Креслення і проекти будинків з ламаним дахом – 40 фото варіантів планування

З точки зору ергономіки простору, проекти будинків з ламаним дахом – найбільш вдалий варіант пристрою мансардного поверху. Така покрівля забезпечує максимальну корисну площу і перетворює горищне приміщення в повноцінну житлову зону.

Креслення і проекти будинків з ламаним дахом - 40 фото варіантів планування
Приклад дачного будинку з ламаним дахом

Чому варто робити мансардний дах

Будівництво мансардного поверху раціонально з економічної, прагматичної точки зору. Вартість мансардного поверху не на багато перевищує суми на будівництво одноповерхового будинку з утепленій дахом. У порівнянні з двоповерховим будовою, вона дешевше на 30-35%.

Естетично, ламані дахи виглядають цікаво, надають будинку додаткову архітектурну красу. Другий житловий поверх зменшує теплові втрати.

Мансарду можна прилаштувати на існуючий будинок. Для цього розбирають перекриття, видозмінюють конструкцію, нарощують стіни. Потрібно ретельно прорахувати можливі навантаження. Такі надбудови важкі, тому фундамент будинку повинен бути надійним.

Креслення і проекти будинків з ламаним дахом - 40 фото варіантів планування

Особливості конструкції

Проекти будинків з ламаної мансардним дахом розрізняються:

  • формою;
  • розмірами;
  • матеріалами;
  • конструкцією вікон (мансардні, виносні).

Готові проекти створені за нормами СНИП для будівництва мансардних поверхів. Примикання фасадних стін до даху повинна бути не менше півтора метрів. Висота приміщення всередині – від 2,5 м. Мансардний кімната складається з вертикальних стін (мінімум 1,5 м) і похилої частини з каркаса крокв. Вертикальну частину зводять з основного стінового матеріалу або дерева. Складно сполучені елементи даху збирають на землі, потім монтують.

Креслення і проекти будинків з ламаним дахом - 40 фото варіантів планування
Форми скатних дахів

Види ламаних дахів

Існує 5 типів:

Односхила

Простий варіант з точки зору конструкції. Трохи дешевше, в порівнянні з іншими видами. Односхилий конструкцію застосовують, коли будівля йде як прибудова до іншого будовою.

Двосхилий

Відноситься до категорії традиційних, масово застосовуваних форм покрівлі. Недолік – звужується корисна житлова площа. Будують двох видів: симетричні, асиметричні. Будинки з двосхилим дахом називають ще півтораповерховий.

Читайте на нашому сайті: розрахунок оптимального кута нахилу двосхилим дахів.

Трёхскатная

Включає в себе двосхилий, основний сегмент, фронтонну частина, найчастіше вальмовую покрівлю (трикутної форми скат, що починається від коника).

Чотирьохскатні ламані

Найбільш вдалий варіант з точки зору корисної житлової площі. Більшого поширення набули покрівлі, що складаються з горищних двосхилим частині і звисає бічній кроквяної конструкції. Перевага такого типу будинків з мансардою в тому, що виносна кроквяна частина прикриває примикання стін від опадів.

Складні ламані дахи

Конструкції, які поєднують елементи описаних покрівель. Вони вимагають ретельних розрахунків.

Кут нахилу двосхилим даху

Поділяються покрівлі на ламану і ламану вальмовую дах. Перша складається з двосхилим частині зверху, зі скошеними довгими кроквяними крилами. У вальмовой, ламана верхня двосхила частина – підстава, коник для кріплення вальмових відводів.

Вибір матеріалів

Плануючи дах, необхідно враховувати її навантаження на фундамент, характеристики матеріалів, з якого побудований будинок. У проекті роблять розрахунки вітрової, снігового навантаження в регіоні, кута нахилу покрівлі.

Складна ламана покрівля важка, тому для будівель з керамзитоблоков, газобетону, пінобетону додатково роблять армирующий пояс для рекомбінації навантажень. У проектах будинків з бруса, в каркасних будівлях з ламаним дахом для цих цілей роблять обв’язку.

