Польські проекти будинків – 45 фото одноповерхових і двоповерхових котеджів

Компактність, функціональність, економічність – основні причини, за якими польські проекти будинків затребувані себе на батьківщині і в інших країнах. Відмінні деталі особняків в цьому стилі – натуральні матеріали, світлі тони, оздоблення деревом і каменем. Покрівля має складну конструкцію, покривається черепицею. Обов’язкова наявність колон.

Польські проекти будинків - 45 фото одноповерхових і двоповерхових котеджів
Будиночок, побудований за польським проектом

Чим польські проекти будинків і котеджів відрізняються від звичайних

Розробкою займається міжнародне архітектурне бюро Z500. У Росії є його офіційне представництво. Великий колектив архітекторів працює над адаптацією проектів до вимог російських забудовників.

Польські проекти будинків - 45 фото одноповерхових і двоповерхових котеджів
Будинок створений за архітектурним розробкам

Котеджі та будинки, побудовані за таким розробкам, відрізняються від звичних всім заміських будівель компактністю:

  • на відносно невеликій площі (120-150 м²) розміщені всі необхідні приміщення;
  • мають один або два поверхи;
  • більшу частину першого поверху займає просторий хол і велика кухня;
  • у багатьох проектах площа першого поверху без перегородок;
  • сонячне світло проникає всередину через великі вікна;
  • великі веранди або тераси;
  • даху, двосхилі або шатрові, покриті черепицею, а головний фасад прикрашають колони.

В одноповерхових будинках часто мансардний поверх перетворюють в житлову кімнату.

Дивіться у відео: красиві проекти будинків, розроблені європейськими архітекторами.

Переваги польських проектів будинків

Розроблені типові та індивідуальні проекти Z500. У будинках економ-класу немає гаража, тому за бажанням забудовника архітектори вносять зміни в початковий проект. В одноповерхових будинках горищне приміщення утеплюється і обладнується під житлове.

Польські проекти будинків - 45 фото одноповерхових і двоповерхових котеджів
Будинок, де горищне приміщення зроблено під житлову кімнату

До плюсів відносять:

  • Економічність, функціональність, простота. Будують з штучних матеріалів, які не поступаються за якістю натуральним.
  • До кошторису закладають якісні матеріали. Такі будівлі простоять не одне десятиліття.
  • Сучасний дизайн, стиль. Відсутні химерні деталі, але немає тієї строгості, що властива, наприклад, німецьким котеджів.
  • Витончена вишуканість і лаконічність дизайну.
  • Компактні розміри підходять для будівництва на невеликих земельних ділянках.
  • Одноповерхові будинки часто не мають внутрішніх несучих стін, можна підганяти планування під бажання власників. Істотний плюс на користь польського котеджу і відповідь на питання – Чому забудовники віддають їм переваги.
  • Вікна на мансардному поверсі дозволяють переобладнати його в житлове.

Ціни на проекти приватних будинків

Польські проекти будинків - 45 фото одноповерхових і двоповерхових котеджів
Одноповерховий будинок на земельній ділянці по польського проекту

Економічний варіант для середньостатистичної сім’ї.

Приклади проектів одноповерхових будинків

Користуються попитом одноповерхові котеджі з мансардним поверхом та критою терасою. Прибудований гараж, утеплена тераса, велика веранда – ще один плюс на користь будівництва по польським проектам.

З мансардою та гаражем

Одна з кращих розробок групи Z500 – одноповерховий мансардний котедж з гаражем. Він компактний, планування ретельно продумана. Світлі тони штукатурки і дерев’яних деталей в обробці фасаду роблять будівлю елегантним і сучасним. Гараж, оброблений в одному ключі з фасадом будинку, не вибивається із загального ансамблю.

На першому поверсі простора вітальня і їдальня, з якої є вихід на терасу. В їдальні передбачений камін, біля якого приємно проводити час під час поганої погоди. На великій кухні можна встановити всю необхідну побутову техніку. На поверсі є санвузол з душем.

На мансарді розмістилися три спальні, ванна кімната. Є невелика гардеробна кімната. На першому поверсі можна обладнати додаткову житлову кімнату, яку можна використовувати як гостьову. Можна влаштувати кабінет або ігрову кімнату для дітей.

Загальна площа 130 м², житлова – 100 м², площа гаража – 29 м².

З терасою

Ще один проект групи Z500 – одноповерховий особняк класичного стилю. Основний матеріал – керамічні блоки, фасад оштукатурений в світлих тонах, для декорації використані дерев’яні вставки в колір черепиці. дах чотирьохскатний.

Великий хол без внутрішніх перегородок, розбитий за допомогою декору на зони – їдальня, вітальня і кухня. Завдяки такому рішенню денна зона світла, сонячна. Тут же обладнано невеликий санвузол з душем.

Зони відпочинку представлені трьома невеликими спальнями. Для підвищення комфорту встановлений додатковий санвузол і ванна кімната.

На критій терасі можна відпочити в будь-який час року. Можна використовувати як вітальню, якщо в будинку очікуються гості. Вихід на терасу є з боку саду і з їдальні.

З верандою

Традиційне архітектурне рішення в проекті будинку з верандою – двосхилий дах, кам’яний фасад, велика відкрита веранда. Простора кухня відокремлена від холу, з неї є вихід на веранду. Тут в теплу пору року можна влаштувати чаювання для сім’ї або провести час в колі друзів.

Двоповерхові будинки з балконом

Хол розбитий на зони – вітальня і їдальня. У холі без внутрішніх перегородок можна виділити ігрову зону для дітей. У центрі побудований камін. Через відкриту веранду, звідки є вихід в сад, в будинок проникає сонячне світло.

У котеджі три спальні, дві ванні кімнати. Загальна площа будинку 100 м². У торцевих стінах немає вікон, можна прилаштувати гараж.
Будинки по польським проектам представлені не тільки компактними котеджами економ-класу. Є великий вибір комфортних будинків з площею понад 150 м², є особняки від 250 м² і садиби від 350 м².

Білоруські проекти польських будиночків представлені в відео.

20 фото будинків в польському стилі

Висновок

При всіх видимих ​​перевагах будівництва за цими проектами, все-таки не обійшлося без недоліків. Польща – Європейська країна і на будівельному ринку є будматеріали, які не продаються в Росії.

Купуючи проект польського будинку, можливо, доведеться, вносити в нього зміни, адаптуючи до місцевих умов, що вимагає внесення змін до проектної документації. Тому купувати польські проекти все-таки розумніше в зарекомендували себе архітектурних бюро.