Ковані, плетені і дерев’яні меблі для альтанки, фото приклади

Альтанка на дачній ділянці, безсумнівно, є місцем для відпочинку і проведення часу з друзями. У такій споруді можна організувати романтичний вечір, приготувати шашлик з друзями, попити чайок в сімейному колі, насолоджуючись навколишньою природою. А зробити це місце більш комфортним і упорядкованим допоможе правильно підібрана меблі для альтанки.

З даної статті ви дізнаєтеся, як вибрати меблі, якими властивостями вона повинна володіти, а також як виготовити стіл для альтанки своїми руками.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Основні принципи меблювання альтанок

Оскільки дана споруда використовується переважно в теплу пору року і виготовляється з легких матеріалів (дерева, полікарбонату), то не слід перевантажувати його меблями. Досить буде поставити диван, кілька крісел або стільців. Меблі для альтанки повинна володіти декількома якостями:

 • легкістю і мобільністю – щоб при нагоді її можна було скласти і перенести в будинок;
 • стійкістю до атмосферних впливів – сонячним променям, дощу;
 • бути якісно виконаної, стійкою до механічних пошкоджень.

Багато господарів заміських будинків віддають перевагу складних меблів – шезлонгам, столів і стільців для альтанки. Переваги її незаперечні – вона швидко і легко складається, а для її зберігання не потрібно багато місця.

На замітку: використовувати складні столи і стільці дуже зручно, якщо ви буваєте на дачі не часто. Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Складні меблі для альтанки, фото

Великою популярністю користується плетені меблі для дачі. Вона приваблює своєю екологічністю і натуральністю, красивим зовнішнім виглядом.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Плетені столи і стільці – вершина меблевого мистецтва

Другий за популярністю є меблі для альтанки з дерева. Це гарний і надійний матеріал, що володіє особливою енергетикою.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Вибрати дерев’яні меблі для альтанки можна в будь-якому спеціалізованому магазині, але є і дугою спосіб – виготовити її самостійно

Дуже красиво виглядають ковані альтанки і перголи. Для них потрібна не менше ефектна меблі. Віддайте перевагу декоративним лавочках і столів, виготовленим з комбінації дерев’яних і кованих елементів.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Лавочки і столи для альтанки ковані додадуть їй легкість і вишуканість

Виготовлення меблів своїми руками

Для комфортного відпочинку і організації застілля конструкцію можна обладнати такою меблями:

 • диванами;
 • кріслами;
 • лавочками;
 • садовими комплектами;
 • шезлонгами, гамаками.

І, звичайно, для обладнання альтанки потрібен стіл. Він є центральним елементом, що об’єднує всі інші предмети. Найчастіше це деревина хвойних порід, яка добре піддається обробці і коштує недорого.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Необхідний елемент меблів – стіл для альтанки з дерева

Меблі для альтанки можна купити в спеціалізованому магазині, але набагато приємніше насолоджуватися виробами, виготовленими власноруч.

Отже, як зробити стіл в альтанку своїми руками? Даний предмет меблів може виготовлятися:

 • з дерева;
 • із пластику;
 • з металу;
 • шляхом комбінування різних матеріалів.

Варіанти меблювання альтанок

На замітку: столи, табурети, лавки в альтанку своїми руками будуть виглядати дуже привабливо, так як ви можете самі придумати дизайн. Дерев’яні стільниці виграшно виглядають на тлі цегляної або кам’яної кладки, кованих елементів.

Виготовлення столу своїми руками

Зробити самостійно стіл для альтанки зможе навіть людина, що має елементарні навички столярно-теслярських робіт.

Різновиди конструкцій столів

Столи можуть бути:

 • стаціонарними або переносними. Так для альтанки невеликих розмірів підійде переносний або складаний варіант, який не займатиме багато місця;
 • різної форми. Стільниця може мати різноманітну форму – від прямокутної до круглої або овальної.

На замітку: більшість людей вважають за краще круглий стіл для альтанки, оскільки він більш зручний і має в своєму розпорядженні до невимушеному спілкуванню.

При виготовленні столу своїми руками слід врахувати кілька моментів:

 • він не повинен перешкоджати вільному пересуванню по приміщенню;
 • меблі повинна бути максимально комфортним і зручним;
 • бажано щоб всі предмети меблів були витримані в єдиній стилістиці.

Важливо: спочатку слід зробити креслення майбутнього виробу, щоб при необхідності можна було внести корективи. Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Докладний креслення для виготовлення дерев’яного столу для альтанки, фото

Монтаж столу

Для фіксації дерев’яних елементів столу використовують кріплення з нержавіючої сталі – вони мають захист від вологи. Кріплення краще здійснювати на саморізи, оскільки цвяхи згодом розхитуються.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Металеві куточки краще пофарбувати під колір дерева

Порада: при роботі з деревом використовуйте спеціальні захисні просочення і антисептики, які продовжать термін служби деревини.

Оригінальні рішення

Початківцю теслі можна виготовити і більш просту меблі – наприклад, взяти за основу столика пеньок, а на нього встановити круглу стільницю. З пеньків меншого діаметру можна зробити стільці.

Ковані, плетені і дерев'яні меблі для альтанки, фото приклади

Стіл і стільці своїми руками – просто і колоритно

Підсумок

Альтанка на садовій ділянці – запорука приємного відпочинку на лоні природи. А щоб цей відпочинок ще й був комфортним, слід підібрати якісну меблі для альтанки, або ж виготовити її власноруч.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*