Кожен господар бажає зробити свій будинок надійним і безпечним. Ворота допомагають захистити не тільки саму будівлю, а й територію біля нього. На сучасному споживчому ринку можна купити в’їзні ворота для будинку різних видів. Але які саме будуть більш надійними? Давайте більш детально розберемося в цьому питанні.
Оскільки в приватних будинках завжди індивідуальні розміри прорізів, власники воліють виготовляти ворота на замовлення. Ворота для приватного будинку повинні виготовлятися з міцних матеріалів, що не піддаються корозії. Деякі виробники випускають моделі з додатковою звуко і термоізоляцією. Багато фахівців стверджують, що ворота краще обирати за типом і конструкцією ще на етапі проектування паркану. Для зручності використання краще купити ворота для будинку з автоматичною системою управління конструкцією. Справа в тому, що не на всі типи воріт після монтажу і деякого часу експлуатації буде можливо встановити автоматичний привід. Якщо ворота важкі буде складно їх відмикати і закривати.
Які ворота для приватного будинку краще
Для відкритого в’їзду на територію найкраще підійдуть відкатні або розстібні ворота. Для критої території більше підійдуть ворота секційного типу. На підвальне приміщення або майстерню цілком підійдуть рулонні, легші ворота. Тепер кілька слів про кожен з сучасних видів воріт.
Для сучасних воріт використовують такі матеріали, як сталь або алюміній. З сталевих сендвіч-панелей в основному виготовляють секційні ворота. Ворота секційного типу встановлюють на напрямних рейках під стелю. Вони не займають зайвий простір. Є міцними і герметичними, завдяки чому спостерігається хороша теплоізоляція. Але для їх монтажу потрібно крита територія зі стелею. В даному випадку ідеально підходить гараж, технічне приміщення або їм подібне.
Традиційні ворота для будинку – орні, які складаються з двох стулок. Стулки відкриваються в сторони. Вони є менш герметичними і для їх відкриття потрібно багато вільного простору. Стулки розпашних воріт досить важкі. Кріпляться на стовпах, що повинні бути досить міцними, щоб витримати їх вагу. Подібні воротні конструкції ідеально підходять для відкритих територій. При наявності достатнього місця можлива установка і на гараж.
Найбільш зручним варіантом можна вважати відкатні ворота, які відкриваються вбік на встановлених напрямних. Оскільки вздовж паркану потрібно багато місця для їх відкриття, подібний тип воріт монтують тільки на в’їзд. В даному випадку потрібен фундамент і міцний паркан.
Для рулонних воріт фундаменту не потрібно. Вони легкі і дешевші. Конструкція складається з окремих ламелей, які піднімаються спеціальним механізмом вгору, скочуючись у рулон і, за бажанням господаря будинку, опускаються вниз, коли необхідно закрити приміщення. Їх можна змонтувати на будь-якому отворі шириною до шести метрів. Але вони менш міцні в порівнянні з вище описаними воротними конструкціями.