Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie

Сьогодні більшість прагне обставити свою кухню «за останнім словом техніки». Вони набувають «розумні» холодильники, які вміють рахувати калорії, «хай-тековский» меблі, нехай не завжди зручну, зате модну, і використовують для обробки ультрасучасні матеріали. Але водночас перебувають «невиправні романтики», які воліють насолоджуватися чаєм з лимоном з тонкого склянки в срібному підстаканнику, сидіти на «антістільном», але дуже вже затишному м’якому кухонному куточку і насолоджуватися піснею «Nostalgie», що ллється з музичного центру стилізованого під ламповий радіоприймач. Якщо ви відносите себе до таких романтикам, то ця стаття саме для вас, оскільки, як ви вже, напевно, здогадалися, мова в ній піде про те, як оформити кухню в стилі ретро.

Основні правила та концепції стилю

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
«Осучаснена класика»

Саме поняття «ретро» є досить розпливчастим, оскільки може включати в себе стилі, які були популярні протягом майже ста років – в період з кінця 19 остаточно 20 століть. Так що конкретні рекомендації з оформлення інтер’єру можна давати тільки після вибору тієї чи іншої епохи.

Проте існує три загальних правила, які допоможуть зробити будь-яке приміщення у стилі ретро дійсно стильним, а не старомодним.

  • Незважаючи на те що основу стилю ретро повинні складати старі предмети, використовувати тільки їх вкрай не рекомендується. «Старину» слід розбавити новими стилізованими речами або навіть нарочито контрастними сучасними деталями. В іншому випадку ви ризикуєте створити не «стильне ретро», а «старомодну несмак».

Варто зробити акцент на тому, що всі старі предмети меблів та інтер’єру повинні бути грамотно відреставровані, в той час як новим слід штучно надати «наліт старовини».

  • Стиль ретро зовсім не має на увазі відмова від сучасних «благ цивілізації». Але вся побутова техніка, яка випереджає обрану епоху, повинна бути ретельно замаскована. Тому на кухні в стилі ретро рекомендується використовувати виключно вбудовану техніку, причому таку, яку можна повністю сховати за декоративними фасадами. Напоказ ж виставляються тільки стилізовані прилади, благо вони в достатку представлені на сучасному ринку побутової техніки.
  • Головними носіями «духу часу» в стилі ретро, ​​безперечно, є аксесуари. До їх вибору необхідно підійти з особливою ретельністю, причому це зовсім не означає, що на це доведеться витратити багато грошей. Часом буває досить просто заглянути в «бабусину скриню» або пройтися блошиному ринку. Втім, можна доручити підбір аксесуарів дизайнеру або придбати все в спеціальних магазинах. Хоча, швидше за все, більшість людей не відмовить собі в задоволенні зануритися в море теплих спогадів, перебираючи речі зі старої комори. Єдине про що варто пам’ятати, підбираючи декор для кухні в стилі ретро, ​​так це про те, що все, навіть самого хорошого, має бути в міру.

Визначившись зі трьома основними правилами стилю можна приступати до «вибору епохи». Припустимо закінчення 19-го століття, і відразу перенесемося в початок століття 20-го.

20-ті роки: «стара добра Англія»

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Багатофункціональна плита – «візитна картка» стилю

Одним з найпопулярніших «піднапрямів» ретро є англійський стиль початку 20-х років. Відразу варто уточнити, що, оскільки Англія країна традицій, цей стиль не особливо видозмінився по сьогоднішній день, тому в нашому випадку його доведеться об’єднати зі стилем шебби шик, або, простіше кажучи, надати класичного англійського варіанту деякої «потертості».

Кухня в стилі 20-г років – це просторе приміщення з масивними меблями з натурального дерева, великий кухонною плитою з чавунними або мідними ручками і обов’язково з величезним столом-островом в центрі. Детальніше про те, як оформити кухню в англійському стилі ви можете дізнатися зі статті «Кухня в стилі« five o’clock ».

Але, як вже говорилося, якщо мова йде не просто про англійську кухню, а про англійську кухню в стилі ретро, ​​доведеться додати в інтер’єр деякі особливості характерні стилю Шеббі шик. Цей напрямок, до речі, теж народилося на «туманному Альбіоні», так що між собою ці два стилі напевно «не посваритися».

