Отож, тебе зацікавила можливість обігрівати оселю дров’яним каміном. Ми маємо для тебе добру новину – ти можеш це реалізувати, при чому зробити це можеш двома способами:
- Перший спосіб – класичний обігрів радіаторними батареями із нагрівом води дров’яним каміном, що має водяний контур.
- Другий спосіб – обігрів приміщень конвекційним повітрям.
Якщо з реалізацією першого способу багато питань не виникає, то другий спосіб потребує пояснень – яким способом доставити тепле повітря у інші кімнати окрім тієї, де встановлено камін. Розглянемо більш детально процес передачі тепла від згоряння палива у каміні, до повітря у приміщення
Камін з водяним контуром
До складу опалювальної системи з джерелом тепла у вигляді каміна з водяним контуром входять: камін з водяним контуром, буферна ємність і мережа радіаторних батарей. Крім цього для транспортування тепла використовуються циркуляційні насоси (щонайменше 2 штуки), автоматика для управління всіма процесами, запірна і регулююча арматура, запобіжні клапани тощо.
Принцип роботи
Нагріта у водяному контурі каміна вода (малий контур), циркуляційним насосом перекачується до буферної теплоізольованої ємності, де віддає тепло у воду великого контуру, а потім повертається у “водяну сорочку” каміна для повторного нагріву. Нагріта у буферній ємності вода, іншим циркуляційним насосом перекачується по великому контуру, до складу якого входять радіаторні батареї. Через радіаторні батареї тепло води з великого контуру віддається у навколишнє повітря, і охолоджена в батареях вода повертається назад у буферну ємність для повторного нагріву. Таким чином, перш ніж тепло від горіння палива почне нагрівати повітря у кімнатах, воно повинно нагріти два контуру з водою. Схематично це можна зобразити так:
Камін → контур Малий → Великий контур → Повітря кімнат</em
При цьому, великий контур може бути як завгодно великим, і містити довільну кількість радіаторних батарей. Головна умова – щоб об’єм середовища, яке потрібно обігрівати, не перевищував технічних можливостей каміна і опалювальної системи в цілому.
Варто також зазначити, що камін з водяним контуром може працювати в парі з іншим джерелом нагріву (наприклад, газовим чи електричним котлом), може його доповнювати і заміняти.
Камін без водяного контуру
Камін без водяного контуру – це камін у класичному розумінні цього слова – коли тепло від горіння палива передається у повітря без будь яких проміжних етапів. Схематично це можна зобразити так:
Камін → Повітря кімнат
Як видно з цієї схеми, процес передачі тепла значно коротший ніж у випадку з каміном, що містить водяний контур, а, отже, менші тепловтрати і повітря нагрівається швидше.
Однак, без низки технічних засобів, повітря буде нагріватися лише у тому приміщенні, де встановлено камін. Якщо ж потрібно обігрівати декілька приміщень, то без повітряних каналів і конвекційної камери не обійтися.
Конвекційна камера, це така собі коробка (обудова) із теплоізоляційних матеріалів, що вибудовується над каміном. Деякі виробники камінів на певні моделі пропонують готові конвекційні камери з металу, які називають дистриб’юторами (однак їх все рівно потрібно обшивати теплоізоляційними матеріалами). Призначення такої камери – накопичити тепле повітря і розподілити його до різних приміщень. Розподіл повітря здійснюється повітряними теплоізольованими каналами, кожен з яких веде в окрему кімнату. Інколи, при правильному плануванні, можна доставляти тепле повітря до двох суміжних кімнат одним каналом
Принцип роботи
Повітря, що циркулює через конвекційну камеру, нагрівається, збільшується в об’ємі (газоподібні середовища при нагріванні мають таку властивість), і піднімається догори. Завдяки невеликому надлишковому тиску, що створився внаслідок збільшення об’єму, нагріте повітря витісняється із конвекційної камери, і, по попередньо змонтованих каналах і через верхні вентиляційні решітки, рухається у місця призначення. Натомість, у камеру крізь нижню вентиляційну решітку заходить холодне повітря, нагрівається, і за раніше описаним принципом поширюється по приміщеннях. Таким чином, повітря у приміщеннях нагрівається дуже швидко. Деякі виробники камінів в якості додаткової опції пропонують розміщувати в конвекційних камерах акумулятори тепла – вироби із теплоємного матеріалу, які, після завершення процесу горіння, ще деякий час можуть віддавати тепло.
За описом принципу роботи конвекційного каміна виглядає, що такий варіант обігріву суттєво простіший і дешевший, бо не потребує додаткового обладнання. Однак не завжди все так просто.
Оскільки тепле повітря піднімається вверх, то описаним способом будуть добре обігріватися тільки верхні приміщення. Для того, щоб доставити тепло у кімнати, що знаходяться на тому ж поверсі, що і камін, чи нижче, у системі розподілу повітря необхідно використовувати повітряні нагнітачі (вентилятори). Також, повітряні нагнітачі варто використовувати, коли повітряні канали мають складну конфігурацію або опалювальних кімнат понад 4. Як і у випадку каміна з водяним контуром, конвекційним каміном можна обігріти довільну кількість кімнат, головне, щоб сумарний об’єм повітря у цих кімнатах не перевищував технічних можливостей (потужності) каміна.
Підсумуємо:
-
- Каміном можна обігріти більше, ніж одну кімнату. Головне – правильно підібрати потужність каміна і виконати розведення тепла;
- Потужність необхідного для опалення каміна залежить від об’єму повітря, яке потрібно нагрівати, і не залежить від кількості кімнат;
- Від кількості і взаємного розміщення кімнат залежить складність розводки тепла, а, відповідно, необхідність застосування тих чи інших елементів систем.
Все ще у пошуках каміна для обігріву помешкання? Ламаєш голову – який спосіб нагріву обрати? Відкинь сумніви завітай у наші салони або зателефонуй! Фахівці Камінін не тільки допоможуть підібрати камін, який тобі потрібен, а й підберуть все необхідне обладнання і матеріали. Наші монтажні бригади за незліченною кількістю навчань, тренінгів та успішно реалізованих проектів зберігають високий професіоналізм. За вашим бажанням вони не просто виконають монтажні роботи усього необхідного обладнання і матеріалів, а й зроблять усе надійно, якісно і з гарантією!
Шукай наш салон у своєму місті:
- “Камінін Київ” – м. Київ, проспект Степана Бандери, 8/2;
- “Камінін Львів” – м. Львів, вул. Кукурудзяна, 4;
- “Камінін Одеса” – м. Одеса, вул. Толбухіна, 135 ТЦ “Мега Дім” (Новий), павільйон 8;
- “Камінін Хмельницький” – м. Хмельницький, вул. Шевченка, 42;
- “Камінін Рівне” – м. Рівне, вул. Бандери, 49;
- “Камінін Ужгород” – м.Ужгород, вул.Гагаріна 101 (заїзд з вул.Проектної);
- “Камінін Дніпро” – м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 10 І;
- “Камінін Запоріжжя” – м. Запоріжжя, пр. Соборний, 234;
- “Камінін Чернівці” – м. Чернівці вул. Шухевича 1 (проспект Незалежності 131) ТЦ “Проспект” 1 поверх, маг. №110.