Будинок з каменю й дерева

Будинки з каменю і дерева з’явилися досить давно. В даний час такі будинки все більше користуються популярністю в заміському будівництві будинків.

Загальна характеристика будинків камінь з деревом

Комбіновані будинки – це зазвичай двоповерхові будинки, де перший поверх цегляний або кам’яний, а другий поверх дерев’яний.

Будинок з каменю й дерева
Проект двоповерхового будинку з каменю і дерева

Для його споруди використовують оциліндрованої колоди або будинку з клеєного бруса. Кожному поверху притаманні свої відмінні риси. Їх можна охарактеризувати наступним чином:

 1. Перший поверх. Характеризується як практичне спорудження. Він досить міцний і стійкий, добре підходить для розміщення в ньому санвузла, котельні в будинку, гаража, басейну, кухні.
 2. Другий поверх. Дуже теплий і комфортний поверх, ідеальний для проживання. Дуже добре підходить для розташування в ньому спалень, дитячої кімнати, кабінету.

Дерево і камінь – їх опис та властивості

Обидва види цих будівельних матеріалів мають свої переваги і недоліки:

 1. Камінь. Як матеріал для будівництва якісних будинків характеризується своєю надійністю і міцністю вироби. Термін його експлуатації досить великий. Але кам’яні стіни будинку прогріваються зовсім нешвидко.
  Будинок з каменю й дерева
  Проект старовинного кам’яного будинку з мансардою

  Також вони мають потребу в проведенні процедури обробки стін, як всередині будівлі, так і зовні.

 2. Дерево. Природний і безпечний матеріал, чистий з точки зору екології. Стіни з нього добре нагріваються. Але в той же час він відноситься до категорії пожежонебезпечних матеріалів, та й термін його експлуатації досить малий.

Поєднання цих двох матеріалів вирішує безліч практичних завдань, а також допомагає компенсувати мінуси одного матеріалу, підкресливши при цьому гідності іншої.

Переваги та недоліки комбінованих будинків

Будинки, побудовані з дерева в поєднанні з цеглою, як і всі інші будівлі і споруди, мають як свої плюси, так і мінуси. До переваг комбінованого будинку відносяться наступні показники:

 1. Вибір на користь цокольного поверху з цегли.
  Будинок з каменю й дерева

  Цей вибір хороший тим, що зазвичай в ньому розташовані підсобні приміщення. Всі вони мають високий ризик загоряння. Кам’яні стіни в результаті встоять і не дозволять далі поширитися вогню.

 2. Довгий термін експлуатації будинку. Через те, що перші поверхи комбінованих будують з цегли, верхній дерев’яний поверх буде надійно захищена від цвілі, грибків, вологи. У зв’язку з цим фактом термін служби будинку з цегли і дерева значно більше, ніж у звичайного дерев’яного будинку.
 3. Економія коштів. За вартістю будівництво цих будинків набагато доступніше, ніж будівництво будинку з цегли. Економія буде також на обробці будинку, на утепленні його стін, при опаленні житлової частини.
 4. Економія енергії. Дерево само по собі добре зберігає в будинку тепло. За рахунок цього можна значно економніше опалювати житловий сектор будинку. Але не варто забувати і про утеплення першого поверху.
  Будинок з каменю й дерева
  Приклад веранди будинку з кам’яних стовпів і дерев’яних перекриттів

 5. Загальна вага конструкції. Поєднання двох видів будівельних матеріалів добре знижує загальну вагу будинку. При цьому виходить хороша економія коштів, витрачених на фундамент будинку. Для того щоб зробити другий поверх ще легше, його будують не з колод і брусів, а застосовують каркасний спосіб будівництва.
 6. Час, витрачений на будівництво. Обидва поверхи будинки будуються досить швидко, але деревині потрібен час на природну усадку. Вона може затягнутися на весь рік. За цей час можна зробити всю обробку цокольного поверху і навіть жити в ньому.
 7. Зовнішній вигляд будинку. Комбінування дерева з каменем додає будинку незвичайний, на перший погляд, зовнішній вигляд. Це допомагає втілювати в життя різні дизайнерські ідеї.
  Будинок з каменю й дерева
  Проект двоповерхового комбінованого будинку з мансардою з каменю і дерева

До недоліків комбінованих будинків можна віднести такий істотний мінус як різні терміни експлуатації дерева і каменю. Дерев’яні стіни придатні для проживання протягом півстоліття. Якщо стіни були зведені з щитів або у вигляді каркаса, то термін їх служби ще значно скоротиться.

