Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Рівний і міцний підлогу – запорука зручного і надійного приміщення. Якщо початкове покриття у вашому будинку вимагає коригування і вирівнювання, то ви можете провести їх декількома різними способами, а потім вже встановлювати верхнє декоративне покриття.

Вирівнювання бетонної підлоги

Якщо на поверхні є хвилі з амплітудою більше п’яти сантиметрів, то можна залити зверху ще один шар бетону або зрізати верхівки на 2 см. Фрезерувальні Машини. Якщо ж хвилі досягають двох сантиметрів і є напливи з ямами, то виступаючі частини вирівнюються шліфуванням, а ями цементуються. Потім поверхня грунтується і заливається ремонтним складом, який вирівнює покриття. Шліфування буває вологою або сухою. Після першої технології бетон потрібно довго висушувати, але вона зазвичай використовується в уже готових об’єктах, а друга застосовується тоді, коли будівельні роботи потрібно закінчити швидше.

Шліфувальні машини бувають кутовими і ручними, і на різних етапах застосовується різне устаткування. Наприклад, ручна підходить для важкодоступних місць, а кутова для відкритих площ. Для закріплення результату проводиться полірування просоченнями, які зміцнюють бетон, а потім поверхня обробляється полировальной машиною для абсолютної рівності (відео).

Для бетонної основи в тих кімнатах, де виявляється дуже сильний фізичний вплив, потрібна армована стяжка підлоги. Вона виконується металевою сіткою з осередками в 1 см і товщиною дроту зі сталі в 4 мм.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Дана конструкція кріпиться на монтажних опорах, а не лежить на поверхні. Зараз в будівельні розчини використовуються добавки поліпропіленового фіброволокна і вони замінюють установку сітки.

Вирівнювання дерев’яної підлоги проводиться за допомогою:

  1. циклювання;
  2. самовирівнюються сумішей;
  3. шпаклівки на основі ПВА;
  4. листів фанери.

Циклювання підходить для тих статей, які будуть без декоративного верхнього шару, а тільки пофарбовані або лаковані. Вона може бути механічною і ручний. Ручний процес дуже трудомісткий, тому професіонали радять користуватися механічною циклювального машиною. Спочатку ви повинні повністю звільняти кімнату від меблів і прикрас, зібрати можливі кнопки і цвяхи, також обов’язково надіти навушники, респіратор, окуляри та рукавички з щільними рукавицями.

Починайте рух машини від кута і просувайтеся змійкою, щоб зняти верхній шар. Після, шпаклівкою відповідного кольору закрийте усі щілини, дірки і тріщини. Якщо будь-яка дошка сильно зіпсована, переверніть її або замініть. Ручний циклюванням доробіть місця, до яких не дістає машина. Після повного висихання шпаклівки треба вдруге провести циклювання. Перед лакуванням дерев’яних дощок приберіть сміття, пропилесосьте і протріть їх тканиною з знежирюючим засобом.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Якщо ж ви хочете покласти зверху дерева плитку, паркет або лінолеум, то застосовуйте самовирівнюючі суміші. Вирівнювання дерев’яної підлоги своїми руками з їх застосуванням стає ще простіше. Для цього закріпіть саморізами нестабільні дошки, при цьому капелюшки вганяє нижче рівня підлоги. Потім зачистите залишки старого лаку або фарб, щілини закладіть тієї ж сумішшю, тільки більш густий, або шпаклівкою на базі акрилу. Коли вона засохне, покрийте дерево вологостійкої ґрунтовкою, на лінії з’єднання зі стінами прокладете шов з пінополістиролу.

Встановіть планку, що відзначає рівень нового статі в дверному отворі, на ґрунтовку помістіть армовану сітку з дотриманням нахлеста в 5 см і закріпіть будівельним степлером. Коли підготовчі етапи завершено, приготуйте суміш по інструкції на упаковці, враховуйте, що занадто багато води може спровокувати розшарування. Ретельно замішайте і залиште розчин на 15 хвилин, потім знову перемішайте, не допускаючи згустки і грудки. Армована поверхню заливається цією сумішшю і дорівнює спочатку шипованим гумовим валиком, а потім гладким. Враховуйте, що при цьому способі висота підлоги підвищується на кілька сантиметрів.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Великі площі дерев’яної основи можна зрівняти шпаклівкою на базі ПВА і тирсою. Для цього попередньо кімната забирається і очищається, на підлогу укладають рейки, а простір між ними заповнюється сумішшю тирси і клею ПВА. Кожен новий шар кладеться після висихання попереднього. На завершальному етапі потрібно перевірити рівність шарів за допомогою рівня, а потім прошпаклевать весь матеріал.

