Не будемо акцентувати увагу на необхідності наявності таких документів як технічний паспорт на житло. Не маючи в наявності таких документів, здійснювати операції з вашим житлом, такі як продаж, дарування, застава та ін., буде неможливо.
Технічний паспорт містить в собі інформацію про реальну ринкову вартість нерухомості, а також його технічні характеристики і стан в той чи інший момент часу.
Найчастішим питанням є питання про те, чи має техпаспорт будь-який строк дії, і якщо так, то яким періодом він обмежений. Крім того, власники нерухомості цікавляться необхідністю відновлення або продовження технічного паспорта, а також – чи є необхідність замінювати існуючий техпаспорт новим і в яких випадках.
Техпаспорт на квартиру, технічний паспорт на будинок – це офіційний документ, що видається бюро технічної інвентаризації (БТІ), що містить інформацію про реальну ринкову вартість нерухомості, а також його технічні характеристики і стан в той чи інший момент часу.
Чим відрізняється паспорт будівлі від паспорта будівлі
Техпаспорт також поділяється на два види:
- паспорт будівлі;
- паспорт будови.
У випадку з квартирою ми маємо справу з паспортом будови, який є складовою частиною паспорта будівлі. Найчастіше на практиці первинний техпаспорт будови і техпаспорт будинку формуються при введенні об’єкта в експлуатацію забудовником.
Однак трапляються випадки, коли забудовник формує лише паспорт будівлі і не обтяжує себе формуванням технічного паспорта кожної окремої квартири. У такій ситуації – це необхідно зробити власнику квартири.
Крім того, у власника нерухомості на руках повинні бути документи такі, як документ, що підтверджує право власності на квартиру, відомість приміщень, поверховий план будівлі та ін.
Для чого потрібен технічний паспорт на об’єкт нерухомості
Техпаспорт на квартиру, техпаспорт на будинок вам може знадобитися в наступних випадках:
- Внесення квартири під договір кредитування як заставного майна для забезпечення гарантій боргових зобов’язань перед банком або будь-яким іншим кредитором;
- Найчастіше техпаспорт при такій процедурі необхідний для визначення технічного і матеріального стану об’єкта, а також його ринкової вартості;
- Розрахунок об’єкта оподаткування або вартості опалення, а також інших розрахунків, в яких задіяні параметри квартири, такі як висота стель, площа житлова, площа загальна, площа балконів, лоджій та ін.;
- При продажу, купівлі нерухомості, при складанні договору дарування, а також інших юридичних угод, при яких нерухомість може купуватися або відчужуватися;
- При переплануванні квартири для узгодження і затвердження нового проекту, вам також знадобиться технічний паспорт;
- Відчуження або придбання пайової участі в натурі також має на увазі наявність техпаспорта на квартиру;
- У разі успадкування об’єкта нерухомості;
- При необхідності перевести нерухомість, яка перебуває в категорії житлового фонду в категорію нежитлового (комерційного) і навпаки.
Куди слід звертатися за оформленням техпаспорта. Різниця між приватними і державними БТІ.
Для оформлення техпаспорта на квартиру, техпаспорта на будинок в Києві вам варто звернутися за кваліфікованою допомогою до Київського Бюро Технічної Інвентаризації. Фахівці якісно і швидко проведуть інвентаризацію об’єкта і в найкоротші терміни нададуть новий техпаспорт.
Що потрібно для оформлення технічних паспортів
Для оформлення техпаспорта на квартиру, техпаспорта на будинок знадобляться наступні документи:
- Заява, складена відповідно до зразка;
- Копія та оригінал паспорта заявника;
- Копія та оригінал документа, що підтверджує право власності заявника на відповідний об’єкт нерухомості;
- Нотаріально завірена довіреність представника заявника (за наявності);
- Оригінал попереднього технічного паспорта (при наявності).
Техпаспорт на квартиру, техпаспорт на будинок при певних обставинах наші фахівці можуть оформити за один день, проте все ж слід пам’ятати, що все залежить від обсягу роботи, який необхідно буде виконати в процесі оформлення.
При укладанні договору ви отримаєте інформацію про остаточну вартість оформлення техпаспорта на об’єкт, яка становить від 400 грн. по Київській області та від 500 грн. по місту Києву. Крім того, з нашими фахівцями ви підберете оптимальний час відвідування інженером об’єкта, інвентаризацію якого необхідно провести.
Термін дії технічного паспорта на будинок, технічного паспорта на квартиру не обмежений чинним в Україні законодавством.
Однак слід пам’ятати, що якщо ваш об’єкт нерухомості зазнав значних змін (наприклад, був проведений капітальний ремонт або здійснено перепланування), і на даний момент фактичний стан об’єкта кардинально відрізняється від описаного в технічному паспорті, то такий техпаспорт рекомендується замінити новим.
Як не помилитися, якщо ви вирішили отримати технічний паспорт самостійно
Звертаючись до БТІ або до юридичної компанії, слід звертати увагу на такі обов’язкові реквізити та інформацію, які повинен містити техпаспорт об’єкта:
- Загальна площа об’єкта;
- Адреса розташування об’єкта;
- Фактична вартість об’єкта станом на момент здійснення інвентаризації;
- Показники наявності або відсутності забруднюючих або токсичних речовин в приміщенні;
- Матеріали, з яких виготовлені конструкції об’єкта (стать, дах, стелю, стіни та ін.);
- Висота стель окремо по кожній кімнаті (приміщенню);
- Наявність або відсутність комунікацій, а також їх план.