Море здавна вабить тисячі людей своєю незбагненністю, мінливістю, звуком набігаючих на берег хвиль. Але не всім пощастило жити на узбережжі. Тому багато хто мріє втілити улюблену атмосферу у себе вдома. Існує безліч варіантів, як можна надати кухні подібний антураж, і серед них обов’язково знайдеться той, що доведеться вам до смаку. Що ж потрібно для того, щоб оформити кухню в морському стилі?
Основні риси морського стилю в інтер’єрі
Кухня, витримана в морському стилі, може мати самий різний вигляд:
- залита жарким сонцем тропічна лагуна і пляж з білосніжним піском;
- скромний, дуже затишний рибальський будиночок, оздоблення якого відрізняється селянською простотою;
- корабельна каюта з круглими віконцями-ілюмінаторами;
- капітанський місток зі штурвалом;
- кімната, оформлена в стилі палуби корабля або розкішної яхти і багато іншого.
Піратська тематика і підводний світ з його незвичайними мешканцями теж по праву є різновидом цього стилю.
Незважаючи на безліч варіантів, все ж існують ознаки, які так чи інакше повинні бути враховані при оформленні приміщення, витриманого в морській тематиці:
- особливістю є використання всіх відтінків синього, блакитного або кольору морської хвилі. З ними гармонійно сусідять пісочний, жовтий, насичений зелений (в невеликих кількостях), коричневий, білий, кремовий, «слонова кістка», «пряжене молоко»;
- стіни і меблі повинні контрастувати один з одним, інакше буде надто одноманітно;
- при продумуванні інтер’єру особлива увага приділяється аксесуарам, на стіни вішаються малюнки відповідної тематики, розставляються статуетки, сувеніри.
Приміщення, виконане в морському стилі, завжди створює відчуття простору, вітру, свіжості, прохолоди, немов обрій десь далеко-далеко. Тут легко і вільно дихається, здається, що зараз пролунає крик чайки або донесе шум прибою.
Кому підходить
Як зрозуміти, підійде для вас такий інтер’єр чи ні? Цей стиль припаде до душі тим, хто любить відпочивати на море, засмагати на пляжі і не може не привезти з чергової поїздки черепашки, засушених морських зірок та інші сувеніри, тим, хто любить простоту в інтер’єрі. Він має деякі загальні деталі з кантрі і прованс: їх об’єднує річна сільська атмосфера, відсутність гламурності. Це затишний, домашній стиль.
Якщо ви є прихильником Провансу або кантрі, але злегка втомилися від них і хочете чогось новенького, спробуйте морської стиль.
Також можна рекомендувати морської дизайн кухні та тим, кому близький середземноморський стиль, оскільки ці напрямки мають чимало точок дотику. При бажанні їх можна гармонійно і дуже красиво поєднати в одному приміщенні.
В якому випадку від морського стилю краще відмовитися? Він не підійде тим, хто віддає перевагу теплі колірні рішення – для них в кімнаті буде занадто холодно навіть в літню пору, – хто не дуже любить білий колір, кому він здається порожнім, одноманітним, нудним.
Також краще утриматися від ідеї морського дизайну, якщо вам ближче міська насичене життя, антураж мегаполісів, якщо ви любите урбаністичну естетику.
Різноманітність варіантів дизайну
Розглянемо, до яких варіантів оформлення кухні можна звернутися, якщо хочеться втілити в інтер’єрі морський стиль.
Любителям лаконічності і простоти
Ті, хто прагне до лаконічним рішенням, будуть раді дізнатися, що морський стиль цілком може бути витриманий в дусі мінімалізму. При цьому особливу роль грають освітлення і колір. Кількість декоративних деталей зведено до мінімуму, меблі має суворі, прямі лінії. Кухня, оформлена таким чином, може бути надзвичайно привабливою.