Стиль Шеббі має на увазі використання потертих предметів меблів та інтер’єру, так що, підбираючи меблі для вашої кухні, потрібно буде віддати перевагу або антикварним речам, або штучно постареним «невдалим».

Є і третій варіант – зістарити меблі самостійно. Зробити це не так складно як здається, а з огляду на той факт, що кухню в стилі ретро в своєму будинку роблять найчастіше люди творчі, цей процес напевно принесе їм ще й естетичне задоволення.

30-і роки: епоха «Великого Гетсбі»

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Стиль арт-деко зробить вашу кухню по-справжньому шикарної

Переносимося з «бабусі Англії» в «Новий світ» і опиняємося в Америка 30-х років. Саме в цей час тут на піку популярності перебував стиль Арт-деко. Цей стиль і сьогодні залишається одним з найбільш яскравих стилів оформлення інтер’єру, а з огляду на, що при всьому цьому він чудово вписується в концепцію стилю ретро, ​​не згадати про нього не було ніякої можливості.

Стиль Арт-деко є симбіозом розкоші і технічного прогресу. Можливість сміливо змішувати різні стилі, привносити в будинок атмосферу свята, можливість підкреслити свій високий статус – все це зробило Арт-деко улюбленим стилем «сильних світу цього». А якщо додати до цього дивовижну практичність і функціональність, стає зрозуміло, чому цей напрямок не втрачає своєї актуальності. Детальніше дізнатися про те, як оформити кухню в стилі Арт-деко, ви можете, прочитавши статтю на нашому сайті.

50-і роки: Америка в стилі «PinUp»

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Яскраві кольори, барна стійка і «суперсучасна» техніка

Затримаємося на американському континенті ще на два десятка років. 50-і роки ознаменувалися розквітом рок-н-ролу і технічного прогресу. Можна сказати, що ретро кухня в стилі 50-х – це кухня «хай-тек» того часу з явним «рок-н-рольний» відтінком. Якщо говорити про приклади цього стилю, то перше що приходить на розум, – знамените кафе «Джек Реббит Слімс» з «Кримінального чтива» (і хто ж з любителів ретро не дивився цю культову картину), в якому Джон і Ума станцювали свій знаменитий твіст.

Планування кухні

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Класичний приклад планування американської кухні середини минулого століття

Головною особливістю планування американських кухонь того часу є поєднання обіднього столу з барною стійкою. Ще одним характерним моментом можна вважати розташування робочої зони у вигляді острова в центрі кімнати.

Кольорова гама

Любителі яскравих кольорів будуть в захваті – використання червоного, синього, зеленого або оранжевого не тільки допустимо, але і є обов’язковим при оформленні інтер’єру в стилі 50-х. Причому «переборщити» з квітами в цьому випадку практично неможливо – стіни можуть бути пофарбовані в яскраво-жовтий колір, холодильник в синій, а підлогу прикрашений «шахами» з білої і червоної плитки.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Чим яскравіше – тим краще

Звичайно, фарбувати в яскраві кольори абсолютно все не варто. Білі стіни (хоча б деякі з них) і стелю тільки підкреслять яскравість «смачних» колірних акцентів.

Освітлення

Говорячи про висвітлення в кухні 50-х років досить складно виділити головний його джерело. Навіть освітлення обіднього столу часто було представлено у вигляді декількох звисаючих зі стелі світильників. Плюс окреме висвітлення було у робочої зони і практично обов’язковою барної стійки.

Говорячи про висвітлення на американській кухні 50-х не можна не згадати про неонової підсвічуванні, яка крім освітлювальної виконувала ще й чисто декоративну функцію.

Меблі

Забудьте про різьблених фасадах і плюшевих диванах. Меблі в стилі 50-х – це «модернові» форми і технологічні матеріали. Гладкі ламіновані фасади яскравих кольорів, використання для обробки хрому та алюмінію вінілова оббивка на м’яких меблів – ось основні риси меблів стилю «рок-н-рол».

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
«Хай-тек» того часу

І обов’язково встановіть на кухні хай навіть і маленьку барну стійку з яскравими обертовими стільцями. Який же шанувальник Елвіса не захоче присісти за бар і випити «молочний коктейль за п’ять доларів» через трубочку з високого стакана.

