Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком

Стиль мінімалізм в оформленні інтер’єру вже давно є одним з найбільш популярних в Європі. Але на пострадянському просторі до недавнього часу цей напрям вважалося надто простим і «Непафосна». І лише в останні роки наші співвітчизники нарешті «розглянули», що за допомогою мінімалізму, звичайно, якщо все зроблено правильно, можна підкреслити свій високий статус куди краще, ніж виставляючи напоказ всілякі «блискучі брязкальця». Ми вже писали про те, як оформити вітальню в стилі мінімалізм, сьогодні ж настав час поговорити про кухню. Отже, оформляємо минималистичную кухню.

Основні концепції стилю

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Основна концепція стилю – простота

Стиль мінімалізм прийнято вважати досить молодим, хоча це не відповідає дійсності. Свої витоки цей напрямок бере в японській культурі, яка є однією з найстаріших на Землі. Японці вже сотні років оформляють свої житла за принципами, які диктують позбавлятися від усього зайвого, щоб мати можливість зосередиться на головному.

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Японський стиль можна сміливо назвати «прорадітелем» мінімалізму

Ще один стиль по концепціям схожий з мінімалізмом – це хай-тек. Але, на відміну від японського стилю, в якому мається на увазі використання виключно натуральних матеріалів, хай-тек віддає перевагу матеріалам штучним, розбавляючи їх хіба що склом і металом.

Таким чином, стиль мінімалізм можна з успіхом назвати і «модерним японським» і «лайтовим хай-теком». Причому чого буде більше саме в вашому мінімалізмі вирішувати тільки вам, головне дотримуватися основних концепції стилю.

Отже, стиль мінімалізму має на увазі наступне:

  • можливий мінімум предметів декору і меблів;
  • геометричність форм;
  • використання максимум трьох кольорів в оформленні;
  • хороше освітлення;
  • використання тільки побутової техніки,.

Дотримання цих правил допоможе візуально розширити простір і зробити вашу кухню більш функціональною і ергономічною.

Відео: дизайн приміщень в стилі мінімалізм

Щоб наочно продемонструвати, як всі ці принципи використовуються на практиці, пропонуємо вашій увазі невеликий відеоролик про оформлення інтер’єрів в стилі мінімалізм.

Кольорова гама

Як вже говорилося, стиль мінімалізм не допускає використання великої кількості квітів в оформленні інтер’єру. Максимум їх повинно бути три, але оскільки ми говоримо про мінімалізмі, то чим менше – тим краще.

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Стиль мінімалізму має на увазі використання не більше трьох кольорів

Класикою мінімалізму вважаються приміщення виконані повністю в білому кольорі. Хоча якщо говорити про кухню, то використання виключно білого може виявитися непрактичним. Тому допускається «розбавити» його сірими, пастельними і бежевими тонами. Ну і, звичайно, не варто забувати про «вічне» поєднанні чорного і білого кольорів.

Що ж до яскравих відтінків, таких як червоний, синій або помаранчевий, то їх використання теж цілком допустимо, природно, якщо при цьому дотримується почуття міри.

Незалежно від того які кольори ви виберете для оформлення вашої кухні і стіни і меблі в ній повинні бути або монохромними, або мати правильний геометричний орнамент.

Планування

У мінімалізмі геометрії повинні бути підпорядковані як кожен окремий предмет інтер’єру, так і їх розташування в просторі приміщення. Таким чином, планування кухні в стилі мінімалізм повинна бути якщо не симетричною, то хоча б витриманою в правильних геометричних пропорціях.

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Планування кухні повинна бути витримана в правильних геометричних пропорціях

При плануванні кухні в стилі мінімалізм можна користуватися правилом «середини». Обідній стіл розташований або в середині кімнати, або у середини однієї зі стін. Кухонна плита і витяжка можуть бути розташовані в середині кухонного гарнітура, а м’які пуфи (дуже характерний предмет меблів стилю мінімалізм) стояти таким чином, що вікно буде знаходитися посередині між ними.

Звичайно, це тільки один з варіантів планування. Можна використовувати принцип асиметрії – два однакових елемента розташовані в протилежних кутках або навпаки високого кухонного гарнітура варто низький стіл і стільці.

Оздоблення і матеріали

На відміну від своїх «прабатьків» японського стилю і стилю хай-тек мінімалізм допускає використання як натуральних, так і штучних матеріалів. Єдиною умовою при їх виборі є якість. Вся обробка і предмети інтер’єру повинні бути хоч і простим, але бездоганними за якістю. Це відноситься і до якості ремонтних робіт.

Але, незважаючи на всю свою демократичність, стиль мінімалізм все ж не допускає використання яскраво «вигадливих» матеріалів, таких як позолота або оксамит.

Стіни

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Проста елегантність гладких білих стін якнайкраще підійде кухні в стилі мінімалізм

Стіни в минималистичной кухні повинні бути гладкими, світлими і бажано однотонними. Відмінними матеріалами для їх обробки стануть гіпсокартон і водоемульсійна фарба. Якщо ви є прихильником шпалер, то краще віддати перевагу однотонним шпалерам, або ж шпалерам під фарбування. Робоча зона може бути оброблена керамічною плиткою, але знову ж таки однотонної.

Використання при оформленні стін молдингів і багетів в стилі мінімалізм не допускається.

