Принцип роботи теплового насоса “вода-вода”, який можна придбати за посиланням https://noviterm.com.ua/uk/, полягає в добуванні енергії з навколишнього середовища – в даному випадку ми розглянемо водне джерело: озеро, водоймище, річку або грунтові води. Справа в тому, що в теплий період накопичується достатня кількість теплової енергії, яка зберігається протягом тривалого часу. Для того щоб водяний тепловий насос працював ефективно, необхідно, щоб температура джерела була не нижче -1˚С.
Конструкція теплового насоса вода-вода
Один з ключових елементів теплових насосів – зовнішній контур, який укладається на дні водойми. У зовнішньому контурі – трубопроводі водяних теплових насосів циркулює теплоносій, що збирає енергію водяного джерела і передає її через теплообмінник внутрішнього контуру. Внутрішній контур теплових насосів «вода-вода» містить рідину, що не (холодоагент) перебуваючи в рідкому стані, випаровується і проходить через компресор. Тут відбувається процес стиснення, при якому температура пари значно підвищується. В такому стані енергія передається водяним тепловим насосом безпосередньо в систему опалення.
За особливостями функціонування виділяють також газові теплові насоси, які можуть бути використані як для теплопостачання житла, так і для його кондиціонування. В ролі палива для даних приладів виступає природний газ, який витрачається пристроєм вкрай ощадливо, що ніяк не позначається на якості і ефективності його роботи. Завдяки енергозберігаючій технології, яка лежить в основі газового теплового насоса, дане обладнання є чудовою альтернативою іншим пристроям теплопостачання і кондиціонування.
Переваги теплових насосів
У порівнянні з ґрунтовими і повітряними теплові насоси «вода-вода» мають наступні переваги:
- водойми мають позитивну температурою навіть у холодний зимовий час;
- в якості джерела тепла використовуються відкриті і закриті водойми;
- теплові насоси “вода-вода” вимагають менше часу і витрат на облаштування системи;
- тепловий насос “вода-вода” має більш короткий зовнішній контур – тож коефіцієнт перетворення енергії помітно вище;
- контур водяного теплового насоса не заважає будь-якій діяльності на земельній ділянці
Як підібрати тепловий насос
Щоб підібрати потужність теплових насосів, необхідно знати площу об’єкта і отримати уявлення про тепловтратах в будівлі. Ступінь витрачання тепла залежить насамперед від якості будівництва і теплоізоляції будинку. Якщо розглядати сучасний добротно побудований і добре утеплений котедж площею приблизно 200 кв.м, то тепловтрати тут будуть складати не більше 30 Вт на 1 кв.м. В цьому випадку тепловий насос «вода-вода» буде мати потужність 6 кВт (30 Вт * 200 кв.м).