Для морського мінімалізму характерні:
- поєднання декількох кольорів без зайвої яскравості. Наприклад, вдало буде виглядати меблі бірюзового кольору з приглушеним кольором охри або золотистим кольором підлоги і стін;
- освітлення повинно бути яскравим, що дозволить зробити простір візуально просторішим. Для цього будуть потрібні лампи, що дають тепле світло;
Лампи ж з білим або блакитним «денним» освітленням перетворять приміщення з морським дизайном в сумне подобу лікарняної палати.
- обробку бажано виконувати з природних матеріалів, поєднуючи при цьому контрастні кольори. Наприклад, для підлогового покриття можна вибрати ламінат або паркет кольору піску, слонової кістки або охри. Стіни в цьому випадку можна декорувати дерев’яними панелями світлих деревних відтінків, а от меблі краще витримати в глибоких синіх відтінках;
- вибираючи аксесуари, варто віддавати перевагу яскравим і помітним, але уникати недоладності. Відмінним завершальним штрихом в інтер’єрі стане картина з ніжним морським пейзажем або велика раковина незвичайної форми.
Шанувальникам середземноморського стилю
Якщо вам до душі вишуканий, світлий і немов би пронизаний сонячними променями інтер’єр, популярний в середземноморських країнах, ви можете спробувати за допомогою певних акцентів надати йому морської образ. У вас вийде витончене, наповнене сонцем і морським повітрям приміщення.
Інтер’єр даного напрямку можна відрізнити за такими ознаками:
- вікна зазвичай мають значні прорізи і обрамляются легкими напівпрозорими драпіровками. Крім цього, їх можна декорувати дерев’яними віконницями світлих відтінків, бамбуком, плетінням та іншими природними матеріалами;
- поєднання яскравого, насиченого зеленого кольору з теплими квітковими відтінками;
- тканини для кухні натуральні, прості і грубуваті – бавовна, льон, рогожка, нефарбовані полотнина і т. д .;
- часто можна зустріти малюнок очерету, морських водоростей та інших водних рослин на ламінаті, паркеті або дерев’яній підлозі світлих тонів;
- для оздоблення стін застосовується груба нерівна штукатурка. До неї добре підійде декор з натуральної деревини, також можна використовувати вставки мармуру глибоких квітів;
- виділення кахельною плиткою жовто-пісочного кольору певних зон на підлозі і стінах кухні.
З’єднають весь інтер’єр аксесуари на морську тематику: красиві раковини, штурвал, імітація під старовинні амфори або незвичайний акваріум.
Особливий ефект приміщенню в середземноморському стилі надає імітація під давньогрецькі або давньоримські фрески. З їх допомогою також можна перетворити кухню в античну терасу, з якої відкривається чудовий вид на затоку. Доглядати за такими фресками дуже просто, а створена атмосфера півдня Європи дозволить відчувати себе комфортно і затишно в будь-який час року.
Відтворюємо корабельну каюту
Додати кухні загадковості і при цьому зберегти дух моря можна, якщо в оформленні вдатися до поєднання стилів етно і кантрі. В результаті вийде кухня, що нагадує каюту старого, повидавшего все моря і океани «морського вовка». Такий дизайн виглядає вишукано і не без деякої «дикуватою брутальності» за рахунок використання переважно простих і грубуватих елементів з дерева.
Створити таку атмосферу допоможуть:
- багато дерева, причому деревина вибирається темних кольорів – нам потрібно добитися таємничої напівтемряви;
- велика кількість морських аксесуарів: розвішані по стінах рибальські сіті, циновки грубого плетіння, вкривають підлогу, товсті канати і т. д. Перевага таких деталей декору в тому, що всі ці речі можна виготовити самостійно, а якщо залучити до цієї справи дітей, то один або кілька захоплюючих вечорів малюкам забезпечені;
- прості меблі з ефектом зістареної. Також можна підібрати що-небудь незвичайне, ексклюзивне. Наприклад, ідеальним варіантом будуть стіл і стільці, виконані у вигляді дерев’яних діжок;
- скатертини, штори, серветки, подушки для стільців з натуральних, простих, грубих матеріалів. З квітів перевага віддається насиченим червоним, синім, зеленим відтінкам. Також будуть дуже до речі смугасті або картаті малюнки.