Вирівнювання дерев’яної підлоги фанерою дуже поширене тому, що воно дозволяє створювати ідеально рівну базу під будь-яку подальшу облицювання, в тому числі і ламінат. Вирівнювання дерев’яної підлоги під ламінат починається з того, що всі дошки перевіряються. Пошкоджені перевертаються або закріплюються, хитаються закріплюються шурупами, а щілини заповнюються шпаклівкою з акрилу. Потім по периметру зробіть розмітку квадратами зі стороною 30 см. І розставте в кутах цих квадратів маяки-саморізи. Після позначення рівня починайте викладати листи фанери і приклеювати їх клеєм. Якщо утворюються великі зазори, то закладіть їх брусками з того ж матеріалу. Наступним кроком розпиляти фанерні листи на квадрати з ребром в 60 см, при цьому вони не повинні розшаровуватися. Прикріпіть їх до лагам саморізами. Коли вся кімната вирівняна, безпосередньо перед монтажем ламінату використовуйте підкладку.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Необхідні розчини

Суміші для вирівнювання підлоги продаються у вигляді сухого розчину, вони потрібні для вирівнювання бетону і дерева, а також для обробки лінолеумом, паркетом, ламінатом, ковроліном, плиткою. Вони складаються з цементу і пінополістиролу, можуть застосовуватися для підлог з підігрівом, крім того, заповнюючи ями, тріщини і укоси. На кожній упаковці написана точна інструкція по розмішуванню і інформація, для якого етапу роботи застосовується дана суміш. Основні марки на сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів це:

  1. «Ветоніт 2000».
  2. «Основа Т-42 / Т-43 / Т-44 / Т-45 / Т-46».
  3. «Vetonit 3000/5000».
  4. «Knauf- УБТ».
  5. «Глімс С3Х / SL».
  6. «Kestonit 77/60».
  7. «Weber NIV F30».
  8. «Tasoflex Optio / Finish».
  9. «Unis Gorisont».

Принципи стяжки

Стяжка під поли знаходиться між бетоном і верхнім покриттям в кімнаті. Зараз вона найчастіше буває цементно-піщаної, сухий або складається з самовирівнюються сумішей. Перед її пристроєм спочатку потрібно вичистити і прогрунтувати існуючу поверхню, а потім закрити дірки і тріщини.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Технологія стяжки підлоги починається з визначення його горизонталі з нульового рівня. Для цього по стінах намічається планована висота лазерним рівнем або гідрорівнем. Потім визначаються перепади висот і відхилення, з цією метою ви відміряє від розмічених точок ширину стяжки вниз, і знову проводите горизонтальну лінію на стінах. Подивіться на відстань від неї до існуючої підлоги – тут ви побачите укоси і різну висоту. Підготуйте прямі довгі маяки (труба, профіль, брус) і встановіть їх за допомогою рейкового рівня паралельно, по ним ви будете вирівнювати заливку розчину. Там, де ви виявили перепади по рівню, закріпіть фанерну опалубку, щоб не допустити перетікання рідини (відео).

Товщина стяжки підлоги залежить від ряду умов і може варіюватися. При її укладанні на підготовлену базу, її шар повинен бути не менше 2 сантиметрів. У разі, якщо ви користуєтеся розділовим шаром, наприклад, поліетиленовою плівкою, то краще витримати 3,5 – 4 см. Якщо покриття базується на шарі ізоляції без армування, то потрібен діапазон 7 – 8 см, а коли ви робите обробку під поли з підігрівом, то застосовуйте шар в 6см.

Залитий підлогу два-три рази на день ретельно змочують водою. Через три дні маяки потрібно вийняти, а місця, де вони перебували, обробити грунтом і затерти. Потім всю поверхню рясно змочити і закрити поліетиленом на два тижні.

Вирівнювання підлоги і стін, установка стяжок

Останнім часом все популярнішим стає використання наливних підлог для побутового ремонту, так як правильну заливку досить легко здійснити самостійно. Наливна стяжка підлоги формується розчином, який самостійно розливається і вирівнюється на підставі і не вимагає додаткових ущільнень. Він пластичний, рухливий, рівномірно заповнює поверхню і після застигання стає глянсовим і гладким, також дуже зручно те, що на нього можна укладати будь-декоративне покриття. Процес здійснюється також, як і описана вище технологія стяжки підлоги (відео).