Побутова техніка

У 50-х роках технічний прогрес був на піку моди, так що кухня того часу відрізнялася великою кількістю найрізноманітнішої побутової техніки. Крім стандартних плити, духовки і холодильника обов’язковими атрибутами були тостер, блендер і кавоварка. Природно, всі побутові прилади були виконані в космічному стилі, який в ті роки асоціювався з округлими формами і хромової фурнітурою.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Знайти стилізовані техніку для кухні сьогодні не складе особливих труднощів

Аксесуари: посуд, штори, декор

Посуд на американській кухні відрізнялася максимально простотою і функціональністю – масивні білі кавові чашки і великі тарілки, здатні вмістити «справжню американську порцію».

Як драпірування вікон використовувалися або прості картаті штори, або «новомодні» в той час горизонтальні жалюзі.

Кухня в стилі 50-х немислима без великої кількості стильні аксесуари. Практично обов’язковими є висять на стінах деталі автомобілів того часу: починаючи від номерів і закінчуючи цілими передніми частинами кузова. Продовжуючи автомобільну теми в декоруванні не можна не згадати про дорожніх покажчиках, наприклад, з легендарної траси 66.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Американський стиль неможливого уявити без великої кількості аксесуарів

Звичайно, не можна забувати і про ікони тієї епохи Елвіса Преслі і Мерлін Монро. Їх зображення в будь-якому вигляді відмінно впишуться в інтер’єр, так само, як і інсталяції з вінілових платівок, старовинні радіоприймачі і, звичайно, плакати в стилі PinUp, які сміливо можна назвати «концентрованим вираженням» стилю 50-х.

60-і роки: Back in the U.S.S.R.

І ось, нарешті, настав час повернутися з-за кордону на наші вітчизняні простори. Стиль СРСР 60-х років, нарешті, перестав бути просто «застарілим» і перемістився в модну категорію «ретро». До того ж стиль ретро на увазі певну ностальгію, а що ще може викликати більш ностальгічні почуття, ніж «до болю рідне» вітчизняний інтер’єр.

Планування кухні

Радянська кухня тулилася на шести квадратних метрах, так що ні про яку особливому плануванню говорити не доводилося. Робоча зона розміщувалася біля стіни на якій розташовувалися плита і мийка, а стіл знаходився або в центрі кімнати, або, якщо господарі були щасливими власниками м’якого кухонного куточка, в одному з кутів.

Кольорова гама

З початком «хрущовської відлиги» в країну стали потрапляти небачені раніше індійські і марокканські тканини яскравих відтінків. Завдяки їм традиційна сіра «совкова» колірна гамма почала потихеньку розбавлятися більш яскравими квітами. Жовтий, білий, зелений і бурий колір можна назвати найбільш модними кольорами того часу, а відповідно їх наявність в кольоровій гамі кухні стилю 60-х дуже навіть бажано.

Найбільш «просунуті» громадяни ризикували навіть застосовувати зовсім вже «радикальні» лимонний, сині і зелений, так що якщо ви любите яскраві кольори, то їх використання при оформленні «радянської» кухні буде не таким вже відходом від реальності.

Обробка стін

Головним оздоблювальним матеріалом того часу були шпалери. Переважно світлі, з простим квітковим, а частіше геометричним візерунком. Щасливі власники шпалер клеїли їх на попередньо наклеєні на стіни газети (робити цього ми вам категорично не рекомендуємо), а ті, кому дефіцитний матеріал не дісталося, імітували шпалери, завдаючи за допомогою трафарету нехитрий візерунок на пофарбовані стіни. Так що пофарбувати стіни кухні водоемульсіонкой, поверх якої нанесений простий візерунок буде цілком «в дусі того часу».

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Фарбування стін «під шпалери» вельми характерна риса інтер’єрів того часу

Окремо варто згадати кахельну плитку. У той час це був один з ознак «успішності», так що робоча зона кухні повинна бути викладена світлим кахлем і ніяк інакше.

Обробка підлоги

Вибір матеріалів для обробки підлоги в СРСР був невеликий – фарбовані статеві дошки, плитка для підлоги і «Супермодний лінолеум». Так що, оформляючи підлогу на кухні 60-х, постарайтеся обмежитися цими матеріалами.

Освітлення

Спеціальних кухонних світильників в СРСР не було: цю функцію на кухні виконувала звичайна люстра на один або три плафона. Освітлення забезпечувалося за рахунок настінних бра, але частіше за допомогою торшерів з купольними тканинними абажурами.