Різноманітність інтер’єрів в стилі морського кантрі (галерея)
Етнічні мотиви гармонійно поєднуються зі стилем кантрі Затишний літній інтер’єр будиночка морського капітана Теплий, грубуватий і вишуканий інтер’єр
Планування кухні
Інтер’єр в морському стилі чудово впишеться в кухню будь-яких габаритів і планування, що, звичайно ж, є додатковим приводом зупинити свій вибір саме на ньому.
Море – це безмежний простір, багато повітря і глибина, тому приміщення повинно бути якомога менше захаращене.
Дуже часто при плануванні кухні дотримуються такої схеми: стіл встановлюється по центру приміщення (для маленької за площею кімнати підійде розкладний, стилізований під острів), вся решта меблів розташовується уздовж стін, відтворюючи тим самим розстановку предметів, прийняту в кают-компаніях. На цьому етапі вам допоможе схематичний малюнок або креслення, де буде відображений бажаний вид приміщення. При цьому всі предмети, стіни, підлогу та інше закрашуються квітами, близькими до тих, які передбачаються до використання.
Завдяки кресленням ви побачите, чи сполучаються тони і відтінки, і при необхідності зможете внести корективи.
Звичайно, потрібно враховувати, який саме варіант підійде для вашої кухні. Наприклад, якщо вирішено робити інтер’єр в стилі тропічного пляжу або Середземномор’я, то для того, щоб в приміщенні було якомога більше природного світла, знадобляться немаленька площа і великі вікна. Якщо ж кухня мініатюрна, можна вибирати між будиночком рибалки, рибальського шхуною або каютою старого капітана. Також тут буде доречний і затишний напівтемрява, тому, якщо ваша кімната виходить на протилежну сонячної сторону, можете сміливо додавати їй даний вигляд.
Кольорова гама
Для оформлення інтер’єру на тематику моря дизайнери рекомендують вибирати такі тони:
- будь-які відтінки синього, блакитного – від самих блідих до насичених і глибоких. Ці кольори символізують хвилі або відбивається у воді блакитне небо;
- холодна гамма може бути розбавлена відтінками жовтого, теракотового, обпаленої глини, кремового, бежевого, слонової кістки. Ці кольори символізують морський берег: піщаний пляж або кам’янисті, глиняні схили. Також це кольори старовинних міст, причалів, рибальських сіл, побудованих з пісковика і іншого каменю;
- білосніжний колір нагадує хмари, що пливуть в безкрайньому небі. Зелений колір часто не є основним, він застосовується лише в якості акцентує і імітує водорості на дні або траву на березі. Однак темно-зелений або бірюзовий цілком може бути головним, оскільки означає морські води.
- в ролі акцентують можуть виступати і яскраво-червоний, яскраво-жовтий відтінки. Підводні корали, зграї різнокольорових рибок, знайдений на дні моря скриня з золотом – за допомогою цих квітів можна привернути увагу до того чи іншого елементу декору.
Використовуючи ці тони, можна перетворити кухню в приміщення, де завжди панує заспокійлива обстановка. Поєднання синіх і блакитних відтінків (можна використовувати зелений холодних тонів, пляшковий або бірюзовий) з білосніжним допомагає домогтися зорового розширення розмірів кімнати, що особливо цінно для хрущовок і будинків готельного типу.
Щоб отримати гармонійне співвідношення кольорів, потрібно дотримуватися певних правил. Наприклад, не можна використовувати всі вибрані кольори в однакових пропорціях (50/50, 33/33/33 і т. Д.). Правильно поєднуйте основні і додаткові кольори, фонові і акцентують, і ваша кухня буде предметом захоплення всіх ваших знайомих.
Варіанти обробки
Прагнучи надати кухні морський антураж, рекомендується дотримуватися таких правил.
