачним папером: спочатку з великим зерном, потім дрібнозернистою.
  Як зробити лавку з піддонів
  Покрокова інструкція з виготовлення лавки з піддонів

 2. Добре огляньте і затріть замазкою або гіпсом наявні щілини, подряпини, вирівняйте шпателем, після засихання також потрібно гарненько зашкуріть.
 3. Лавки, які будуть використовуватися більше часу на відкритому повітрі, краще обробити водовідштовхувальним просоченням, антисептиком.
 4. Перед фарбуванням нанесіть шар грунтовки для дерев’яних виробів.
 5. Фарба або лак? Цей вибір залежить від побажань і смаку майстра.
  Як зробити лавку з піддонів
  Процес фарбування лавки з піддонів

  Зрозуміло, що лава, крім свого прямого призначення, ще служить і предметом прикраси і облаштування двору, будинку або тераси, тому і колір її повинен підходити по стилю до навколишнього оточення. Буде він в тон або різко контрастним – це вже справа особистого смаку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*