Новорічний стіл - місце, за яким збирається родина, щоб приємно провести час і смачно поїсти. Однак для створення атмосфери свята важливі не тільки хороша компанія і апетитні страви, а й гарне оформлення. Оригінальні, зроблені своїми руками декорації допоможуть перенестися в новорічну казку.
Прикрашаємо серветки і прилади
Тканинні серветки відмінно виглядатимуть на тарілці, якщо їх згорнути в трубочку і перев’язати симпатичною стрічкою (атласною або жгутовой). Під стрічку кладемо маленьку гілочку ялини. Столові прибори також можна пов’язати один з одним і покласти на тарілку, в такому випадку серветка кладеться під неї. Записка з новорічними побажаннями стане відмінним доповненням.
Міні-ялинка на стіл
Для того щоб змайструвати невелике деревце, нам знадобляться ялинова гілка і винна пробка. Спершу розрізаємо гілку на рівні короткі відрізки, потім ножицями отстрігалі все зайве і надаємо конусоподібну форму їли. Тепер робимо підставку: розрізаємо винну пробку навпіл на два рівних барильця, беремо один з них і проробляємо в ньому отвір (зробити це можна шилом), вставляємо туди нашу маленьку ялинку.
Ваза з новорічними іграшками
Дуже красиво буде виглядати прозора ваза, наповнена новорічними кулями різних розмірів і намистом. Для того щоб це виглядало стильно і акуратно, краще використовувати іграшки двох або трьох кольорів.
Новорічні свічники
Ефектно виглядатимуть свічники з популярних під новий рік цитрусових. Найпростіший варіант: взяти апельсин або мандарин, за допомогою ножа зробити в ньому невеликий круглий отвір і вставити туди свічку. Після прикрашаємо наш свічник сухий гвоздикою (потрібно просто встромляти бутони гвоздики в шкірку щоб створити потрібний вам візерунок).
Другий варіант – це відрізати у фрукта верхівку, акуратно ложкою вийняти м’якоть, свічку ножем порізати на шматочки (так, щоб не пошкодити гніт) і розтопити на водяній бані. У порожню шкірку потрібно помістити гніт і закріпити його у вертикальному положенні, акуратно влити розплавлену свічку. Після того як свічка застигне, вона зменшитися в обсязі, тому її потім потрібно буде долити.
Мандаринова ялинка
Створити це їстівне прикраса дуже легко. Для початку потрібно взяти шматок щільного картону, згорнути його в конус і закріпити за допомогою скотча (це буде підставою). Після цього, починаючи з нижнього ярусу, протикаємо конус зубочистками і насаджує на них мандарини. Коли перший ряд буде готовий, потрібно продовжувати це робити в шаховому порядку до самого верху. Для того щоб композиція виглядала цікавіше, можна заповнити прогалини між мандаринами гілками справжньою їли.
Декор кольоровими шишками
Для початку шишки потрібно обов’язково вимити. Щоб надати виробу бажаний колір, можна використовувати аерозоль: підкладаємо газету і проводимо фарбування. Працювати краще в провітрюваному приміщенні. Також можна використовувати акрилову фарбу або гуаш, їх наносимо пензлем.
«Одяг» для стільців
Оригінальним рішенням будуть авторські, зшиті власними руками чохли для стільців. Наприклад, можна зшити чохол в формі оленя в червоному ковпаку. Щоб зробити викрійку, потрібно виміряти довжину і ширину спинки стільця, а потім накреслити на папері прямокутник. Для ковпака ми робимо трикутник: беремо ширину від попередньої викрійки, а решта дві сторони робимо тієї довжини, яку вважатимемо за потрібне. Необхідно додавати до викрійками по парі сантиметрів з кожного боку. Далі малюємо дрібні деталі: ніс, очі, помпон для ковпака (гуртки), роги, смужку внизу шапки.
Тепер переносимо всі наші вимірювання на тканину. Великі деталі (трикутник і прямокутник) будуть підставою чохла, їх потрібно робити по дві штуки. Після того як ми все виріжемо, залишається тільки зшити. Додаткові елементи робимо по одному і просто пришиваємо до чохла, попередньо прошив їх по краях.