- Вікна драпіруються легкими напівпрозорими тканинами з натуральних матеріалів або оформляються за допомогою бамбукових жалюзі або віконниць з деревини світлих відтінків.
- Обов’язково має бути присутнім кілька теплих і яскравих відтінків, можна з квітковими мотивами.
- Текстиль виконується також з натуральних тканин.
- Підлоги зазвичай робляться з дерева світлих тонів або фарбують в білий колір, що є відсиланням до палубі корабля. Можна використовувати паркет і ламінат. Добре виглядатимуть очеретяні, бамбукові килимки або доріжки з морських водоростей.
Особливе рішення для шанувальників моря – зробити скляна підлога, під яким художньо розташувати гальку, мушлі, гілки коралів, пісок. Така підлога буде нагадувати морське дно або берег.
Один з варіантів оформлення стін: зробити нерівне, грубе штукатурні покриття, а в якості акцентів використовувати мармурові вставки блакитного, зеленого відтінків. Також їх можна декорувати дерев’яними панелями.
Якщо хочете додати кухні вид корабельної каюти, сміливо використовуйте стельові дерев’яні балки. Частина стіни можна інкрустувати невеликими предметами на морську тематику (камінці, черепашки, оскільки кахельної плитки синьо-зелено-блакитних тонів).
Блакитні стелі, що складаються з двох рівнів, а також ілюмінатори на дверцятах меблів або на стінах підкреслять тему моря.
Освітлення
Оскільки зазвичай морські кухні виконуються в світлих тонах, то найкраще для них підходить яскраве освітлення. Ідеально, якщо центральна люстра буде доповнюватися локальними світильниками, що дають більш м’який і приглушене світло. Виграшно виглядає і галогенное освітлення, встановлене по всьому периметру приміщення. Воно сприяє візуальному розширенню простору. Якщо ж ви віддасте перевагу відтворити інтер’єр каюти морського вовка, то деякий напівтемрява буде дуже до місця. Домогтися його допоможуть знову ж світильники, розміщені локально.
Світильники повинні відповідати морському стилю і зображати жителів моря або іншим чином підкреслювати цю тему.
Меблі
Для того щоб меблі гармонійно вписувалася в інтер’єр, вона повинна виглядати відповідним чином. До основних ознак відносять те, що:
- їй властиві деяка грубувата, ефект зістареної, зношеності. При погляді на неї має створюватися враження, що вона випробувала на собі вплив солоної морської води, жаркого сонця і вітру;
- виконана з натуральної деревини, підійде і плетені меблі;
- в ідеалі повинна мати матові і злегка потерті поверхні;
- має простий, скромний зовнішній вигляд. Дуже до речі меблі в дусі ретро – старовинні шафки, крісла, буфети;
- повинна бути практичною, міцної, функціональної.
Можна придбати меблі спеціально для вашого нового морського інтер’єру, а можна стилізувати вже наявну. Для цього її слід вибілити або покрити який-небудь світлою фарбою, після чого наждачним папером і спеціальними складами домогтися ефекту старіння.
Дуже цікаво виглядатимуть аплікації з морських камінців, черепашок або шматочків керамічної плитки на дверцятах або бічних поверхнях кухонних шаф або холодильнику.
Які ще ідеї можуть вам стати в нагоді? Можна надати кухонного столу вид старовинного, заіржавілі від солоної води скрині, розфарбувавши в відповідний вид стільницю. Не завадить і пара кошиків під фрукти-овочі, сплетених із прутів верби. Незвично виглядає товстий корабельний канат, скручений в котушку і виконує роль пуфика, який можна перетворити і в стильний столик, якщо зробити пуф вище і зверху покласти кругле скляне полотно.
Побутова техніка
Побутова техніка повинна вписуватися в інтер’єр і як би продовжувати меблеву лінію. Холодильник, плита, мікрохвильовка, посудомийна машина не повинні різко відрізнятися за своїм виглядом від шафок. Досягти бажаного ефекту допоможуть магнітики і наклейки з морськими пейзажами, аплікації на зовнішніх поверхнях.
