Практично у кожного міського людини є мрія про заміському будиночку. Проекти садових будиночків складаються спеціальними службами, але хочеться мати індивідуальний дизайн. У даній статті перераховані варіанти дачних будиночків, які будуються своїми руками без труднощів, якщо скласти правильний проект і план дій. Компактність і функціональність будиночка поєднується в невеликому метражі, при малій ділянці.
Поверховості і розміри садових будиночків
Перед тим як складати креслення садового будиночка, слід виступити з його розмірами, кількістю поверхів, а також функціональністю.
Раніше був найпростіший варіант – один поверх, який займає 20 квадратних метрів. У такому будинку є одна кімната без коридорчика і передпокої. Відсутня також веранда (сіни) перед вхідними дверима. Облаштування дуже просте: розташовується невеликий кухонний столик, спальне місце. Всю решту площі займає садовий інвентар, ящики з розсадою, порожні коробочки і іноді непотрібні в квартирі речі. Як правило, електрику в таких будиночках буває рідко.
Зараз будуються будиночки 6 на 6 м, з електрикою, водонагрівачем, душовою і туалетом, окремим місцем для садового приладдя та розсади, кімната обладнується в стилі мінімалізм: маленька функціональна кухня, столик для обідів, дивани і крісла.
Якщо є бажання збільшити площу будинку, але при цьому слід не порушувати план будівництва, а також залишити місце для городу та саду, тоді створюється мансарда, другий поверх. Особливо це актуально, якщо є бажання всією великою родиною відпочити від міської суєти.
Для створення мансарди, другого поверху слід використовувати креслення садового будиночка з мансардою. Якщо ж є індивідуальні задумки, креслення створюється своїми руками.
Матеріали, використовувані для будівництва садових будиночків
На будівельному ринку є великий вибір проектів дачного будиночка, який будується з різних будівельних матеріалів, але тільки присутніх на ринку, але і з підручних засобів (пластикові пляшки). В основному використовується такий матеріал:
- цеглини різного виду;
- блоки різного розміру;
- каркасно-щитова технологія;
- дерево – колоди, бруси.
Залежно від обраного матеріалу підбирається схема садового будиночка. Садові будиночки з цегли найбільш міцні та довговічні. Але, вони займають багато часу на будівництво, а також даний варіант є найбільш витратним.
Дерев’яні будиночки трохи дешевше, будівництво не займе багато часу, особливо якщо використовуються гвинтові палі. Такий будиночок буде виглядати красиво, впишеться в навколишнє середовище.
Увага. Якщо є розрахунок на те, щоб будиночок використовувався в зимовий період, тоді дерево швидше нагрівається ніж камінь, або цегла.
Каркасно-щитова технологія зведення будиночка є найбільш швидким варіантом. Відразу ж після установки будинку з дахом можна приступати до установки вікон, внутрішній обробці. Даний будинок має термін експлуатації – 30 років максимум.
Варіанти планування садових будиночків
Проект будинку залежить від його функціональності, від пори року використання, бажаних комунікацій, кількість осіб, які будуть користуватися даними будовою. Електрика заплановано в кожному плані, а ось вода на розсуд. Газопровід і каналізація часто відсутні. Тому в будиночку створюється камін або піч для обігріву його в холодну пору року.
Проекти теплиць для дачі
Одноповерхові садові будиночки з однією кімнатою
Будиночок в один поверх мінімум може мати одну кімнату. Зовні він виглядає як правильний чотирикутник. Має одне або два віконця, односхилий дах. Якщо дах двосхилий, на горищі оформляється кімната для непотрібних речей. У деяких варіантах покрівля опускається до самої землі, виходить цікавий варіант – курінь. Найбільш поширеним економ класом є будиночок розмірами від 3 * 3 до 3 * 5, 2.5 * 5, зведений на фундаменті з шлакоблоку.
Одноповерховий садовий будиночок може включати в себе веранду. Вона не опалюється, має віконце або повністю темна. Але так чи інакше, це поєднане з вхідними дверима.
Садові будиночки з двома приміщеннями на одному поверсі
Садовий будиночок має 2 кімнати, якщо площа його не менш ніж 4 * 4.5 м. Перша кімната по стандарту – це кухня, невеликих розмірів, облаштована меблями по мінімуму, другий же кімнатою може бути спальна, або гостьова. Перед входом створюються сіни, де можна залишати взуття та одяг.
Більш цікавим варіантом є будиночок 4 * 4.5 з великою терасою, на якій стоїть зручне плетене крісло. При вході в будинок є сіни з вішалкою і підставкою для взуття. Далі розташовується спальня-вітальня, кухня з душовою.
