Проект і креслення садового будиночка

Практично у кожного міського людини є мрія про заміському будиночку. Проекти садових будиночків складаються спеціальними службами, але хочеться мати індивідуальний дизайн. У даній статті перераховані варіанти дачних будиночків, які будуються своїми руками без труднощів, якщо скласти правильний проект і план дій. Компактність і функціональність будиночка поєднується в невеликому метражі, при малій ділянці.

Проект і креслення садового будиночка
Невелика будова в саду для комфортного проживання

Поверховості і розміри садових будиночків

Перед тим як складати креслення садового будиночка, слід виступити з його розмірами, кількістю поверхів, а також функціональністю.

Проект і креслення садового будиночка
Одноповерховий маленький будиночок для найнеобхіднішого

Раніше був найпростіший варіант – один поверх, який займає 20 квадратних метрів. У такому будинку є одна кімната без коридорчика і передпокої. Відсутня також веранда (сіни) перед вхідними дверима. Облаштування дуже просте: розташовується невеликий кухонний столик, спальне місце. Всю решту площі займає садовий інвентар, ящики з розсадою, порожні коробочки і іноді непотрібні в квартирі речі. Як правило, електрику в таких будиночках буває рідко.

Проект і креслення садового будиночка
Одноповерховий дерев’яний будинок на садовій ділянці

Зараз будуються будиночки 6 на 6 м, з електрикою, водонагрівачем, душовою і туалетом, окремим місцем для садового приладдя та розсади, кімната обладнується в стилі мінімалізм: маленька функціональна кухня, столик для обідів, дивани і крісла.

Проект і креслення садового будиночка

Якщо є бажання збільшити площу будинку, але при цьому слід не порушувати план будівництва, а також залишити місце для городу та саду, тоді створюється мансарда, другий поверх. Особливо це актуально, якщо є бажання всією великою родиною відпочити від міської суєти.

Для створення мансарди, другого поверху слід використовувати креслення садового будиночка з мансардою. Якщо ж є індивідуальні задумки, креслення створюється своїми руками.

Матеріали, використовувані для будівництва садових будиночків

На будівельному ринку є великий вибір проектів дачного будиночка, який будується з різних будівельних матеріалів, але тільки присутніх на ринку, але і з підручних засобів (пластикові пляшки). В основному використовується такий матеріал:

  • цеглини різного виду;
  • блоки різного розміру;
  • каркасно-щитова технологія;
  • дерево – колоди, бруси.

Залежно від обраного матеріалу підбирається схема садового будиночка. Садові будиночки з цегли найбільш міцні та довговічні. Але, вони займають багато часу на будівництво, а також даний варіант є найбільш витратним.

Проект і креслення садового будиночка
Невеликий цегляний будинок на ділянці

Дерев’яні будиночки трохи дешевше, будівництво не займе багато часу, особливо якщо використовуються гвинтові палі. Такий будиночок буде виглядати красиво, впишеться в навколишнє середовище.

Проект і креслення садового будиночка
Компактне двоповерхова будова зі зрубу

Увага. Якщо є розрахунок на те, щоб будиночок використовувався в зимовий період, тоді дерево швидше нагрівається ніж камінь, або цегла.

Каркасно-щитова технологія зведення будиночка є найбільш швидким варіантом. Відразу ж після установки будинку з дахом можна приступати до установки вікон, внутрішній обробці. Даний будинок має термін експлуатації – 30 років максимум.

Проект і креслення садового будиночка

Варіанти планування садових будиночків

Проект будинку залежить від його функціональності, від пори року використання, бажаних комунікацій, кількість осіб, які будуть користуватися даними будовою. Електрика заплановано в кожному плані, а ось вода на розсуд. Газопровід і каналізація часто відсутні. Тому в будиночку створюється камін або піч для обігріву його в холодну пору року.

Проекти теплиць для дачі

Проект і креслення садового будиночка
Маленький будинок з двома поверхами та встановленим каміном

Одноповерхові садові будиночки з однією кімнатою

Будиночок в один поверх мінімум може мати одну кімнату. Зовні він виглядає як правильний чотирикутник. Має одне або два віконця, односхилий дах. Якщо дах двосхилий, на горищі оформляється кімната для непотрібних речей. У деяких варіантах покрівля опускається до самої землі, виходить цікавий варіант – курінь. Найбільш поширеним економ класом є будиночок розмірами від 3 * 3 до 3 * 5, 2.5 * 5, зведений на фундаменті з шлакоблоку.

Проект і креслення садового будиночка

Одноповерховий садовий будиночок може включати в себе веранду. Вона не опалюється, має віконце або повністю темна. Але так чи інакше, це поєднане з вхідними дверима.

Проект і креслення садового будиночка

Садові будиночки з двома приміщеннями на одному поверсі

Садовий будиночок має 2 кімнати, якщо площа його не менш ніж 4 * 4.5 м. Перша кімната по стандарту – це кухня, невеликих розмірів, облаштована меблями по мінімуму, другий же кімнатою може бути спальна, або гостьова. Перед входом створюються сіни, де можна залишати взуття та одяг.

Більш цікавим варіантом є будиночок 4 * 4.5 з великою терасою, на якій стоїть зручне плетене крісло. При вході в будинок є сіни з вішалкою і підставкою для взуття. Далі розташовується спальня-вітальня, кухня з душовою.

