Найбільш затребуваними вважаються біметалічні радіатори опалення. Вони об’єднали в собі кілька класичних видів обладнання. У нашій статті розглянемо докладно види, технічні характеристики і розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів опалення.
Відмінності біметалевих і полубіметалліческімі радіаторів
Біметалічні радіатори. У них виготовлена тільки зовнішня частина з алюмінію. Виготовляють батареї наступним чином: після зварювання труби заливають алюмінієм під тиском. Таким чином, теплоносій протікає, не стикаючись з алюмінієм. А контакт відбувається тільки зі сталлю. Тому радіатор не піддається корозії, збільшується його довговічність і міцність.
Також виготовляють сердечник радіаторів з міді. Такі радіатори відрізняються високою якістю, але і вартість їх дорожче. В опалювальній системі, де в теплоносій додається антифриз такі радіатори відмінно підходять. Так як такий теплоносій швидко зношує труби зі сталі.
Напівбіметалічні радіатори. У таких радіаторах сердечник виготовляється з 2 металів. Горизонтальні канали зміцнюються алюмінієм, а вертикальні – сталлю. Тепловіддача приладу значно збільшується через велику кількість алюмінію. Але з іншого боку наявність великої кількості алюмінію є недоліком, так як контактує з водою і викликає корозію обладнання.
У квартирах, де влаштована центральна система опалення, відбуваються скачки з високим тиском і часто використовується неякісний теплоносій. Тому в таких будинках бажано використовувати біметалічні радіатори. Адже напівбіметалічні насилу витримують такі чинники. Для якісного опалення приміщення краще купити біметалеві радіатор KOER, хоч вони обійдуться трохи дорожче.
Переваги і недоліки
При виготовленні біметалевих радіаторів були дотримані всі нюанси і вимоги, тому такі прилади мають безліч переваг:
- Досить висока міцність радіатора. Завдяки серцевині, виготовленої зі сталі, що не піддається гідравлічним ударам і пручається високим тискам, досягається міцність обладнання.
- Великий термін служби. Завдяки якісному складанню радіатора, а також застосування двох різних металів вони можуть служити до 50 років.
- Біметалічні радіатори не піддаються корозії. Так як теплоносій контактує тільки зі сталлю.
- Гарний зовнішній вигляд. Завдяки тому, що алюміній піддається литтю можна створити абсолютно будь-який зовнішній вигляд, який підійде для вашого інтер’єру. Розподіл на секції допомагає вибору необхідної потужності.
- Швидка реакція термостата. Пов’язано це з невеликим об’ємом теплоносія в порівнянні з іншими радіаторами. Тому в вашому приміщенні завжди буде комфортна температура.
- Швидка віддача тепла. Так як алюміній сприяє швидкому розподіленню тепла. Якщо відстань між осями складає 5 см, то віддача тепла може бути до 190 Вт.
Переваг у біметалевих радіаторів багато, але є і два недоліки:
- Є недорогі моделі, які не протистоять корозії і піддаються іржі. Тому краще вибирати більш дорогі моделі. Адже на опалювальній системі краще не економити.
- Висока вартість. Інші моделі радіаторів коштують значно менше. Але так як біметалічні радіатори мають високі технічні характеристики і відрізняються своєю довговічністю, то вони повністю виправдовують витрати на їх придбання.
Монолітні і секційні радіатори
Раніше біметалічні вироби збиралися з декількох секцій. Але секційний радіатор страждає від носія тепла, так як він пошкоджує стики і зменшує термін служби приладу. У стиках найчастіше трапляються протікання теплоносія. Для того щоб таких проблем не виникало, були виготовлені цілісний мідний або сталеві прилади, на які одягалася «сорочка» з алюмінію. Їх назвали монолітними радіаторами.
За технічними характеристиками краще монолітний радіатор:
- Робочий тиск становить до 100 бар. А в секційних максимально досягає 35 бар.
- Термін служби дорівнює 50 років, а у секційних від 20 до 25 років.
- Теплова потужність з розрахунку на одну секцію дорівнює від 100 до 200 ват.
Монолітні радіатори коштують дорожче секційних. Монолітні прилади випускають різних розмірів по довжині і висоті. А в секційних можна вибирати кількість секцій. Купити радіатор монолітного типу можна будь-якої потужності.
Якщо ваша квартира розташована в багатоповерховому будинку на останніх поверхах, то теплоносій буде піддаватися високому тиску. В такому випадку краще придбати монолітний радіатор.
Технічні характеристики біметалевих радіаторів опалення
Технічних характеристик у біметалевих радіаторів набагато більше, ніж у інших батарей опалення. Для централізованої опалювальної системи дуже важливим є здатність теплообмінника переносити підвищений тиск. Внутрішня конструкція біметалевих батарей витримує до 40 атмосфер. Інші радіатори опалення не можуть витримувати такі значення. У технічних документах приладу вказується його потужність. Потужність залежить від кількості секцій радіатора. Розраховувати її необхідно виходячи з площі опалювального приміщення.
Виходячи з розмірів приміщення, відстані від підлоги до вікна можна підібрати радіатор будь-якої висоти і ширини. Встановлювати і перевозити біметалічні радіатори набагато легше, ніж чавунні через невеликої ваги.
Біметалеві батареї можуть бути підключені до однотрубної і двотрубної опалювальної системи за допомогою нижніх і бічних каналів.
При заміні вже існуючих радіаторів на біметалеві не порушується гідравлічна схема. А зовнішній вигляд приміщення не зміниться через сучасний вигляд біметалевих радіаторів.