Тому після закінчення деякого періоду часу все одно приходить той момент, коли перший цегляний поверх ще міцний і надійний, а другий дерев’яний поверх вже потребує ремонту.

Щоб продовжити терміни експлуатації дерева треба для будівництва вибирати тільки якісну, добре просушену і оброблену антисептиками деревину. А також необхідно продумати систему водовідведення від стін. На кожному етапі будівництва стежити за герметичністю всіх зрізів на стійках і балках будівлі.

Етапи будівництва будинків з каменю і деревини

Як і будівництво звичайних дерев’яних і цегляних будинків, зведення комбінованих будинків можна розділити на наступні етапи:

 1. Розробка проекту майбутнього будинку. При його складанні в першу чергу розраховують площа будинку, призначену безпосередньо під житло. Потім відзначають, що буде розташовано на першому, а що на другому поверсі будинку, а також враховують всі інші побажання замовника.
 2. Фундамент майбутнього будинку, його установка. Зазвичай для комбінованих будинків використовують стрічковий заглиблений фундамент. Це роблять тому, що деревина легше, порівняно з будь-якими цеглою.
 3. Будівництво першого поверху з каменю. Будівництво його нічим не відрізняється від зведення звичайного будинку з цегли. Але зараз в сучасному будівництві все рідше використовують звичайний цегла або камінь.
  Будинок з каменю й дерева

  Все частіше в комбінації камінь + дерево замість каменю кладуть газобетон або інший пористий бетон. При абсолютно однаковою міцності цегли, бетону і каменю саме газобетон має більш високі показники по теплоізоляції.

 4. Будівництво перекриттів між першим і другим поверхом. Вид обраного перекриття для стін залежить від розміру будинку, його площі. Якщо вона буде не більше 100 кв. метрів, то в цьому випадку перекриття роблять по лагам. Весь тягар стін з дерева при цьому розподіляється на стіни з каменю. Якщо передбачувана площа буде більше, то тоді перекриття роблять, заливаючи моноліт або використовуючи залізобетонні плити. Обов’язково треба зробити гідроізоляційний шар з руберойду або пінополіуретану.
 5. Будівництво другого дерев’яного поверху.
  Будинок з каменю й дерева
  Класичний проект комбінованого будинку з другим дерев’яним поверхом

  Його споруда з колод або брусів відбувається точно також як будівництво звичайного дерев’яного одноповерхового будинку. Цегляні стіни першого поверху виступають в ролі фундаменту для стін наступного поверху.

 6. Установка на другому поверсі стелі будинку і зведення даху будівлі.

Стилі оформлення комбінованих будинків

Після закінчення будівництва переходять до оздоблювальних робіт. Оформити фасад будинку можна, вибравши один з двох стилів:

 1. Єдиний стиль декору. При обробці фасаду готового будинку різниця між поверхами повністю закривається за допомогою оздоблювальних матеріалів. Для цього застосовують декоративну штукатурку або сайдинг.
  Будинок з каменю й дерева
  Декор фасаду комбінованого будинку

 2. Різні стилі декорування. При такому стилі другий поверх будівлі залишають без зміни. Його просто покривають шаром лаку або фарбою. На першому поверсі стіни можна обробити за допомогою цегли, штукатурки, натурального або штучного каменю.

Який би стиль оформлення для комбінованого будівлі не був обраний, вони обидва здатні надати будинку гарний зовнішній вигляд і підкреслити всі достоїнства споруди.


Для побудови власного комбінованого будинку найкраще звертатися до професіоналів. Для цього достатньо знайти в інтернеті фірми спеціалізуються саме на такому будівництві. При цьому слід досконально вивчити всю наявну інформацію, почитати відгуки і тільки потім зробити вибір на користь тієї або іншої компанії. Фахівці обраної компанії не тільки допоможуть розробити або запропонувати готовий проект будинку, враховуючи всі побажання замовника, а й в короткі терміни поставлять будинок на ділянці, здавши його під ключ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*