Проект і креслення садового будиночка

Якщо план розраховується на площу 4 * 6 метрів, тоді створюється дві повноцінних кімнати з піччю або каміном. У кімнатах ставляться вікна. Якщо ж площа приміщення 6 * 6, тоді створюється три повноцінних кімнати. Перша – це кухня з вітальнею, там же розташовується санвузол з душовою, тамбур, інше приміщення – дві повноцінні кімнати.

Проект і креслення садового будиночка

Дачний будиночок з плоским дахом

Будинок з таким дахом створюється в основному, якщо планується в майбутньому створювати 2-й поверх або ж мансарду. Це надає індивідуалізму. Вікна в такому будинку ставляться високими, що прийде шарму зовнішньому вигляду. Усередині світло від таких вікон. Кількість кімнат залежить від метражу приміщення. В основному це кухня-вітальня, спальня.

Проект і креслення садового будиночка

Проект і креслення садового будиночка
План будівництва будинку 4х4 з плоским дахом з розмірами

Каркасний садовий будиночок

Каркасні будиночки споруджуються з готових панелей розмірами 4 * 4, 6 * 6.

Дивіться у відео: будівництво садового будиночка 6х6 з вбудованою терасою.

Висота такої конструкції – 3.2 метра. Він є утепленим. Всередині є перегородка, яка розділяє приміщення на 2 кімнати. Зовні будинок обробляється профнастилом або іншим матеріалом, всередині вагонкою. Створення каркасного садового будиночка – це швидко, точно і надійно.

Проект і креслення садового будиночка
План першого і другого поверху каркасного будинку з мансардою

Планування двоповерхових садових будиночків

При плануванні двоповерхового будинку на першому поверсі створюється кухня, часто поєднана з вітальнею. На другому ж поверсі розташовується спальня або ж дві.

Проект і креслення садового будиночка

До будинку прилаштовується велике ганок з дахом або ж веранда. Іноді на першому поверсі створюється велика кухня з вітальнею, на мансарді же оформляється санвузол, камін і спальне місце.

Садові будиночки з прилаштувати

Садовий будиночок з гаражем може бути, як одноповерховим, так і з мансардою. Прибудований гараж з шлакоблоку має ворота (ролети), через прибудову виконується вхід на перший поверх будинку. Але, є також проект прибудованого гаража без входу в будинок. У деяких випадках виконується навіс для машини без стін.

Проект і креслення садового будиночка
Проект будинку з терасою і гаражем

Садовий будиночок з лазнею

Баня в садовому будиночку може і не прилаштовуватися. В одному приміщенні садового будинку розміщується кухня, вітальня і парна кімната. На мансарді ж або другому поверсі розташовуються кімнати. А також сауна може бути повноцінної прибудовою, в якій є парна кімната, душова, а також місце для відпочинку.

Садовий будиночок з лазнею прекрасне місце для проведення вільного часу за містом і повноцінного відпочинку навіть взимку.

Проект і креслення садового будиночка

Садовий будиночок з критим басейном

На присадибній ділянці, де стоїть невеликий будиночок, встановлюється басейн. Необов’язково він повинен стояти окремо. Прибудову можна зробити біля будиночка. Планування виконується в таких варіантах:

  1. Критий басейн з входом в будинок. У цьому випадку проводиться опалення для обігріву приміщення в холодний період року.
  2. Критий басейн без входу в будиночок, з окремим виходом.
  3. Відкритий басейн, розташований біля будинку, але тільки для літнього використання.

Дитячі майданчики для дачі

Проект і креслення садового будиночка
Проект дачного будиночка з критим басейном

Типові проекти будівель з бруса

Найбільшою популярністю є зараз проекти садових будиночків з бруса. Найчастіше такі будинки мають один поверх, іноді з мансардою. Побудовано ці будинки на малозаглиблених фундаменті. Не дуже стійкі до механічних впливів, а також до мінливою погоді. Основним матеріалом служить дерев’яний брус 150 * 50, 75 мм. Даний матеріал дуже добре підходить для зведення будинків не тільки по ціновій політиці, а й для кутових з’єднань в півдерева.

У будинках з бруса використовується суха дошка для підлоги і для стелі. Дані садові будиночки швидко нагріваються і довгий час тримають тепло, що є важливим, якщо на дачі відпочити в зимовий час.

Проект і креслення садового будиночка

Типові проекти дачних будиночків з піноблоків і шлакоблоків

Крім проектів дерев’яних будиночків, є також варіанти зведення садових будиночків з піноблоків, шлакоблоків. Такі будинки відрізняються від інших. Чим міцніше фундамент, тим вище будинок. Будинки зводяться в найкоротші терміни, мають необмежений термін придатності, міцні, що відрізняються своєю міцністю. А також великим плюсом таких будиночків є підвал. Оскільки фундамент для таких будинків будується капітальний, це вигідний варіант зробити підпільне приміщення для зберігання овочів і консервації. Але вони мають великий мінус – нагрівається будинок в зимовий період швидко, але так само швидко і остигає. Є будиночок взимку не протоплювати з періодичністю, тоді по стінах підуть тріщини.

Проект і креслення садового будиночка

Вибираючи проект для садового будиночка своїми руками, слід розраховувати на метраж земельної ділянки, на кліматичні умови, а також на рухливість грунту. Адже якщо ділянка знаходиться під схилом, фундамент потрібно зміцнювати, тут малозаглиблених підставу не підходить, оскільки не витримає руху грунту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*