Якщо план розраховується на площу 4 * 6 метрів, тоді створюється дві повноцінних кімнати з піччю або каміном. У кімнатах ставляться вікна. Якщо ж площа приміщення 6 * 6, тоді створюється три повноцінних кімнати. Перша – це кухня з вітальнею, там же розташовується санвузол з душовою, тамбур, інше приміщення – дві повноцінні кімнати.
Дачний будиночок з плоским дахом
Будинок з таким дахом створюється в основному, якщо планується в майбутньому створювати 2-й поверх або ж мансарду. Це надає індивідуалізму. Вікна в такому будинку ставляться високими, що прийде шарму зовнішньому вигляду. Усередині світло від таких вікон. Кількість кімнат залежить від метражу приміщення. В основному це кухня-вітальня, спальня.
Каркасний садовий будиночок
Каркасні будиночки споруджуються з готових панелей розмірами 4 * 4, 6 * 6.
Дивіться у відео: будівництво садового будиночка 6х6 з вбудованою терасою.
Висота такої конструкції – 3.2 метра. Він є утепленим. Всередині є перегородка, яка розділяє приміщення на 2 кімнати. Зовні будинок обробляється профнастилом або іншим матеріалом, всередині вагонкою. Створення каркасного садового будиночка – це швидко, точно і надійно.
Планування двоповерхових садових будиночків
При плануванні двоповерхового будинку на першому поверсі створюється кухня, часто поєднана з вітальнею. На другому ж поверсі розташовується спальня або ж дві.
До будинку прилаштовується велике ганок з дахом або ж веранда. Іноді на першому поверсі створюється велика кухня з вітальнею, на мансарді же оформляється санвузол, камін і спальне місце.
Садові будиночки з прилаштувати
Садовий будиночок з гаражем може бути, як одноповерховим, так і з мансардою. Прибудований гараж з шлакоблоку має ворота (ролети), через прибудову виконується вхід на перший поверх будинку. Але, є також проект прибудованого гаража без входу в будинок. У деяких випадках виконується навіс для машини без стін.
Садовий будиночок з лазнею
Баня в садовому будиночку може і не прилаштовуватися. В одному приміщенні садового будинку розміщується кухня, вітальня і парна кімната. На мансарді ж або другому поверсі розташовуються кімнати. А також сауна може бути повноцінної прибудовою, в якій є парна кімната, душова, а також місце для відпочинку.
Садовий будиночок з лазнею прекрасне місце для проведення вільного часу за містом і повноцінного відпочинку навіть взимку.
Садовий будиночок з критим басейном
На присадибній ділянці, де стоїть невеликий будиночок, встановлюється басейн. Необов’язково він повинен стояти окремо. Прибудову можна зробити біля будиночка. Планування виконується в таких варіантах:
- Критий басейн з входом в будинок. У цьому випадку проводиться опалення для обігріву приміщення в холодний період року.
- Критий басейн без входу в будиночок, з окремим виходом.
- Відкритий басейн, розташований біля будинку, але тільки для літнього використання.
Дитячі майданчики для дачі
Типові проекти будівель з бруса
Найбільшою популярністю є зараз проекти садових будиночків з бруса. Найчастіше такі будинки мають один поверх, іноді з мансардою. Побудовано ці будинки на малозаглиблених фундаменті. Не дуже стійкі до механічних впливів, а також до мінливою погоді. Основним матеріалом служить дерев’яний брус 150 * 50, 75 мм. Даний матеріал дуже добре підходить для зведення будинків не тільки по ціновій політиці, а й для кутових з’єднань в півдерева.
У будинках з бруса використовується суха дошка для підлоги і для стелі. Дані садові будиночки швидко нагріваються і довгий час тримають тепло, що є важливим, якщо на дачі відпочити в зимовий час.
Типові проекти дачних будиночків з піноблоків і шлакоблоків
Крім проектів дерев’яних будиночків, є також варіанти зведення садових будиночків з піноблоків, шлакоблоків. Такі будинки відрізняються від інших. Чим міцніше фундамент, тим вище будинок. Будинки зводяться в найкоротші терміни, мають необмежений термін придатності, міцні, що відрізняються своєю міцністю. А також великим плюсом таких будиночків є підвал. Оскільки фундамент для таких будинків будується капітальний, це вигідний варіант зробити підпільне приміщення для зберігання овочів і консервації. Але вони мають великий мінус – нагрівається будинок в зимовий період швидко, але так само швидко і остигає. Є будиночок взимку не протоплювати з періодичністю, тоді по стінах підуть тріщини.
Вибираючи проект для садового будиночка своїми руками, слід розраховувати на метраж земельної ділянки, на кліматичні умови, а також на рухливість грунту. Адже якщо ділянка знаходиться під схилом, фундамент потрібно зміцнювати, тут малозаглиблених підставу не підходить, оскільки не витримає руху грунту.