Лінолеум для кухні: на чому зупинити свій вибір

Асортимент підлогових покриттів для кухні величезний, як за видами, так і за ціновими категоріями, одним з найбільш прийнятних варіантів для всіх, є лінолеум для кухні. Даний тип підлогового покриття швидко монтується, при правильному догляді може прослужити не один десяток років, а найголовніше, не дуже дорогий.

Який лінолеум варто вибирати на кухню?

Лінолеум для кухні повинен бути товстим, міцним і міцним, саме такий буде служити вам довгий час, запам’ятайте одне правило – чим тонше лінолеум, тим менше він буде служити, це ж правило діє навпаки. Перш ніж купувати щось, подивіться на фото, таким чином, ви будете чітко знати, що вам потрібно вибрати і яким лінолеум буває взагалі.

Лінолеум для кухні: на чому зупинити свій вибір

Найчастішим питанням, задаються люди, коли проводять ремонт, як вибрати лінолеум для кухні, особливо це питання, гостро постає «в горлі», коли на кухні буде використовуватися кілька типів підлогових покриттів. Наприклад, плитка і лінолеум, чи будуть вони гармоніювати між собою чи ні, чи впишеться це в інтер’єр.

Між собою відмінно поєднуються темні і світлі тони, дерево, зелений колір і його відтінки, взагалі, поєднань досить багато і підібрати потрібне досить просто.

Бажано купувати відразу всі матеріали для підлоги, щоб потім не довелося підбирати те, що залишилося в магазині, якщо такої можливості зараз немає, то вибір покриттів варто відкласти до того моменту, поки ви не зможете купити все разом.

“За та проти”

Кращим лінолеумом можна вважати той лінолеум, який має щільний склад, підходить майже для всіх типів приміщень, не боїться різких незначних перепадів температур, і величезним плюсом буде можливість установки теплої підлоги (не всі типи лінолеуму дозволяють встановлювати цю систему).

Якщо підлога на кухні холодний, ви можете прокласти під лінолеумом систему тепла підлога, під її впливом підлоги у вашій кухні завжди будуть теплими. Варто зазначити, якщо батареї розташовуються близько до лінолеуму, то він буде добре від них прогріватися і в такому випадку установка додаткових систем обігріву не буде потрібно.

Але взагалі стелити лінолеум в кухонній зоні не варто, оскільки він буде швидко засмічуватися, на нього будуть потрапляти різні жири, агресивні рідини та інші речовини, все це несприятливо впливає на матеріал, що незабаром може привести до його повної зношеності. Найкраще використовувати лінолеум в їдальні зоні, там кількість сміття потрапляє на підлогу буде не таким великим, а значить, термін служби не буде скорочуватися так сильно.

Як вибрати хороший лінолеум для кухні

Якщо вибір в магазині величезний і визначити що краще «на око» не вдається, в такому випадку можна зробити невеличкий експеримент. Суть експерименту полягає в наступному – потрібно злегка зігнути частина лінолеуму і подивитися на те, що буде з ним далі, якщо він досить еластичний, добре гнеться, не тріскається, що не повзе, то вам дуже пощастило, в ваших руках якісно вироблена продукція.

Використання плитки і лінолеуму одночасно

Як уже згадувалося вище, в кухонну зону лінолеум стелять рідко, оскільки зважаючи на особливості забруднень в цій частині кухні він швидко прийде в непридатність, найчастіше в кухонній зоні використовується плитка, кахель або пробка, в рідкісних випадках також може використовуватися керамограніт або наливна підлога. І так, як підібрати лінолеум і плитку для кухні, для цього потрібно знати кілька правил:

  • По-перше, перехід між плиткою і лінолеумом повинен бути плавним, наприклад, у формі хвилі, але ні в якому разі не різким, переходи у вигляді прямих ліній краще не використовувати, оскільки така деталь рідко вписується в інтер’єр.
  • По-друге, два різних підлогових покриттів повинні поєднуватися між собою, а також поєднуватися з інтер’єром, для вирішення даної проблеми можна скористатися вже готовими варіантами інтер’єрів в мережі, або запросити додому дизайнера.
  • По-третє, бажано щоб матеріали були однакової товщини, або не сильно відрізнялися один від одного, знову ж по товщині, так як це може серйозно нашкодити інтер’єру, плюс до всього можливі постійні удари об виступи на підлозі.

Дизайн під плитку

Також існують дизайни, як лінолеум під плитку, він добре підходить для кухні, своїм зовнішнім виглядом він повністю схожий з плиткою, такі ж контури. Іноді зустрічається лінолеум, що містить в собі плиткові шви, тоді відрізнити його з боку практично неможливо. Так само існує варіанти під камінь, дерево, керамограніт, ламінат і багато інших типів підлогових покриттів.

Підведемо підсумки

Вибрати на кухню хороший лінолеум досить складно, але все ж, це можливо, а після прочитання даного матеріалу ви точно знаєте, яким повинен бути лінолеум, як його можна перевірити перед покупкою, якими бувають його різновиди, дізналися всі про його плюси і мінуси, ну і звичайно, безліч інших цікавих речей.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*