Стеля

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Підвісна або натяжна стеля білого кольору впишеться в інтер’єр і дозволить приховати систему освітлення

Стеля, як і стіни, повинен бути максимально простим, в ідеалі – білим і гладким. Одним з кращих рішень для обробки стане натяжна стеля, причому не глянцевий, а матовий. Також можна використовувати гіпсокартон, оскільки він дає можливість не тільки зробити стелю ідеально рівним, але і заховати під ним світильники, що як не можна краще відповідає принципам стилю.

Підлога

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Контрастний темна підлога чудово підкреслить світлі стелю і стіни

Напевно, нікогоне здивує, що і підлогу в кухні повинен бути однотонним і гладким. Але на відміну від стін і стелі, для оформлення яких краще використовувати світлі тони, підлога може бути виконаний в темних, контрастних кольорах. В якості оздоблювального матеріалу підійдуть ламінат, лінолеум або керамогранітна плитка. Головне, щоб будь-який з обраних вами матеріалів був або однотонним або з геометрично правильним малюнком.

Освітлення

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Вбудоване освітлення – характерна особливість мінімалізму

Стиль мінімалізму має на увазі, що все, що можна заховати, має бути сховане. Освітлення в цьому випадку не є винятком, тому має сенс віддати перевагу вбудованим системам, захованими під конструкціями стелі або стін.

Ще одним способом «заховати» освітлювальні прилади є використання максимуму природного освітлення. Таким чином, великі вікна з мінімумом драпірування – кращий варіант освітлення на кухні в стилі мінімалізм.

Якщо ж ви хочете використовувати підвісні світильники, торшери або бра, то вибирайте моделі з простими абажурами і підставами.

Меблі

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Прості правильні форми, закриті фасади, легкість і функціональність -головний риси меблів в стилі мінімалізм

Оскільки мінімалізму має на увазі максимальне скорочення кількості предметів меблів, на кухні будуть дуже актуальні всілякі ніші і вбудовані полиці. Та ж меблі, від якої відмовитися буде неможливо, повинна бути виконана в одному стилі, мати закриті фасади, які не прикрашені різьбленням, візерунками чи інкрустаціями.

Функцію столу може виконувати барна стійка (актуально для невеликих приміщень) або ж мобільний стіл-трансформер, який складається або засувається.

Не допускається використання скляних дверцят в кухонних шафах і тим більше відкритих полиць. Ще раз повторимо – все, що може бути заховано, має бути сховане.

Фурнітура на меблів повинна бути максимально простою і функціональної.

М’які меблі повинні бути по можливості низькою (спадок дісталася мінімалізму від японського стилю) і бажано мати правильну геометричну форму.

Побутова техніка

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Вбудована техніка в стилі хай-тек найкращим чином впишеться в минималистичную кухню

Однозначне перевага при виборі побутової техніки варто віддати вбудованим моделям. Ті ж прилади, які залишаються на увазі, наприклад, для варки поверхня або витяжка повинні бути своєрідною прикрасою інтер’єру, тому краще, якщо вони будуть виконані в стилі хай-тек.

Вся дрібна побутова техніка повинна бути захована в шафах і ящиках, адже як кажуть японці, якщо для речі не знайшлося місця куди її можна заховати, значить, вона вам не дуже то й потрібна.

Декорування та текстиль

Кухня в стилі мінімалізм: просто і зі смаком
Любителі кухонних аксесуарів будуть розчаровані – мінімалізму має на увазі їх практично повна відсутність

Любителі декору будуть розчаровані – на минималистичной кухні його не повинно бути взагалі або ж кількість аксесуарів повинно бути зведене до мінімуму. Роль декору може виконувати блюдо з фруктами або пляшка кольорового скла без етикетки. Як настінних прикрас допускається використання картин абстракціоністів або ж чорно-білих фотографій.

Посуд, яка на більшості кухонь є окрасою і виставляється на загальний огляд, в даному випадку повинна бути захована. Навіть улюблену блискучу каструлю або чайний сервіз краще прибрати, як то кажуть, «з очей геть».

Драпірування вікон повинна бути максимально легкою. Ніяких важких штор і портьєр. Відмінним варіантом стануть жалюзі або світлі римські штори.

Фотогалерея: ідеї декорування кухні в стилі мінімалізм

На закінчення пропонуємо вашій увазі кілька фото інтер’єрів кухні в стилі мінімалізм.

Мінімалізм актуальний як для маленьких, так і для великих приміщень Обідній стіл суміщений з робочою зоною Витяжка і духовка не просто кухонні прилади а й елементи декораКухня в стилі мінімалізм Великі відкриті вікна – краще висвітлення в стилі мінімалізм Блакитні стелю і стіни роблять кухню в стилі мінімалізм більш оригінальної Стіл-барна стійка – характерний елемент мінімалізму Симетричний низ і асиметричний верх кухонного гарнітура пов’язані центральної робочої зоною Піч заховані між островом і робочою зоною менше е нікуди – всі кухонні меблі представлена ​​одним елементом Яскраве ‘кислотне’ крісло задає настрій всьому інтер’єру

Звичайно, кухня в стилі мінімалізм підійде не всім. Якщо у вас велика сім’я, яка любить збиратися за великим столом на святкові обіди або просто за чашкою чаю, то на такій кухні вам, швидше за все, буде «холодно» і незатишно. Але якщо ви динамічна молода людина, чиє серце б’ється в унісон з пульсом мегаполісу – кухня в стилі мінімалізм саме те, що вам потрібно. Вдалого вам ремонту!