Цікава ідея – оформити витяжний пристрій над плитою у вигляді штурвала.
Аксесуари, штори, посуд
На кухні можна помістити акваріум з рибками, дно якого прикрашають камінці, корали, міні-печерки і інші предмети. Відмінно буде, якщо ви знайдете настінне бра або люстру у вигляді якого-небудь елементу корабля. Купіть кілька рамочок для фотографій, виконаних в морському стилі, помістіть туди фото вашої родини з відпустки і красиво розвісьте на стінах. Тепер, потрапляючи на кухню, ви завжди зможете згадувати щасливі моменти.
Стіни можна прикрасити плетеними мережею або товстої мотузкою з зав’язаними на ній морськими вузлами.
Підзорна труба, бінокль, дзвін, глобус, морський компас, світильник у вигляді маяка або рибальського ліхтаря, макет корабля, пісочний годинник, капітанська тютюнова трубка та інші прикраси на тему моря, акуратно розставлені на поличках, гармонійно завершать вигляд приміщення і ще більше занурять вас в чудову атмосферу подорожі по хвилях.
Дзвін можна підвісити над дверима в кухню. Або ж виділити який-небудь куточок біля навісної шафки або поруч зі штурвалом і перед кожною трапезою дзвонити в нього. Вийде справжня корабельна традиція скликати всіх до столу. Ну і традиційно для морського стилю десь на стіні має висіти штурвал або стилізована під старовину карта світу з перекрученими обрисами континентів.
Роль штор можуть виконувати світлі фіранки з будь-яких натуральних матеріалів. Також можна зробити їх самостійно, нанизавши на довгі волосіні або нитки багато черепашок або намистин традиційно морської колірної гами. Жалюзі з бамбука, очерету та інших подібних матеріалів теж відмінно впишуться в інтер’єр.
Для такої кухні найбільше підійде посуд, пофарбована в біло-синю, біло-блакитну або синьо-блакитну гаму. До речі виявляться принти морських тварин (ковзани, восьминоги, морські зірки і т. Д.) Або риб. Прекрасним доповненням стане глечик синього кольору із зображенням якогось морської істоти. Можна придбати посуд з глини в етно-стилі.
Зверніть увагу, що посуд блакитного або синього кольору знижує апетит, тому можна рекомендувати її тим, хто прагне схуднути або намагається дотримуватися здорового харчування.
Посуд і кухонний декор (галерея)
Посуд в морському стилі Глечик, відповідний до морської тематики Сервіз в морському стилі Оригінальна черепашка-світильник відмінно підкреслить морську тематику в приміщенні Декоративні кольорові пляшки в поєднанні з засушеними морськими зірками Світильник-штурвал
Ідеї декорування кухні (галерея)
Лідируючий бірюзовий колір оттеняется білим кольором настінної шафи і світло-коричневими стільницями Контраст білого і синього, вгорі симетричні вікна у вигляді ілюмінаторів Кухня витримана в двох кольорах, килимок в смужку повторює забарвлення «фартуха» Поєднання блакитного і блідо-жовтого кольорів з додаванням яскравих акцентів Кантрі , адаптований під морську тематику Морський інтер’єр, побудований на контрасті білого і синього кольорів Оформлення «фартуха» у вигляді морського дна, поєднання декількох яскравих кольорів «Рибальська хатина" – про тієї і скромний інтер’єр Варіант будиночка на узбережжі
Дизайн кухні в морському стилі (відео)
Кухня в морському стилі – це своєрідне міні-подорож навколо світу, куди ви підете на рибальському шхуні, в капітанській каюті або на палубі піратського корабля. Звичні страви в такій обстановці придбають нові смакові відтінки, а спілкування з домочадцями за сімейними трапезами заграє незнайомими фарбами і подарує незабутні емоції. Така кухня зможе надихнути вас на нові кулінарні подвиги – чому б, наприклад, не здивувати домашніх приготуванням страв з далеких заморських країн?