Чеські проекти будинків

Перші чеські проекти будинків з’явилися в 70-х роках XX століття. Це багатоповерхові будинки з квартирами нестандартного планування. Цегляні стіни з перекриттями із залізобетонних плит.

Чеські проекти будинків
Готовий типовий проект чеського приватного будинку з мансардою

Характерні особливості чеської планування

Основна риса панельних будинків – відособлена кімнатна планування. У квартирі по такому проекту нема суміжних або прохідних приміщень. Перегородки не є несучими, що дає можливість перепланування. Великі вітринні вікна.

Чеські проекти будинків
Процес зведення двоповерхового панельного будинку

Кухня простора, є лоджія або балкон. У двох-і трикімнатних квартирах санвузол роздільний. Відмінність цього стилю – еркер.
Планування чеських квартир:

 1. Якщо в квартирі більше двох кімнат, то обладнано 2 стояка комунікацій, так як кухня і санвузол знаходяться в різних кінцях квартири.
  Чеські проекти будинків
  Існуючі типові планування чеських квартир

 2. Великі лоджії, а в квартирах де 3 кімнати їх може бути 2 або 3.
 3. У кутових квартирах труби опалення вмонтовані в усі стіни, навіть в міжкімнатні. Це плюс для панельних будинків.
Чеські проекти будинків
3D планування сучасної чеської квартири

Для котеджів також проектуються великі вікна, два санвузли. Зазвичай вони розташовуються на першому і другому поверхах. Для планування котеджів характерна наявність великої холу на першому поверсі і маленьких за площею спалень на другому поверсі.

Чеські проекти будинків

З чого будують будиночки

Тут можливо різноманітність. Будинки будують з цегли, бетону. Часто застосовують комбінування матеріалів. В обробці фасаду використовують натуральні матеріали – природний камінь, деревина.

Чеські проекти будинків

При будівництві увагу звертають на експлуатаційні характеристики матеріалів. Для теплоізоляції роблять опалубку з армованого бетону та пінополістиролу. Тому під час опалювального сезону витрати мінімальні. Ізольовані стіни добре утримують тепло.

Чеські проекти будинків
Проект чеського котеджу, виконаного в сучасному стилі

Велику увагу приділяють звукоізоляції внутрішніх приміщень. Всі міжкімнатні перегородки зроблені з матеріалів, що забезпечують звукоізоляцію без збільшення товщини стін.

Чеські проекти будинків
Схема звукоізоляції стін всередині будівлі

При виборі матеріалів враховуються всі характеристики – екологічність, вогнестійкість і термін служби. Термін експлуатації чеських проектів близько 80 років.

Чеські проекти будинків: поверховість і планування

Приватні заміські будинки в чеському стилі в основному двоповерхові. Зрідка зустрічаються будинки в три поверхи, де роль третього поверху виконує мансарда.

Планування всіх поверхів і проект будівлі, виконаного за чеською технологією

Чехи дуже цінують зручність, тому все облаштовують з комфортом. Перший поверх відводять під денну зону – вітальня, їдальня, кухня. Можлива наявність гостьових кімнат на першому поверсі. На другому розташовані спальні, два санвузли, гардеробні.

Чеські проекти будинків
План другого поверху будинку розміром 12 на 13 метрів

Часто зустрічаються будинку з мансардою. Для економії житлової площі мансардний поверх утеплюють і обладнають під житлові кімнати.

Переваги котеджів в стилі Чехії

Проекти котеджів в чеському стилі представлені на ринку нерухомості в традиційному і адаптованому, до сучасних вимог, стилі.

Чеські проекти будинків

Адаптований варіант відрізняється простим непомітним декором, сучасними будівельними матеріалами, практичністю і комфортом. Основні типові риси чеського стилю:

 1. Немає складних конфігурацій. Всі будинки простої форми – це кубічні або прямокутні будови.
 2. Дахи подвійні або чотирьохскатні, адаптовані під сніжні зими. Тоді як в класичному вигляді даху плоскі.
 3. Великі вітринні вікна.
  Чеські проекти будинків
 4. Стен оброблені в спокійних непомітних тонах.

Компактні по площі котеджі займають незначне місце на ділянці. Багато будови мають велику терасу, яку в теплу пору використовують як столову.

Чеські проекти будинків
Невеликий компактний котедж, виконаний в чеському стилі

У житлових будинках по чеськими проектами передбачається прибудований гараж. Таке розташування дозволяє заощадити на будівництві – загальний стрічковий фундамент, покрівля і стіна. Над гаражем розташовані житлові кімнати. Вхід в нього обладнаний з дому.
Дивіться у відео огляд технології побудови чеських каркасно-панельних будинків.

Чеський проект: які можуть виникнути труднощі

Складно спроектувати на невеликих площах всі необхідні приміщення. Великий хол на першому поверсі планують за рахунок зменшення площі коридорів і підсобних приміщень.

Ще одна складність – гараж під одним дахом з житловими приміщеннями. Збільшено вимоги з протипожежної безпеки. Необхідна потужна вентиляційна система.

Чеські проекти будинків
План першого поверху з гаражем і терасою

Чеські котеджі двоповерхові, а значить необхідно будівництво сходів. Панорамні вікна повинні бути тільки з високоякісного пластику, щоб взимку були мінімальні тепловтрати. Якщо це проект будинку з мансардою потрібні будуть додаткові роботи по теплоізоляції.

Чеські проекти будинків

Зараз проектні бюро пропонують готові типові проекти будинків і розробки за індивідуальними вимогами замовника. Другий варіант більш цікавий, але значно дорожче.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*