Меблі

«Відлига» диктувала нові стандарти, так що при виготовленні меблів почали застосовувати пластик, скло, сталь і хром. Меблі середини 60-х відрізнялася достатньою функціональністю, тому використання простих стільців з пластиковими сидіннями і столу з округленими краями цілком допустимо і в наш час.

Ще одним обов’язковим атрибутом кухонь того часу був буфет або сервант зі скляними дверцятами. У ньому виставлялася посуд – гордість господині, тому, обставляючи сучасну кухню, варто віддати перевагу шаф з прозорими дверцятами або без них взагалі.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Сервант з прозорими дверцятами

Врахуйте, що в 60-і роки такого поняття як «кухонний гарнітур» в СРСР практично не існувало. Так що для кухні має сенс підібрати меблі різних виробників або ж пошукати готовий гарнітур, стилізований під ту епоху.

Побутова техніка

Радянський Союз не особливо балував своїх громадян великою кількістю кухонної побутовою технікою, тому на кухні 60-х «фантастичні» для того часу посудомийні машини і мікрохвильові печі краще заховати за меблевими фасадами. На очах повинні бути тільки кухонна плита, бажано покрита білою емаллю і холодильник – «пузатий», з великою нікельованої ручкою.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Сучасний холодильник в стилі 60-х

Сьогодні такий холодильник без проблем можна придбати у великих магазинах побутової техніки, так що жертвувати функціональністю на догоду стилю не доведеться.

Аксесуари: посуд, штори, декор

Посуд на радянської кухні була на рідкість «святкове» – від прикрашених квіточками або візерунками тарілок, до півлітрових чайних чашок з монументальної композицією «50 років СРСР».

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Чашка «50 років СРСР» – символ епохи

Говорячи про чай можна не згадати про ще один символ епохи – металевих підстаканниках.

І звичайно «королем посуду» був кришталь. Правда, частіше він виконував роль прикраси, а не використовувався за своїм прямим призначенням.

Якщо для прикраси вікон в спальні або вітальні жителі СРСР ще знаходили пристойний відріз тканини, то вікнам на кухні доводилося задовольнятися тим, що залишилося. Тому максимально прості лляні, ситцеві або штапельні фіранки будуть максимально відповідати тому часу.

Фраза «бабусину скриню» як не можна краще підходить, коли мова йде про підбір аксесуарів для кухні в стилі СРСР. Стіни можна прикрасити вирізками зі старих журналів або плакатами із зірками того часу. Відмінно буде виглядати та сама книга «Про смачну і здорову їжу» на одній з полиць, радіоприймач «Маяк» або всім відома м’ясорубка Челябінського машинобудівного заводу, прикручена до обробного столу.

Кухня в стилі ретро: чарівність Nostalgie
Те, що довгі роки припадала пилом у вашій коморі, може стати справжньою окрасою

Не варто забувати про рекламних плакатах. Навіть всім відомий радянський плакат рекламує відмова від алкоголю чудово впишеться в інтер’єр, а якщо вдасться знайти щось дійсно раритетне, то це стане справжньою удачею.

Разом зі старими предметами побуту для декорування кухні можна використовувати і стилізовані сучасні аксесуари. Наприклад, плазмовий телевізор можна обрамити в раму, зроблену з корпусу старого «Електрону».

Фотогалерея: кухні в стилі ретро

На закінчення пропонуємо вам підбірку найбільш на наш погляд вдалих інтер’єрів кухонь, оформлених в стилі ретро.

Стильно і функціонально Просто шикарна стилізована техніка «Советское» ретро Шеббі шик – «в гостях у улюбленої бабусі» Стіл-барна стійка – класика американського стилю «Гордість американської домогосподарки» Англійська стиль кантрі Розкіш Веліого Гетсбі Нові меблі в старому стилі Стиль арт-деко

Відео: дизайн маленької кухні в стилі ретро

Оформлення кухні в стилі ретро, ​​напевно, – самий творчий процес, з яким ви можете зіткнутися під час ремонту вашого будинку. А найголовніше, що задоволення від самого процесу гарантовано перейде в задоволення хоч на хвилинку поринути в минуле. Вдалого вам ремонту!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*