Проекти будинків, виготовлених з оциліндрованих колод, користуються в даний популярністю. Для їх зведення досить замовити проект, на підставі якого зроблять розрахунок матеріалів, потім виготовлять конструктивні заготовки. З них на місці збирається будинок в короткі терміни. Альтернативою їм служать будинку з профільованого бруса, блок-хауса (дошки рівні з одного боку і оцилиндрованні з іншого).

Найдешевший варіант дерев’яних конструкцій – каркасні будинки.

Дивіться у відео: як вибрати матеріал для покрівлі.

Ознайомтеся на нашому сайті з безкоштовними програмами для проектування будинку.

Ламані дахи застосовують в будівництві з комбінованих матеріалів. Наприклад, основна частина побудована з керамзитобетону, пінобетонних блоків, а мансарда, тераса, балкон з дерева.

Як самому розрахувати ламану дах

Покрівля складний конструктивний елемент, тому розрахунки повинен робити проектант. Але якщо ви зважилися робити покрівлю самі, врахуйте такі моменти:

  1. Спочатку необхідно зробити проект даху в графічній програмі.
  2. Загальну площу дізнаються, склавши площа складових частин. На підставі отриманих цифр, розраховують кількість покрівельного матеріалу.
  3. Розрахунок кроквяної частини, розмірів її конструктивних елементів, кута нахилу вимагає спеціальних знань. Враховують снігові, вітрові навантаження. Можна скористатися будівельним онлайн калькулятором. Ввівши основні параметри покрівлі (довжини, ширину, висоти), він розрахує розміри, кількість, крок між елементами конструкції, їх вага.

Розрахунок складної покрівлі повинен виконувати фахівець.

Завантажити готові креслення для будівництва ламаного даху можете на нашому сайті.

Решетування і пароізоляція

Щоб покрівля служила довго, потрібно правильно укласти гідро- і пароізоляцію, забезпечити вентиляцію. Повинен бути приплив повітря. З цією метою в місцях примикання стін і звисів даху залишають щілину, повітряний продухи. Його закривають сіткою, щоб всередину не потрапляли комахи. Виводиться конденсат через вентиляційну щілину в коньковой частини даху або аератори.

Монтаж і установка двосхилим даху будинку

Пароізоляцію встановлюють з внутрішньої частини даху на утеплювач. Вона перешкоджає попаданню, накопичення конденсату з приміщення в утеплювач, конструкцію покрівлі. Для запобігання попаданню опадів, на обрешітку, між кроквами, кріплять паропроницаемую гідроізоляцію.

Укладають ізоляційні матеріали внахлест, кріплять будівельним степлером, шви проклеюють будівельним скотчем.

Креслення і проекти будинків з ламаним дахом - 40 фото варіантів планування
Поетапне розташування матеріалів при монтажі даху будинку

Покрівельний «пиріг» складається:

  1. З покрівельного покриття. Для мансардного поверху правильніше вибирати м’яку бітумну черепицю. Звук крапель дощу, мокрого снігу чути в кімнаті мансардного поверху, при зіткненні з жорсткою металевою крівлею.
  2. Обрешітки і контробрешетування. До першої кріпиться покрівельний матеріал.
  3. Пароізоляції, мембрана пропускає вологу. З процесом пароізоляції дерев’яного будинку можете ознайомитися за посиланням.
  4. Утеплювача. Товщину розраховують залежно від типу обрешітки (суцільна, з кроком), кліматичних умов регіону, покрівельного матеріалу.
  5. пароізоляційній мембрани.
  6. Шару гіпсокартону, OSB плити.
  7. Внутрішнього оздоблення: шпаклівка з фінішним покриттям.

Така покрівля в комплексі з правильно розрахованим і встановленим каркасом, забезпечить надійну конструкцію.

Детальніше про матеріали для покриття і утеплення даху будинку можете дізнатися зі статті на нашому сайті.

Дивіться у відео: як побудувати дах мансарди.

Висновок

Проекти будинків з ламаною покрівлею дуже затребувані. У них багато переваг: більш ніж на третину дешевше повноцінного поверху, зберігають тепло. Такі дахи досить складний, з конструктивної, технічної точки зору, елемент будівлі.

Потрібен правильний розрахунок і неухильне дотримання нормативних вимог. Якщо є навички, можна спробувати її змонтувати самостійно, але бажано радитися з професіоналами.